S Njom u nastavcima...

Koji putopis?!  (y) (y) (y)

Yebesh putopis u duhu bratstva i jedinstva kad ni nekoliko dana poslije nista ne gori, nema pozara. :vaga:
Vec si zaboravio sto se dogodilo Ciovu ali ti je oprosteno posto je navodno bilo mokro...

clox said:
Na interesantne putanje i dobre slike sam vec naviknut.
Ali ti se, brate, pretvaras u literarnog manijaka  (y)

Ja slike vise ni ne gledam, tekstovi su prejaki...

Vlad Tepeš2 said:
A šta je sa bakom? Al više ne vozi?

Da bar baka hoce do BG dobio bi Motori.hr/forum Pulitzera
 
Nomade said:
Yebesh putopis u duhu bratstva i jedinstva kad ni nekoliko dana poslije nista ne gori, nema pozara. :vaga:
Vec si zaboravio sto se dogodilo Ciovu ali ti je oprosteno posto je navodno bilo mokro...

Jedina prilika je bila prije Arandjelovca ali je onda bilo mokro. Kasnije mi nisu dali disat.  :mrgreen:

 
Bal lepo, ovaj literarno!
Ovi dvojica bas znaju da skuvaju... :LOL: I ja bejah pre dve nedelje u Drogiru, ovaj Trogiru na susretu Stromera. Pozz!
 
Malo listam po starim putopisima  :misli: ?
Pa evo raznoga. U fazi sam kupnje Yamaha 660 XT Tenere, pa gledam kakvi su dojmovi i dali guzica boli nakon cjelog dana na konju. ?
Picoda ima ili je imao takvog konja, pojma nemam dali ga je prodao i dali je konj još uvjek živ ili je umro negdje daleko od doma  :D. No dobro.

Picoda.  Ovo je Durmitor a ovo brdo u pozadini zove se Sedlo. Cesta ista samo iz druge perspektive.
 
rodorodo said:
Malo listam po starim putopisima  :misli: ?
Pa evo raznoga. U fazi sam kupnje Yamaha 660 XT Tenere, pa gledam kakvi su dojmovi i dali guzica boli nakon cjelog dana na konju. ?
Picoda ima ili je imao takvog konja, pojma nemam dali ga je prodao i dali je konj još uvjek živ ili je umro negdje daleko od doma  :D. No dobro.

Picoda.  Ovo je Durmitor a ovo brdo u pozadini zove se Sedlo. Cesta ista samo iz druge perspektive.

Kad smo zadnji put pricali jos je imao taj motor. Jedino ako se u medjuvremenu nije nesto promjenilo. :mrgreen:
Stvarno Durmitor?  :shock:  :mrgreen:
 
picoda said:
Kad smo zadnji put pricali jos je imao taj motor. Jedino ako se u medjuvremenu nije nesto promjenilo. :mrgreen:
Stvarno Durmitor?  :shock:  :mrgreen:

Konj još nije umro? Znači zadovpljan si?
Koliko kilometara sad ima na satu?
Ma neznam ni sam šta da kupim, došlo je ljepo vrijeme a ja bez motora.Uffff na koim sam mukama. Svi se voze po ljepom vremenu ja kao papak u autu.
I daj molimte reci mi šta suvozačica kaže nakon cjelodnevne vožnje. Moja supruga samo jamra, bole leđa, noge, guzica itd...Zabranila mi je da kupim motor, kaže da je skuter najblji za guzicu ali nedam 90.000,00 kuna za skuter.  :mrgreen: Ma vraga ona zna, budem joj rekao da je to novi model skutera. Ha..Haa..
 
rodorodo said:
Konj još nije umro? Znači zadovpljan si?
Koliko kilometara sad ima na satu?
Ma neznam ni sam šta da kupim, došlo je ljepo vrijeme a ja bez motora.Uffff na koim sam mukama. Svi se voze po ljepom vremenu ja kao papak u autu.
I daj molimte reci mi šta suvozačica kaže nakon cjelodnevne vožnje. Moja supruga samo jamra, bole leđa, noge, guzica itd...Zabranila mi je da kupim motor, kaže da je skuter najblji za guzicu ali nedam 90.000,00 kuna za skuter.  :mrgreen: Ma vraga ona zna, budem joj rekao da je to novi model skutera. Ha..Haa..

...jos nije umrla a kad ce ne znamo... :mrgreen:

Neda mi se sad pisat...ukratko...najbolji motor na svitu poslije Tmaxa.  :mrgreen:
Sta se zena tice ako voli jamrat, jamrat ce i na goldwingu...tako da... :mrgreen:
 
rodorodo said:
Malo listam po starim putopisima  :misli: ?
Pa evo raznoga. U fazi sam kupnje Yamaha 660 XT Tenere, pa gledam kakvi su dojmovi i dali guzica boli nakon cjelog dana na konju. ?
Picoda ima ili je imao takvog konja, pojma nemam dali ga je prodao i dali je konj još uvjek živ ili je umro negdje daleko od doma  :D. No dobro.

Picoda.  Ovo je Durmitor a ovo brdo u pozadini zove se Sedlo. Cesta ista samo iz druge perspektive.

Ja sam mislio da je ovo sedlo...bar mi tak zgleda  :misli:
 
Da se pridruzim sa sedlom  :mrgreen:

Picture%2520123.jpg

Picture%2520125.jpg
 
picoda said:
...jos nije umrla a kad ce ne znamo... :mrgreen:

Neda mi se sad pisat...ukratko...najbolji motor na svitu poslije Tmaxa.  :mrgreen:
Sta se zena tice ako voli jamrat, jamrat ce i na goldwingu...tako da... :mrgreen:

Imaš pravo  (y) Ta bu uvjek jamrala, grom ju ubio.
A šta se Sedla tiče ? Ovi sa koje strane je promatrač  :wink:

 
Sve pohvale za putopis svaka cast (y)
 
rodorodo said:
Konj još nije umro? Znači zadovpljan si?
Koliko kilometara sad ima na satu?
Ma neznam ni sam šta da kupim, došlo je ljepo vrijeme a ja bez motora.Uffff na koim sam mukama. Svi se voze po ljepom vremenu ja kao papak u autu.
I daj molimte reci mi šta suvozačica kaže nakon cjelodnevne vožnje. Moja supruga samo jamra, bole leđa, noge, guzica itd...Zabranila mi je da kupim motor, kaže da je skuter najblji za guzicu ali nedam 90.000,00 kuna za skuter.  :mrgreen: Ma vraga ona zna, budem joj rekao da je to novi model skutera. Ha..Haa..

Ne mogu reci da je moja jamrala ali definitivno se preporodila nakon kupnje gp-a
Kofer i naslon obavezno.
Znali smo i 920 km napraviti.
Kad smo se raspremili u hotelu ,pitao sam je sta cemo raditi...
Zamisli njen odgovor: ajmo se malo provozati da vidimo grad :LOL:
 
Nakon ovakvog putopisa,posebno fotki ostaje samo skupit novac i dalje je lako,svaka čast.
 
Da nastavimo... :mrgreen:

Ovim postom trebao je zapoceti jedan lagani slikopis s Albanskih planina. Pa dalje na jug. Doduse, bilo bi to u nekoj novo otvorenoj temi. Ipak pisem ovdje, a evo i zasto...

Posljednje dvije godine, mene i mog Africkog prijatelja, nikako da krene. Idu nas ona klasicna putovanja, tu se ne bi smjeli zalit, al ova motorom nikako. Prosle se obojica polomimo, a ove godine Afro stariji ima problema sa zdravljem. Moj je kumpanjo morao hitno za drugu domovinu. Ili prvu...kako se uzme.

Posto mene kriza pere kao nikad, a koferi spakirani cekaju vec dugo, na scenu izlijece moj drugi suputnik. Uvijek spremna. Pet dana. Baka Service is ready to ride again.

Prosla je pola svijeta ali ne i istocnu Slavoniju. Ajmo onda tamo...al polako. Usput cemo odraditi kasno najavljenu vizitu najjacih enduro drustava iz blatnjavih dijelova napacene nam domovine.

Kroz Bosnu klasika. Vec se cuti drveni ugljen u zraku. Lagana sljiva ujutro, kasnije dan iz bajke. Jebeno lijepa zemlja. A izjebana do temelja. Politika...serem joj se usta.

Negdje oko Doboja, (bar mislim da je), malo etno imanje...

sfe2aw.jpg


2a5hoqd.jpg


34oafbm.jpg


15xv51d.jpg


28qxlc8.jpg


vzjvht.jpg


a3z2xf.jpg


fkpq85.jpg


27zwuwh.jpg


2vi4ldz.jpg



...pa jos malo poslije rucka...

15f6o3b.jpg


2z9h7gl.jpg


34j802d.jpg


2mrxj7o.jpg


2u5t9pd.jpg


97lbh4.jpg


2vtp99s.jpg




I tako dalje do Vinkovaca gdje nalazimo dva uvazena clana Slavonske enduro sekcije. Najeli nas i napili. Ustanovili smo kako je kod Slavonaca sve pod kontrolom. Posto su se tek nedavno vratili s Prokletija, bolje ne moze ni bit...


Alera i Shadow, mnogo hvala drugovi.

34qu5op.jpg



Ujutro nas preuzima treci clan spomenutog enduro ogranka te nas vodi u cjelodnevni obilazak. Prvo Vukovar...


29ff4wl.jpg


123skrs.jpg


oh48c0.jpg



...pa nakon odlicnog gulasa od soma...picimo za Osijek.

2uscu1k.jpg


2nkuo0y.jpg


30c3dp1.jpg


w7ek95.jpg


2n9j5fk.jpg


wlty5e.jpg



Popodne bijeg u prirodu. Papuk...

28bxxeb.jpg


k36l3p.jpg



Ante, fala jos jednom!


Nocenje i vecera u Virovitici...

14kh26v.jpg



...pa jutarnji sastanak s Petrom u gradu Podravke...

2afbd3.jpg


122z40n.jpg



Nakon skoro dvije godine izbivanja, zazeli se covjek pravog motora...

vspf6a.jpg



Rucak u Podravskoj kleti...

qrdutk.jpg



...pa desert u mirnom i opustajucem okruzju Putnikovog doma...

2crvpz7.jpg


wsjj8j.jpg


209643s.jpg



Amigo, muchas gracias!



Vecera i corka u Varazdinu.

25gdik6.jpg


f4e5a1.jpg



Jutarnji magloviti posjet Varazdinskom groblju...

2555iqe.jpg


o6e8on.jpg


35250tg.jpg


2gudsma.jpg




Pomalo jezoviti prizori nimalo ne pomazu razbiti zabrinutost uzrokovanu primicanjem krajnjem cilju naseg puta. Obilazak Purgerske enduro grupe. Grupe ciju reputaciju u zadnje vrijeme ruse glasine koje dopiru sve do naseg kamenitog kraja.

Puno toga se prica. Kako Makazica vise nema sto sarafiti, kako Flendrix gubi apetit, Zec da vise ne izlazi. Svasta. Prica se jos kako je Clox prestao personalizirati motore, da se Svakak ne vozi, a lb ne pusi. Nema druge nego otic i vidjet sto se stvarno dogadja. 

Do Marofa magla. Od Marofa divota. Docekao nas Makazica. Kaze, i dalje sarafi iako je prodao kantu...mislim motor.  Ajde jedna briga manje. Setali do spice, onda do trga, pa preko tkalce na gornji grad. I nazad. Za ovu godinu sam ispunio normu.

Ceka nas Svakak. Jedini dosao s motorom. Znaci, vozi se...jos jedna briga manje. Kazu kako je Clox i tw-jku piturao u dalmatiner style. I upravo se vozi po Istri. Eto jos jedne brige manje. Kako samo te brige nestaju.

U klupskom restacu cekaju Zec i Flendrix. Zecu okice svijetle na pristojnoj daljini, a zuja na stolu...pa zasto se uopce brinem. Sve po starom. Ostaju jos Flendrix i lb. Luka je dosao zadnji i zapalio prije nego je sjeo. Eto, milina. Jos samo doktor i bit ce sve u redu. S prve plate je nesto i pojeo. Pomalo sramezljivo pa me jos drzi panika. Cim je druga plata stigla sve se otvorilo. Mogao sam se napokon opustiti.

Decki, hvala na rucku i drustvu...bila mi je cast i zadovoljstvo. I drago mi je da ste dobro.

Uz pivo je bilo i sljive pa smo promijenili plan i ostali u metropoli. Spavali dobro i osjecali se kao kod kuce...M, zahvaljujemo.


Ujutro magla do Slunja, ludilo od Slunja. Nema prometa, cesta sushi... Bilo je i "litl makadam no problem" za sam kraj...

2udyo10.jpg


vdl0qt.jpg


2cyqj4x.jpg




Do sljedeceg Balkana...Zivili!

34oot8x.jpg