Sprej za podmazivanje lanca

Davnih dana, kad se još vozilo na lanac...  :whistle:  :mrgreen:

Scottoiler + Hipenol = dobitna kombinacija  (y)
Sve kaj treba je podmazano, zupčanici i felga čisti, nema čiščenja lanca  :wink:

Prije lijenosti i Scottoilera za lokalne vožnje par kapi Hipenola svaki drugi tank (400-500km), na putu svako jutro par kapi na stražnji zupčanik. Svi lanci su dugo trajali, uvijek čisti i svi O/X-ringovi uvijek cijeli :neznam:

 
Tom80 said:
Lancol je nula, skida se sa lanca.
Ovisi koji, meni se najbolji pokaza OMV-ov, sve ostalo (INA, STIHL i slični bakrači) nula bodova.
 
probao sam s lancolom, ne znam gdje sve nije bilo zašpricano  :LOL:  kad potrošim Valvoline sprej koji je odličan probat ću sa hipenolom čisto da vidim kakva bude situacija  :D
 
Ico92 said:
probao sam s lancolom, ne znam gdje sve nije bilo zašpricano  :LOL:  kad potrošim Valvoline sprej koji je odličan probat ću sa hipenolom čisto da vidim kakva bude situacija  :D

Samo ga nemoj previše stavit jer će ga bit svugdi, triba se malo ispraksirat.

using  tapatapa

 
Zog said:
Samo ga nemoj previše stavit jer će ga bit svugdi, triba se malo ispraksirat.

using  tapatapa

Istina, ne treba ulje trackat, samo s mjerom razmazat tanko ulje po lancu.
Ovo s spužvastim valjčićem se čini zanimljivo.  (y)
 
Kad se kupi novi lanac od DID-a iza pise da se svakih 500 km podmazuje sa SAE 80W-90 (hipenol).

Treba vise vremena i pažnje ( na kraju gumu oprat s krpicom i benzinom da ne ostane ulje na njoj) ali lanac ostaje čist i produžuje mu životni vijek u razliku na sve moguce sprejeve koji postoje na tržištu. :D

Ja konkretno podmazujem sa starom četkicom za zube a ulje nalijem u čašicu od jogurta.
 
Tom80 said:
Lancol je nula, skida se sa lanca.
                                                                                                                            interesantno  da  je  dobar  za  podmazivanje  lanaca  pila  ali  se  skida  sa  lanca  motora :chainsaw: .  ma  zapravo  to  bi  mogla  bit  istina  jer  lanac  motora  je  kudikamo  više  opterećen  trenem  od  lanca  pile  kad  "zapila" .  baš  sam  pogleda  lanac , posli  250 km lancol  se  još  nije  skinija  sa  lanca .  možda  zato  jer  koristim  reginin  lanac  :?    malo  nakapam  "pantaganom"  i  tanko  razmažem  četkicom  za  zube .  čak    ni ne  razbacuje  nešto  strašno .  više  su  mi  razbacivali  neki  "specijalizirani"  sprejevi .
 
bogen said:
                                                                                                                            interesantno  da  je  dobar  za  podmazivanje  lanaca  pila  ali  se  skida  sa  lanca  motora :chainsaw: .  ma  zapravo  to  bi  mogla  bit  istina  jer  lanac  motora  je  kudikamo  više  opterećen  trenem  od  lanca  pile  kad  "zapila" .  baš  sam  pogleda  lanac , posli  250 km lancol  se  još  nije  skinija  sa  lanca .  možda  zato  jer  koristim  reginin  lanac  :?    malo  nakapam  "pantaganom"  i  tanko  razmažem  četkicom  za  zube .  čak    ni ne  razbacuje  nešto  strašno .  više  su  mi  razbacivali  neki  "specijalizirani"  sprejevi .
Odmakni lanac motorke par cm od drveta pa daj gas, vidit ces da ce se drvo zamastiti za koju sekundu. Motorka ima konstantno podmazivanje, zato ode litra ulja na mozda 10 sati rada. Hipenol mi ni jednu mrlju ne baci na kotac, lancol je sve zaprljao.
 
Tom80 said:
Odmakni lanac motorke par cm od drveta pa daj gas, vidit ces da ce se drvo zamastiti za koju sekundu. Motorka ima konstantno podmazivanje, zato ode litra ulja na mozda 10 sati rada. Hipenol mi ni jednu mrlju ne baci na kotac, lancol je sve zaprljao.

Slabo ti onda režeš ako ti litra izdrži 10h.  :LOL: :LOL: :LOL:
Šalu na stranu, u pravu si. A ako mu motorka ne zamasti drvo onda ne maže dovoljno lanac.
 
Koristim Motorex sprej za lanac, ali nisam baš zadovoljan, podmazujem na način ko na stani prije, ali svejedno se nakupi prašine i nečistoče po lancu, ponekad se i felga usere.
Baš ću probati s Hipenolom.
 
Nakon ove teme, INA neće moći nasmagati Hipenola. Doći će do nestašice i litra će koštati bar 200kn, a zbog nestašice njime će se dilati ispod pulta na moto-susretima.  :LOL:
 
  • Haha
Reactions: as17 and hondimir
Gdje bi bilo za kupiti Valvoline White Synthetic sprej za lanac?? U Interšparu ga nema uopce vise, a u Tokiću sada imaju samo prozirni Valvoline (koji je smeće)..
 
Zadnji put sam ga bio našao u Bauhausu, kupio 2 komada i taman nedavno potrošio do kraja. Kako sam još od ranije imao prozirnog koji se povlačio po polici s moto-kozmetikom posprejao s njim i da, smeće je :mrgreen:
 
Gdje bi bilo za kupiti Valvoline White Synthetic sprej za lanac?? U Interšparu ga nema uopce vise, a u Tokiću sada imaju samo prozirni Valvoline (koji je smeće)..

Nekako sumnjam da Valvoline proizvodi 2 vrste istovremeno, izgleda da su prestali proizvodit bijeli kad su poceli ovaj katastrofalni radit. Prije godinu ili malo vise sam jedino jos nasao u Tokicu pa kupio 5 komada, jos imam 3 ili 4. Tada su vec Interspar i ostali koji drze Valvoline imali samo ovaj novi, a Tokic imao nesto zaliha bijelog
 
Našao u Motormaniji (y)

Znam, negdje mjesta ima
na svijetu kojem zivimo mi
jos negdje sunca ima
gdje postoje jos sni :mrgreen: