Sindrom spuštene noge u vožnji

damir_zgb said:
kaj se po tome vidi kakav je ko vozac il? :misli: :mrgreen:
ne vidi se po tome nista...ovo je tema za filozofiranje :wink:....po meni za birtiju :misli:
 
mac said:
ne vidi se po tome nista...ovo je tema za filozofiranje :wink:....po meni za birtiju :misli:
Filizofski  rečeno:  :mrgreen:
Rekao bih da kreče sindrom,još u školskim danima,i to kod prvih dizanja na zadnji,sa tomosakiima, kad su spuštene obadvije noge,kao uporište  8) :mrgreen: :)
 
Jelky said:
jako je bitno  :LOL:
Jeste li napokon digli ili spuštili noge  :mrgreen:
 
@cRuNK
nemogu nač,ali ti si negdi postavio link di Rossi starta na r6 sa spuštenom livom nogom,a spiker komentira i objašnjava zašto.
 
angelo.ma said:
@cRuNK
nemogu nač,ali ti si negdi postavio link di Rossi starta na r6 sa spuštenom livom nogom,a spiker komentira i objašnjava zašto.
Imaš dobru memoriju  (y) takve volim  (y)
 
angelo.ma said:
@cRuNK
nemogu nač,ali ti si negdi postavio link di Rossi starta na r6 sa spuštenom livom nogom,a spiker komentira i objašnjava zašto.
ajd nađi to objasnjenje
 
mac said:
ajd nađi to objasnjenje
ja bi reko  jer dizanjem noge remeti se (meni) osječaj za gas pa se motor krene dizati ...

kako ju dižeš tako ruka igra na gasu i "smanjuje" osječaj za gas i prednji kraj   :wink:
(samo u prvoj brzini)
 
pero1986 said:
ja bi reko  jer dizanjem noge remeti se (meni) osječaj za gas pa se motor krene dizati ...

kako ju dižeš tako ruka igra na gasu i "smanjuje" osječaj za gas i prednji kraj   :wink:
(samo u prvoj brzini)



a ja opet mislim da je stvar težišta, npr bicikli ti se propne a ti pružaš nogu naprijed i tijelo da što više težine ode naprijed.....
 
..ja na primjer imam uvijek obje noge spuštene , na svakom bikeru kada u ranim jutarnjim satima krenem prema šatoru/smještaju ( ako baš moram voziti do njega ), ne znam zašto, :mrgreen: možda za balans...uglavnom brzina ne prelazi 5km/h.
 
brutall ja samo ovo komentiro
"di Rossi starta na r6 sa spuštenom livom nogom,a spiker komentira i objašnjava zašto"

- start a ne kočenje, ali opet nekužim tvoj komentar "ja opet mislim da je stvar težišta, npr bicikli ti se propne a ti pružaš nogu naprijed i tijelo da što više težine ode naprijed....."
-jer kad koči nediže se na zadnji nego na prednji a nogu rossi gura naprijed znači radi kontra toga što si reko  :misli:

a ovo kad koči i spušta nogu rekao bi da radi ako mu pusti prednja na kočenju pa da nepadne več ublaži nogom i pokuša ostat na motoru  :misli: usput prebaci težište u stranu u koju dolazi krivina i samim tim lakše i brže ju svladava  :misli:


nemam pojma to su moja nagadjanja donesena na zaključcima iz vožnje, samo ja kad imam gadno kočenje kočim s obe noge na podu i zblokiranim i prednjim i zadnjim  :mrgreen:
 
Pedrosa je jednom spominjao da se noga drži pri startu da bi se spriječilo dizanje na zadnji.

Mislim da je bilo na A-Z Motogp dokumentarcu.
 
pero1986 said:
brutall ja samo ovo komentiro
"di Rossi starta na r6 sa spuštenom livom nogom,a spiker komentira i objašnjava zašto"

- start a ne kočenje, ali opet nekužim tvoj komentar "ja opet mislim da je stvar težišta, npr bicikli ti se propne a ti pružaš nogu naprijed i tijelo da što više težine ode naprijed....."
-jer kad koči nediže se na zadnji nego na prednji a nogu rossi gura naprijed znači radi kontra toga što si reko  :misli:

a ovo kad koči i spušta nogu rekao bi da radi ako mu pusti prednja na kočenju pa da nepadne več ublaži nogom i pokuša ostat na motoru  :misli: usput prebaci težište u stranu u koju dolazi krivina i samim tim lakše i brže ju svladava  :misli:


nemam pojma to su moja nagadjanja donesena na zaključcima iz vožnje, samo ja kad imam gadno kočenje kočim s obe noge na podu i zblokiranim i prednjim i zadnjim  :mrgreen:



pa ja pričam također o startu, bit je da što više težine bude naprijed da bi se izbjeglo dizanje na zadnji....


Pedrosa je jednom spominjao da se noga drži pri startu da bi se spriječilo dizanje na zadnji.

Mislim da je bilo na A-Z Motogp dokumentarcu.


e o tome ja pričam...nekažem ja da je moje mišljenje točno, jer je ipak to samo mišljenje!iako to opet nema veze sa prvim postom, tak da.... :misli: :misli: :mrgreen:
 
pero1986 said:
brutall ja samo ovo komentiro
"di Rossi starta na r6 sa spuštenom livom nogom,a spiker komentira i objašnjava zašto"

- start a ne kočenje, ali opet nekužim tvoj komentar "ja opet mislim da je stvar težišta, npr bicikli ti se propne a ti pružaš nogu naprijed i tijelo da što više težine ode naprijed....."
-jer kad koči nediže se na zadnji nego na prednji a nogu rossi gura naprijed znači radi kontra toga što si reko  :misli:

a ovo kad koči i spušta nogu rekao bi da radi ako mu pusti prednja na kočenju pa da nepadne več ublaži nogom i pokuša ostat na motoru  :misli: usput prebaci težište u stranu u koju dolazi krivina i samim tim lakše i brže ju svladava  :misli:


nemam pojma to su moja nagadjanja donesena na zaključcima iz vožnje, samo ja kad imam gadno kočenje kočim s obe noge na podu i zblokiranim i prednjim i zadnjim  :mrgreen:




ma rossi je lud, on je kontra svih.... :LOL: :LOL:
 
pero1986 said:
brutall ja samo ovo komentiro
"di Rossi starta na r6 sa spuštenom livom nogom,a spiker komentira i objašnjava zašto"

- start a ne kočenje, ali opet nekužim tvoj komentar "ja opet mislim da je stvar težišta, npr bicikli ti se propne a ti pružaš nogu naprijed i tijelo da što više težine ode naprijed....."
-jer kad koči nediže se na zadnji nego na prednji a nogu rossi gura naprijed znači radi kontra toga što si reko  :misli:

a ovo kad koči i spušta nogu rekao bi da radi ako mu pusti prednja na kočenju pa da nepadne več ublaži nogom i pokuša ostat na motoru  :misli: usput prebaci težište u stranu u koju dolazi krivina i samim tim lakše i brže ju svladava  :misli:


nemam pojma to su moja nagadjanja donesena na zaključcima iz vožnje, samo ja kad imam gadno kočenje kočim s obe noge na podu i zblokiranim i prednjim i zadnjim  :mrgreen:
kak bogati blokiras i zadnju sa obe noge dole? :misli: :misli:
 
automatika  :misli: :mrgreen:
 
Brutall said:
a ja opet mislim da je stvar težišta, npr bicikli ti se propne a ti pružaš nogu naprijed i tijelo da što više težine ode naprijed.....
Ajde jedan lagani test.
Stani na jednu nogu, naginji tijelo naprid.
Sad mi napiši kako ti je lakše kontrolirat težište s nogom naprid ili nazad?
 
angelo.ma said:
Ajde jedan lagani test.
Stani na jednu nogu, naginji tijelo naprid.
Sad mi napiši kako ti je lakše kontrolirat težište s nogom naprid ili nazad?



to je stvar balansa, ali kad pomaknem nogu naprijed, težište se zajedno sa nogom također miče naprijed!zbog toga mi i je poremećen balans...