samo jedno lakirersko pitanje :)

VooDoo said:
ako sam dobro razumio u bazu(metalik) stavljas harter(ucvrscivac) iako to nije predvidjeno tvornickim specifikacijama?  :shock: :shock: :misli:
vjerujem da si isprobao,dali ce doci kasnije do kemijske reakcije? bubrenje,napuhavanje boje?
kako se ponasa lak na tome? :misli:
da,dobro si razumio  (y)
da,isprobano...ima to dosta auta starijih godišta,npr.alfa 75...sve linije po sredini branika su tako farbane..i bez brige,kasnije prešpricavaš bilo čime  (y)
 
VooDoo said:
poli-vinil-alkohol (PVA) odljepljivac ili odvajac kompozita od kalupa
sta te jos zanima? :mrgreen:

Jel lako nabavljiv (gdje) i dali se može koristiti sa epox-om?

Da li nitro uništava PVA masku?
 
osobno "Europlast" D.Miholjac,uvjek pokupis savjet neki koji ti treba...strucna pomoc puno znaci  (y)

veleprodaja opcenito smole i materijala za smolu ti je u Sv.Nedjelji "metalmineral", konkretno PVA ti je 37kn+PDV e sad jel na litru ili kg neznam.
Trebas imati ambalazu.
Za dalmatince ima u Splitu ali neznam kako se zove firma...  :(
 
VooDoo said:
osobno "Europlast" D.Miholjac,uvjek pokupis savjet neki koji ti treba...strucna pomoc puno znaci  (y)

veleprodaja opcenito smole i materijala za smolu ti je u Sv.Nedjelji "metalmineral", konkretno PVA ti je 37kn+PDV e sad jel na litru ili kg neznam.
Trebas imati ambalazu.
Za dalmatince ima u Splitu ali neznam kako se zove firma...  :(

Hvala puno! :-D
 
Dečki, vidim da se kužite pa jedno pitanje ako može:
Ove zime sam planirao pofarbati štitnike vilica i blatobran na svom KTM-u, model je 2001 tako da su maska, blatobran i rezervoar sivi, dok su štitnici vilica crni. Ofkors, mislio sam pofarbati u narančasto.
Mislim da bi puno efektnije izgledao.
Dakle, što me zanima....ne mislim raditi sam pa bih trebao preporuku kome da odnesem, po mogućnosti u području Zagreba.
I još jedna stvar, kako će se takav uradak ponašati pri upotrebi motora...mislim da je ova KTM- ova plastika puna, odnosno, kad je zagrebeš i dalje je obojena. Kao što možete primjetiti ne kužim se baš tako da su sve preporuke i upute dobrodošle...tenks.
M.
 
...ako ides na offroad nemoj. Prvo ces te dijelove izgrebati kod prvog pada, a poslije ce miniwash ruzno oguliti komade. Nema tog primera koji ce spasiti stvar. Provjeri cijenu novih stitnika i blatobrana, mozda se iznenadis. Za Yamahu TT600 je prednji blatobran 120kn  (y). Za te pare mi se ne isplati ni sebi farbati.
 
citam sad ovo ...
kaj nejde u bazu hardener ?   :shock: 
dakle radi se o auto laku ...

baš krenuo nekaj farbat sa metalik bazom , inace sam do sada samo sa akrilom radio ... a tamo ide hardener  :mrgreen:
 
a ak radim dvije ruke baze (neznam zakaj se uopce preferiraju  :misli: ) koliki mora biti vremenski razmak
... pretpostavljam da nema nikakvih radnji između dviju ruka
 
Np, nadam se da ces "odigrati" sve kak treba  (y)
Ja kad nekaj prckam drugima napravim kak teba a kad sebi delam natrljam na brzaka i zahebem samo da zgotovim sto brze :oops:
 
markookram said:
a ak radim dvije ruke baze (neznam zakaj se uopce preferiraju  :misli: ) koliki mora biti vremenski razmak
... pretpostavljam da nema nikakvih radnji između dviju ruka

ima, zapališ cigaru i koliko treba da 100S izgori u plućima, to ti je razmak između 2 ruke baze ili laka isto... :mrgreen: :mrgreen:
 
polakiral ... nije dobro ispalo , nisam napravio dovoljno kvalitetnu podlogu ... jer na metaliku se vidi ama baš svaka sitnica ...a jos sam imal srebrni metalik ... koma  :(

 
a znam ...  :x
a radim nekaj za firmu ... nije niš oko motora ... bar za sada dok se ne spraksiram na racun firme  :LOL:
a lakiram PUR materilaj ... zato mi je loše ispalo , jer je meksi od špric kita ... pa mi je tu bilo neravnina ... dok jedan aluminijski dio je ispao odlicno
 
to ti je kao pur pjena samo jako gusto i bez mjehurica i dosta kruto , ali kad recimo prođeš noktom , i jako stisneš ,preko toga vidi se malo ...

nešto kao ono sto stavljaju u branike ... a možda i je to to  :misli:
 
ubaci u lak bezbojni 2k elastic aditiv  (y)

mozda ti je filer "nagrizao" pa ti sve lagano utone i djeluje neravno gdje god ti je malo jaca koncentracija laka(debljina)
Mayco said:
ima, zapališ cigaru i koliko treba da 100S izgori u plućima, to ti je razmak između 2 ruke baze ili laka isto... :mrgreen: :mrgreen:
:mrgreen: :LOL: tocno i najkvalitetnije....  (y)

da bi bilo ljepse izmedju slojeva baze pokupis prasinu suhu ("overspray"),ostatke boje koji se sasuse u zraku...
sa staub krpicom(vostana krpica)

u svakom slucaju....REPEAT!  :mrgreen: