Servis Piaggio/Gilera?? Tko je tu lud?

SuzaFan

New member
Bok,
Imam jedno pitanje u vezi servisa za Gileru (Nexus 500, 2006. godina,)
Skuter mi ima jedva 3 godine, 7.500 km i kao i svaki Talijan, milijon problema
Od neki dan mi neće upalit kad je hlada, a kad upali radi ko pokvareni traktor. Kad se ugrije, čini mi se da je sve ok.
Ja se nadam da je samo svjećica u pitanju (iako, kod Talijana se može svašta očekivati, možda mi je prolupao motor pa pušta kompresiju kad je hladan) - btw. da li je netko imao sličnih iskustava?
Zadnji servis sam radio na 6.000 km, prije godinu dana otprilike
Uglavnom zovem ja Piaggio servis na Pešćenici i kažem im problem, a tip mi odgovori da me može primit 2.7.?!?! Slovima - Drugog sedmog
Znači mogu lijepo motor u garažu mjesec dana...Piaggio ima super uslugu i servisno prodajnu mrežu čini se
E sad, koji servis mi možete preporučiti? Kako mi motor više nije pod garancijom, možda ima i neki neslužbeni skuter servis (za kojeg znate da je dobar)

Hvala i pozdrav
 
od kud si? vozi skuter kod clana bmw m5 (y)

iako ne kuzim u cemu je problem ako dugo stoji moguce je da ce teze upalit a kad upali kazes da se cuje ko traktor,pa mora se cuti glasnije kad je po cokom...tesko da si ga sje*** u samo 7000km,a ako jesi onda svaka cast :mrgreen:
 
Iz ZG sam.
Nisam ga sje, vjeruj mi, vozim se samo po gradu i ne vozim trke sa skuterom, skuter mi služi isključivo ko prijevozno sredstvo od točke A do točke B.
A kaj se tiče paljenja, ovo nije normalno, isto mi vjeruj. Nije dugo stajao, a od neki dan kad je počelo, svako jutro neće upalit, niti nakon par sati stajanja neće upalit. Do nedavno je sve bilo OK. Ili mu je otišo čok, ili se lergas sje* ili svjećica ili je otišlo nekaj ozbiljno.
Kaj misliš za Moto Horvat?
Ko je taj M5, ima servis ili?
 
SuzaFan said:
Iz ZG sam.
Nisam ga sje, vjeruj mi, vozim se samo po gradu i ne vozim trke sa skuterom, skuter mi služi isključivo ko prijevozno sredstvo od točke A do točke B.
A kaj se tiče paljenja, ovo nije normalno, isto mi vjeruj. Do nedavno je sve bilo OK. Ili mu je otišo čok, ili se lergas sje* ili svjećica ili je otišlo nekaj ozbiljno.
Kaj misliš za Moto Horvat?
Ko je taj M5, ima servis ili?
Zabravi m5 jer ti je u rovinju.... imaš u zg 3 ovlaštena servisa i xy neovlaštenih  8) zovi i pitaj :wink:
 
SuzaFan said:
Iz ZG sam.
Nisam ga sje, vjeruj mi, vozim se samo po gradu i ne vozim trke sa skuterom, skuter mi služi isključivo ko prijevozno sredstvo od točke A do točke B.
A kaj se tiče paljenja, ovo nije normalno, isto mi vjeruj. Nije dugo stajao, a od neki dan kad je počelo, svako jutro neće upalit, niti nakon par sati stajanja neće upalit. Do nedavno je sve bilo OK. Ili mu je otišo čok, ili se lergas sje* ili svjećica ili je otišlo nekaj ozbiljno.
Kaj misliš za Moto Horvat?
Ko je taj M5, ima servis ili?

Horvata u SIROKOM luku obic..  majstor je jaci.. na 12k km mi skoro motor ujebo..
 
Pa dobro, kom onda ić?
Jel zna neko s kojim momentom se svjećica priteže, ako ću ju sam mijenjat (možda je u njoj problem)
ili je nebitno, pa može samo na ruku?
 
provjeri akumulator ako je slab onda teško pali, svjećica bi trebala biti ok iako bi je promijenio da sam na tvom mjestu također malo se makni iz mutavog grada odi na neku otvorenu cestu i provozaj taj skut kako spada jer njega ubija vožnja po gradu

ja sam uvjeren da je akumulator jer oni i rikavaju svake 3-4 godine, moj je riknuo prošle godine tada mu je bilo 4 godine

ja samo zavrnem svjećicu kakvi momenti pa to je samo svjećica, ne prejako ne pre slabo i to je to
i vozi se više jer ovo je smiješno 7.500km u 3 godine
 
SuzaFan said:
Pa dobro, kom onda ić?
Jel zna neko s kojim momentom se svjećica priteže, ako ću ju sam mijenjat (možda je u njoj problem)
ili je nebitno, pa može samo na ruku?

probaj AUTOBIL na jarunu 66 (iza crkve sv. mati slobode, 01 3833084, mislav ili domagoj), reci da te šalje njihov glavni financijer, heher
 
SuzaFan said:
Pa dobro, kom onda ić?
Jel zna neko s kojim momentom se svjećica priteže, ako ću ju sam mijenjat (možda je u njoj problem)
ili je nebitno, pa može samo na ruku?

ja prakticiram one na pescenici.. najbolji servis do sad.. iz moto monda nemam neka dobra iskustva a horvat je pak malo jaci majstor tak da ti ti dvoje otpadaju.. imas jos u vukovarskoj skuter moto i u bastijanovoj samo ne znam kak se to zove..
 
Misliš da akumulator ne okrene dovoljno jako?
Vidiš, to mi nije palo na pamet...
Ali ipak, kad primi, radi grozno, to nije od akumulatora...
ma i ovih 7500 km sam jedva napravio, navozio sam se pravih motora u mlađim danima, a i nemam baš vremena za bezbrižna vozikanja :mrgreen: :D
Yamaha WR450F (ima Supermoto gore) je 2004.g., ima nekih 2500 km. Kaj na to kažeš? :mrgreen: :misli: :jesus: Ako je netko zainteresiran za kupit...  (y)
 
ako ti je samo za na posao onda si kupi 125-250 jer nažalost ovaj 500 je malo zaeban

kako grozno?? stavi novo ulje da nije možda pomiješao ulje i benzin, normalno je da ne radi uglađeno jer ga ni ne voziš kako spada
jer npr meni ako stoji 15-20 dana ne radi mirno kao nakon poštene vožnje po otvorenoj cesti
 
sjedi na skut i odi na plitvice i nazad lijepo starom cestom, pa i ako onda zaebava odi na servis
 
SuzaFan said:
Bok,
Imam jedno pitanje u vezi servisa za Gileru (Nexus 500, 2006. godina,)
Skuter mi ima jedva 3 godine, 7.500 km i kao i svaki Talijan, milijon problema
Od neki dan mi neće upalit kad je hlada, a kad upali radi ko pokvareni traktor. Kad se ugrije, čini mi se da je sve ok.
Ja se nadam da je samo svjećica u pitanju (iako, kod Talijana se može svašta očekivati, možda mi je prolupao motor pa pušta kompresiju kad je hladan) - btw. da li je netko imao sličnih iskustava?
Zadnji servis sam radio na 6.000 km, prije godinu dana otprilike
Uglavnom zovem ja Piaggio servis na Pešćenici i kažem im problem, a tip mi odgovori da me može primit 2.7.?!?! Slovima - Drugog sedmog
Znači mogu lijepo motor u garažu mjesec dana...Piaggio ima super uslugu i servisno prodajnu mrežu čini se
E sad, koji servis mi možete preporučiti? Kako mi motor više nije pod garancijom, možda ima i neki neslužbeni skuter servis (za kojeg znate da je dobar)

Hvala i pozdrav
Definitivno ga ubija stajanje....500ccm je za praviti kilometre...Ti mu stavi novu svjecicu (moment 1.2 kg/m).....i akumulator kontroliraj. U fazi mirovanja mora imati 12.8 - 12.5 volti...sve ispod toga zahtijeva punjenje ili zamjenu istog....I zamijeni mu ulje...moguce da ti je digao nivo ulja radi kratkih relacija(mijesa se sa gorivom). Mora ici taj skuter....ja tu nevidim milion problema....pogotovo ne u tih 7500 km...Tu je jedini problem stajanje... :(
 
nego zakaj si opce iso uzimat 500 samo za grad?!  :misli:  nije isplativije neku 125-icu pa si mirniji s bengom, odrzavanjem.. 
 
biker4life said:
Moj savjet je isto napraviti jedan đir otvorenom cestom, i ovo ostalo sta bmw kaze. (y)
Btw, MASTER 460 je masina koja ne voli gradsku voznju, stani kreni i sl., pa je moguce da je to uzrok... "propusi" ga malo... :wink:
(y)

ak nece on neg ga meni da na kojih 2-3 sata!  :skuter:  :mrgreen:  
 
Jučer sam izvadio svjećicu (bila je crna), očistio ju, i malo ju kucnuo da onaj razmak bude 0,7mm. Nadopunio sam akumulator i dolio u njega destilirane vode.
Uglavnom, sad motor pali ko urica.
Jedino sam glupo napravio kaj sam te 2 radnje napravio odjednom pa ne znam koja je riješila problem.
A kaj se tiče Nexusa 500, kad sam ga uzimao samo je 500 bio novi model (2006. 5. mjesec) Nakon par mjeseci je došo 250, a onda i 125.
Da je bilo 250ice, pretpostavljam da bi bio uzeo nju (lakši je, jeftiniji...)
A i nisam imao pojma da 500ticu ubija vožnja po gradu, da se benzin miješa s uljem i slično...(pa ipak je to skuter i služi za vožnju po gradu, kaj ne?!?)
I još nešto: :shock:
Planiram servis na 9000 km napravit sam (nemam garanciju više pa mi štambilj u knjižici ne treba).
Da li se na 9000 treba napravit još nešto osim promjene ulja u motoru, u getribi, svjećica i filter...
Da li treba dirati remen, rolice...nešto?

Pozdrav
 
remen i ruline se mjenjaju na 12.000km
 
rolice pregledaj , ali kao i remen i tvoju vožnju sumnjam da će biti potrebno mjenjati.

napomena: obvezno posudi kompresor i zrakom očisti prostor oko remena, jer se puno prašine stvara od uporabe remena, koja se zavlači posvuda i postepeno ti zadaje probleme..