S1000XR

esso_sa said:
Moram ti se vratiti na ovaj post  :mrgreen:
Što bi amerikanci rekli - "pulled the trigger" i upravo ga avansirao ! :mrgreen:  Valjda neću zažaliti  :LOL:

Moram priznati da je i GS bio u opticaju (njega sam ipak i probao za razliku od XR :LOL:) mada više kao neka razumna opcija, a ne nesto sto srce zeli.
Da je koštao isto kao XR, vjerovatno bi se i odlucio za njega, međutim startna razlika u cijeni, komentar žene: "neću da se vozim na nekakvom traktoru  :mrgreen:", i odlična ponuda Tomića je ipak presudilo u korist XR-a  (y)

Stiže za par mjeseci, vjerovatno početkom ljeta. A i odgovara mi tako, jer ostavlja više prostora za prodaju trenutnog motora

Čestitam (y), jedva čekam utiske nakon prve vožnje!
 
xx-SB said:
Malo sam se provozao zbog uvjeta na cesti ali...pravi užitak

Preporuka da staviš zaštitu za hladnjake. Ima već dosta slučajeva da je kamen probušio hladnjak. To ti je pola sata posla, ali bez brige se voziš preko sipine.

 
Novi S1000XR trenutno na testu u Spaniji.
 

Attachments

  • xr.jpg
    xr.jpg
    523 KB · Views: 198
candromero said:
Novi S1000XR trenutno na testu u Spaniji.

Procitao sam negdje da je danas taj press demo XR-a u Spaniji. Valjda ce brzo izaci i prvi novinarski clanci i osvrti  (y)
Ali je grdna ovaj prajmer siva, ne znam fakat sta im je bilo pa su se odlucili da je stave u ponudu...
 
esso_sa said:
Procitao sam negdje da je danas taj press demo XR-a u Spaniji. Valjda ce brzo izaci i prvi novinarski clanci i osvrti  (y)
Ali je grdna ovaj prajmer siva, ne znam fakat sta im je bilo pa su se odlucili da je stave u ponudu...

ta siva je za testne modele..ionako ce ubrzo svi nazad na opoziv pa ce ih onda ofarbat :mrgreen:
 
Dobro zvuci.  8) Izgleda da ga nisu utisali sa EURO 5

https://www.youtube.com/watch?v=0n8ANKBLj2k
 
neven said:
Preporuka da staviš zaštitu za hladnjake. Ima već dosta slučajeva da je kamen probušio hladnjak. To ti je pola sata posla, ali bez brige se voziš preko sipine.

jeli ima negdje u RH neko tko proizvodi takvu zastitu za hladnjak.
Ovi nazovi predobro proizvodzaci traze 5,6l krvi i bubreg za jedan set.  :shock: :shock:

 
kronik said:
jeli ima negdje u RH neko tko proizvodi takvu zastitu za hladnjak.
Ovi nazovi predobro proizvodzaci traze 5,6l krvi i bubreg za jedan set.  :shock: :shock:

Nisam znao da su krv i bubreg pali na vrijednost od oko 130 EUR  :mrgreen:
Ne znam sta si gledao i sta je po tebi preskupo, ali Givijev set za hladnjak vode/ulja kosta otprilike toliko
https://www.nippynormans.com/radiator-grills/givi-radiator-guard-s1000xr-water-radiator-and-oil-cooler

Ako ti je to skupo, onda u poljoopremi kupis kvadrat ograde za kokosinjce i razapnes preko hladnjaka  :mrgreen:
 
esso_sa said:
Nisam znao da su krv i bubreg pali na vrijednost od oko 130 EUR  :mrgreen:
Ne znam sta si gledao i sta je po tebi preskupo, ali Givijev set za hladnjak vode/ulja kosta otprilike toliko
https://www.nippynormans.com/radiator-grills/givi-radiator-guard-s1000xr-water-radiator-and-oil-cooler

Ako ti je to skupo, onda u poljoopremi kupis kvadrat ograde za kokosinjce i razapnes preko hladnjaka  :mrgreen:

Evotech je mene za S1000R kostao oko 95e.

Pogledaj koliko kosta BMWov set... za S1000RR je nekih 600kn.
 
kronik said:
jeli ima negdje u RH neko tko proizvodi takvu zastitu za hladnjak.
Ovi nazovi predobro proizvodzaci traze 5,6l krvi i bubreg za jedan set.  :shock: :shock:
ja sam si givi uzeo, mislim  da me manje od 100€ izašlo
 
Zadnji put sam gledao tamo krajem ljeta - kada sam poceo intenzivnije traziti XR-a

Sada vidim da su cijene za ovaj sadasnji model pale.
Barem su pale za aftermarket proizvode kod Wunderlich-a.

Proljepsali ste mi dan!  (y) (y)
 
kronik said:
Zadnji put sam gledao tamo krajem ljeta - kada sam poceo intenzivnije traziti XR-a

Sada vidim da su cijene za ovaj sadasnji model pale.
Barem su pale za aftermarket proizvode kod Wunderlich-a.

Proljepsali ste mi dan!  (y) (y)

imas odgovor na pp - da ne reklamiram na forumu.
 
esso_sa said:
Hvala komsija  (y)
Boja crvena
Prije svega čestitke i puno sretnih km.

Vozio si prije Xr ili si probao prošlogodišnji model? Pitam, jer ja sam odustao od Versysa jer ga nisam mogao probati na cijeli dan, a nisam se mogao nagovoriti da toliki iznos na "neviđeno".

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk

 
Hvala, ali ti kilometri ce morati da pricekaju do isporuke, a nesto mi smrdi da bi se mogao nacekati  :mrgreen:
Sto se tice probne voznje, ni jedno ni drugo. Na starom sam samo sjedio.. pored svih napora da ga se docepam i provozam bar 15 minuta, nisam nazalost uspio... Ali jesam jako puno istrazivao i gnjavio vlasnike XR-a. Ponekad imam osjecaj da znam o njemu vise nego ljudi koji ga voze  :mrgreen:  Ti moj "problem" ne bi trebao imati (vidim da si iz ZG). Tomic HR je do sada svake godine imao testnog XR, siguran da ce imati i ovog novog  (y)

Inace, koga zanima "mali" 900XR, izasao je prvi review. Nisu nesto pretjerano zadovoljni karakterom masine...

https://www.bennetts.co.uk/bikesocial/reviews/bikes/bmw/bmw-f900xr-2020-review-price-spec
 
"The motor – which like many small-capacity engines in BMWs since 2005 is made for the company by Loncin in China – is more than happy to pull the bike around tight, twisty mountain roads in third gear (at least with no luggage or pillion)...."

Sve su rekli, dalje nisam ni čitao, niti mislim da ima smisla.
 
gvo said:
"The motor – which like many small-capacity engines in BMWs since 2005 is made for the company by Loncin in China – is more than happy to pull the bike around tight, twisty mountain roads in third gear (at least with no luggage or pillion)...."

Sve su rekli, dalje nisam ni čitao, niti mislim da ima smisla.
Ako gledas motor kao bmw, dosta motora za ok novce.

Ako gledas siru sliku, moraju se nalo vise potruditi
 
Da, u tom review-u navode da tracer 900 ima puno više karaktera od BMW-a. Inače Bmw igra na kartu  karaktera i sada izgubi od jedne yamahe :mrgreen:
Makar ne kužim, motor 850 u gs su svi hvalili a sad ovaj ne valja  :misli: