samo jedno lakirersko pitanje :)

u cemu je caka kod metalik boja ?
naime one šljokice u bazi se uopce ne vide takoreci    :misli:
dok kod spraya iste nijanse šljokice su predivne i velike , i kad dođe lak na to izleda fenomenalno ...
 
VooDoo said:
1.kako ga napravi? sto stavi unutra da bi bio MAT? pardon,da bi imao manji stupanj sjaja?

Ne znam naziv kemijskog spoja, nije ni bitno za ovu priču.

2.e sad smo na cistom...ja pricam o 2K akrilnim  :wink: (auto industrija)

ja pričam o drvnoj industriji, dakle sve vrste uključujući i akrilne. U osnovi je ista stvar što se lakiranja tiče.


3. nisam pomjesao voće...2k akrilni ...vodena i nitrocelulozna  osnova,bez medju brusenja,mokro na mokro ali uz odgovarajuci vremeniski potlife...vrijeme odzracivanja izmedju slojeva...najcesce oko 15tak minuta(2 pljuge)  :mrgreen:

Tak već da, s tim da podlife ovisi o materijalu i radnoj temperaturi, dakle može biti 15 min. ali i ne mora. Bitno je ne prekoračiti vrijeme jer se u protivnom neće međusobno povezati i ljuštit će se. Opaska je za one koji čitaju i misle probati doma, da nam poslije ne j... mater  :mrgreen:





 
markookram said:
u cemu je caka kod metalik boja ?
naime one šljokice u bazi se uopce ne vide takoreci    :misli:
dok kod spraya iste nijanse šljokice su predivne i velike , i kad dođe lak na to izleda fenomenalno ...

šljkokice nisu metalik, već perla efekt, remember Milka Babović  :mrgreen:
 
DamirK said:
šljkokice nisu metalik, već perla efekt, remember Milka Babović  :mrgreen:
kako nisu metalik   :misli:

a i ono što sam sa perlom šprico isto nema

di griješim ?

a sa metalik sprayem ispadne fantasticno
 
markookram said:
kako nisu metalik   :misli:

a i ono što sam sa perlom šprico isto nema

di griješim ?

a sa metalik sprayem ispadne fantasticno

nemam pojma kakav je to spray i kaj je tebi fantastično, a kaj nije. Daj sliku da vidimo
 
@markookram - Kako narucis tako imas, zapravo sve pa i granulacija "sljokica" ovisi o tebi i tvojim zeljama. Samo moras znati sta hoces i imati dobrog farb majstora.
 
MadKec said:
@markookram - Kako narucis tako imas, zapravo sve pa i granulacija "sljokica" ovisi o tebi i tvojim zeljama. Samo moras znati sta hoces i imati dobrog farb majstora.
kako to misliš kako naruciš   ?

šta se te šljokice extra dodaju   :misli:


DamirK said:
nemam pojma kakav je to spray i kaj je tebi fantastično, a kaj nije. Daj sliku da vidimo
evo tu se vidi iz spraya crni metalik ...


i perla koja ispada kao obicna ...  (samo mi je mutna ispala slika)

 
markookram said:
kako nisu metalik  :misli:

a i ono što sam sa perlom šprico isto nema

di griješim ?

a sa metalik sprayem ispadne fantasticno
u metalik se dodaju zrnca (srebro,krupno i fino zrnato) da bi bilo metalik
netko je spomnuo perlu...perla je efekt za presijavanje,recimo tvoja narandjasta na kacigi  JE perla,crna  krupno zrnati metalik...
di grijesis? u tome sto radis sa sprejevima  :wink:
za narandjastu koju si stavio na crnu trebas imati bjelu ili zutu podlogu(bojaj prvo narandjastu pa crnu)
 
VooDoo said:
u metalik se dodaju zrnca (srebro,krupno i fino zrnato) da bi bilo metalik
netko je spomnuo perlu...perla je efekt za presijavanje,recimo tvoja narandjasta na kacigi  JE perla,crna  krupno zrnati metalik...
di grijesis? u tome sto radis sa sprejevima  :wink:
za narandjastu koju si stavio na crnu trebas imati bjelu ili zutu podlogu(bojaj prvo narandjastu pa crnu)
sa sprejem sam samo izvukao ono crno , i to je odlicno ispalo
ali sa narancastim nisam nikako zadovoljan u tome je stvar ...
sad idem ponovo sa drugacijim nacinom ... tam sam opisao u temi o kacigi ...
 
glede onih trakica sa pocetka ...
jel se ima toga za nabavit u mješaonama boja ? 
pik traka mi nevalja