S1000XR

Eno Tomic HR objavio nove cjenike.
Bazni model novog XR je 136k kn sa PDV-om. Ako dodamo dodatnu opremu (oko 15k kn) plus trosarina (8k kn), ispadne sve oko 160k kn za full napakovan motor.
Koliko sam uspio izracunati, to je oko 1000 EUR poskupljenje u odnosu na stari model (bazne cijene, bez opreme), ali posto novi u seriji dolazi sa LED, TFT, D-ESA, onda i nije toliko strasno...
Ostaje da se vidi kakav je u voznji. Koliko sam procitao po forumima, prve isporuke kupcima novog su planirane za 4. mjesec, ali pretpostavljam da ce BMW ranije organizovati neki demo za novinare, pa da citamo utiske u ovim zimskim danima...
 
esso_sa said:
Eno Tomic HR objavio nove cjenike.
Bazni model novog XR je 136k kn sa PDV-om. Ako dodamo dodatnu opremu (oko 15k kn) plus trosarina (8k kn), ispadne sve oko 160k kn za full napakovan motor.
Koliko sam uspio izracunati, to je oko 1000 EUR poskupljenje u odnosu na stari model (bazne cijene, bez opreme), ali posto novi u seriji dolazi sa LED, TFT, D-ESA, onda i nije toliko strasno...
Ostaje da se vidi kakav je u voznji. Koliko sam procitao po forumima, prve isporuke kupcima novog su planirane za 4. mjesec, ali pretpostavljam da ce BMW ranije organizovati neki demo za novinare, pa da citamo utiske u ovim zimskim danima...
Stari XR je smeće. Ovaj barem izgleda super i ima sve ove fensi dodatke. Treba probat. Možda će biti super i u vožnji. Imat će Tomić HR sigurno testnog.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
esso_sa said:
I 500 EUR od GS-a

prazan GS naspram opremljenog XR - da.

A i ta dva motora nisu niti priblizno za usporedbu.

niti konceptualno niti namjenski nisu u istoj klasi
 
kronik said:
prazan GS naspram opremljenog XR - da.

A i ta dva motora nisu niti priblizno za usporedbu.

niti konceptualno niti namjenski nisu u istoj klasi

Ne mogu se bas sloziti da nisu za usporedbu. Sam BMW je oba motora svrstao u istu klasu, mada se mogu sloziti da XR i nije bas "adventure", odnosno off road motor.
Po svemu ostalom se mogu porediti, svi ih i porede... Oba su toureri, ali sa razlicitim karakterima...
Sto se tice cijena, poredjenje koje si citirao se odnosilo na bazne cijene (bez dodatne opreme) oba motora, tako da XR bazni jeste skuplji od baznog GS.
Ali kada napakujes oba motora sa svim paketima opreme, onda GS ispadne skuplji

U BiH GS ispadne znacajno skuplji. Nema carina na vozila koja su proizvedena u EU, ali se kod GS-a i jos par modela naplacuje neka umanjena carina, jer ima znacajan udio dijelova koji nisu "made in EU"...
 
neven said:
esso, napokon si dočekao novi XR - hoće li bit na neviđeno ili ćeš ga prije probati?  :D

Moram ti se vratiti na ovaj post  :mrgreen:
Što bi amerikanci rekli - "pulled the trigger" i upravo ga avansirao ! :mrgreen:  Valjda neću zažaliti  :LOL:

Moram priznati da je i GS bio u opticaju (njega sam ipak i probao za razliku od XR :LOL:) mada više kao neka razumna opcija, a ne nesto sto srce zeli.
Da je koštao isto kao XR, vjerovatno bi se i odlucio za njega, međutim startna razlika u cijeni, komentar žene: "neću da se vozim na nekakvom traktoru  :mrgreen:", i odlična ponuda Tomića je ipak presudilo u korist XR-a  (y)

Stiže za par mjeseci, vjerovatno početkom ljeta. A i odgovara mi tako, jer ostavlja više prostora za prodaju trenutnog motora
 
bravo !  (y)
Već sam se bojao da ćeš odustati. Vjerujem da su novog napravili još bolje, a ako je i isti kao što je bio ovaj stari neće ti biti žao.
Poštujem sve druge izbore, ali ovaj motor izaziva smješak ispod kacige i čisti je gušt voziti ga.  :mrgreen:
 
neven said:
bravo !  (y)
Već sam se bojao da ćeš odustati. Vjerujem da su novog napravili još bolje, a ako je i isti kao što je bio ovaj stari neće ti biti žao.

Teško da bi odustao  :mrgreen: Patim za XR-om otkako je predstavljen.  :wink:
Ja vjerujem da je to to  :D  Jedino me brinula visina novog, jer starog sam sa svojih 178 cm držao na prstima - podnošljivo, ali i na granici prihvatljivog. Spušteni ovjes ili sjedište nije dolazilo u obzir (ne želim žrtvovati udobnost), tako da sam odlučio rizikovati sa standard konfiguracijom.  Na novom bi se po specifikaciji trebalo sjediti malo niže (ima oko 2 cm manji luk sjedenja od starog), a i ovjes sada ima "min" postavku koja valjda dodatno spusti motor i služi da olakša život nama Hobbitima  :mrgreen:
 
esso_sa said:
Ne mogu se bas sloziti da nisu za usporedbu. Sam BMW je oba motora svrstao u istu klasu, mada se mogu sloziti da XR i nije bas "adventure", odnosno off road motor.
Po svemu ostalom se mogu porediti, svi ih i porede... Oba su toureri, ali sa razlicitim karakterima...
Sto se tice cijena, poredjenje koje si citirao se odnosilo na bazne cijene (bez dodatne opreme) oba motora, tako da XR bazni jeste skuplji od baznog GS.
Ali kada napakujes oba motora sa svim paketima opreme, onda GS ispadne skuplji

U BiH GS ispadne znacajno skuplji. Nema carina na vozila koja su proizvedena u EU, ali se kod GS-a i jos par modela naplacuje neka umanjena carina, jer ima znacajan udio dijelova koji nisu "made in EU"...

Btw, a sto kazes na GS adv? Misljenje?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Getriba said:
Btw, a sto kazes na GS adv? Misljenje?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa valjda neki GS na kvadrat  :mrgreen: Više prilagođen terenu, mada ja još nikoga nisam vidio da ga voza po šumama  :mrgreen: Ja ga nisam vozio (vjerovatno se ne bi mogao ni popeti na njega  :LOL:), ali od vlasnika što poznajem, kupili su ga zbog dodatne visine (vozači preko 190cm) i većeg kapaciteta goriva/tereta. A ima ih i par koji su ga kupili iz čisto šminkerskih razloga i zato što je najskuplji  :mrgreen:
Ne znam je li to ti razmatraš GS, ali pošto voziš Multistradu i ako već gledaš BMW, možda bi i tebi bio bolji XR ?
 
Evo i mene  :mrgreen:
 

Attachments

  • 20191201_135316.jpg
    20191201_135316.jpg
    6.2 MB · Views: 215
  • 20191201_135406 - Copy.jpg
    20191201_135406 - Copy.jpg
    6.3 MB · Views: 160
Slažem se sa Nevenom: Poštujem sve druge izbore, ali ovaj motor izaziva smješak ispod kacige i čisti je gušt voziti ga  (y)
 
Malo sam se provozao zbog uvjeta na cesti ali...pravi užitak
 
esso_sa said:
Opa, k'o nov ! Cestitam !  (y) I ti si ga vec duze vremena vrebao, ako sam dobro upratio
Jesam, vrebao i ulovio. Sve se posložilo i eto...2018. uvezao od hendlera ovlaštenog sa 6.600 km...k'o nov  :0648:
 
xx-SB said:
Jesam, vrebao i ulovio. Sve se posložilo i eto...2018. uvezao od hendlera ovlaštenog sa 6.600 km...k'o nov  :0648:

Odlicno ! Neka te dugo sluzi i da uzivas sa svakim kilometrom ! (y)