skuter: za putovanje ili isključivo za grad????

zeto

New member
zanimaju me vaša mišljenja.......da li se recimo sa manjim skuterom može negdje otići, ili su oni isključivo gradska prometala????

:misli:
 
zeto said:
zanimaju me vaša mišljenja.......da li se recimo sa manjim skuterom može negdje otići, ili su oni isključivo gradska prometala????

:misli:

Javiš se članu "Malaguti" - čovjek ti objasni sve  (y)
 
zeto said:
zanimaju me vaša mišljenja.......da li se recimo sa manjim skuterom može negdje otići, ili su oni isključivo gradska prometala????

:misli:

ma moze se i s 50ccm otici di hoces ali
1 brzina putovanja je mala ( pa treba vremena do cilja )
2 ponekad radije odlucis ostat doma jer nemas toliko vremena

za duza putovanja ( 200km+ ) bih ti preporucio nesto jace
Javiš se članu "Malaguti" i velis mu za kaj bi koristio vozilo :p
 
za ugodnu vožnju gradom, a i na duže pruge razmisli o barem 200ccm mašini
moje iskustvo sa Vespom GT200 je odlično, obzirom da sam 190cm visine/100kg težine..a prošao sam Alpe i dio Italije među ostalim.
uglavnom, gledaj barem 200ccm ili više, ako ti je bitan komfor onda su to maksiskuteri, a ako voliš malo i patiti imaš i manje jurilice
 
zeto said:
zanimaju me vaša mišljenja.......da li se recimo sa manjim skuterom može negdje otići, ili su oni isključivo gradska prometala????

:misli:

Sta mislis pod "mali skuter"? Mali kubikazom ili mali dimenzijama?
Vidi ja sa SP-om, bez obzira sto imam i XTX-a znam otici dalje, i ne da se moze, nego je gust samo takav naganjati se sa laganima i brzim cvajom po zavojima. A voziti laganica - imam osjecaj da bi s njim mogao na kraj svijeta!
 
Mislim da je najbolji izbor 250 ccm,dovoljno brz,okretan u gradu,povoljna registracija.
 
Ghostrider-SB said:
Javiš se članu "Malaguti" - čovjek ti objasni sve  (y)
evo da se javim ja imam skuter 125ccm nabrijan 209 i jos brdo toga,skuter je gilera runner i taj skuter je za grad,malen je i neudoban ali evo ja radim voznje od 350-400km bez problema,evo upravo sam dosao sa voznje od preko 250km,samo je volja vazna :wink: isto tako sam sa 50/70ccm radio voznje po cijeli dan...
 
nisam napisao, mislim na 50/70cc.........

zanima me kako to prijenos podnosi, da li tu ima kakvih problema,jer vidim da mu dosta poraste temp.........????
 
Zog said:
Mislim da je najbolji izbor 250 ccm,dovoljno brz,okretan u gradu,povoljna registracija.

i meni se čini (y)
250 je taman kombinacija za skuter ako isti nije pretežak
 
zeto said:
nisam napisao, mislim na 50/70cc.........

zanima me kako to prijenos podnosi, da li tu ima kakvih problema,jer vidim da mu dosta poraste temp.........????

meni se čini da mu upravo prijenos najviše pati
no, ako se s njim stane svakih 20-25 km na 5-10 min, mislim da bi se s takvim skuterom mogao napraviti đir ko sa velikim

jedino je problem što za đir od 300 km moraš izdvojiti 10 sati :mrgreen:

mislim da su u jednodevnim vožnjama i druženjima bile slike člana foruma koji je sa apriliom sr70 radio velike ture (200 km)
 
300km za 10sati  :shock: :shock: :shock: :shock:


ja mislim da bi bilo dovoljno oko 6,5 do 7 sati, ako sve bude uredu sa skuterom.........
 
zeto said:
300km za 10sati  :shock: :shock: :shock: :shock:


ja mislim da bi bilo dovoljno oko 6,5 do 7 sati, ako sve bude uredu sa skuterom.........

ja sam svojim AC 50 ccm izračunao nekakvu realnu prosječnu brzinu bez mučenja skutera - 45 kmh
možda 50 kmh po ravnicama, tako da sam to napisao iz te perspektive + stajanje po bar 15 min na 1 h - i to ti je to :)
 
liberty said:
ja sam svojim AC 50 ccm izračunao nekakvu realnu prosječnu brzinu bez mučenja skutera - 45 kmh
možda 50 kmh po ravnicama, tako da sam to napisao iz te perspektive + stajanje po bar 15 min na 1 h - i to ti je to :)

ja računam na brzinu od 65-70,a stajanje.....kad treba sipat gorivo,svakih oko 100km
 
zeto said:
ja računam na brzinu od 65-70,a stajanje.....kad treba sipat gorivo,svakih oko 100km

maximalna brzina mojeg skutera koju pokazuje po satu, a ne ostvaruje je po ravnici 70 kmh
tako da je moj realan prosjek puno niži :(
 
biker4life said:
Ili cak i 180/200ccm LEADER LC upakiran u VXR.
A doduse, moze se i sa SP-om (Big Bore 176 LC) daleko, ali preporuka je biti sam, voznja ce biti puno zabavnija, a i zadnji ovjes ce manje patiti.

VXR je priča za sebe
ponekad mi se čini da i običan VX može na otvorenoj cesti puno
jer ipak se radi o skuteru koji je minimalno 40 kg lakši od ostalih maxi skutera klase 200-300 ccm (ako izuzmemo carnaby i sportcity)

vxr i vx je upravo i zanimljiv iz tog razloga - krutost šasije, okretnost i mala težina (y)
 
Ako mogu česi s biciklima  :wink:
 
sve privatne i poslovne obaveze svog malog obrta obavljam skuterom..slobodne dane,na sve strane,s šatorom i vrečom iza putujem prema prirodi,miru ili moru..kako mi je nakon 20ak godina vožnje motora ovo dvogodišnje prvo iskustvo vožnje skutera,prijašnje jurnjave s ciljem čim bržeg dolaska zamjenilo je guštanje pomalo u putovanjima..zato za grad i putovanja dajem (y)
 
Sa svojom Apriliom od 125cc sam bez problema radio rute od 150 do 200 km.

Mislim da bi to bio i minimum za takve relacije.

 
Samo za grad. Formula bi trebala biti jednostavna;
50ccm - izleti do 50 km.
125ccm - izleti do 125 km.
250ccm - izleti do 250 km.

:mrgreen: ali istina, sve ostalo je bol.