Sprej za podmazivanje lanca

Ma to je sve sranje...lanac traje podjednako dugo i s Motulom od 116kn kao i sa Rencom od 20kn...

Isti kurac .. uzmi najjeftiniji i bok
 
Johnny 1 said:
Ma to je sve sranje...lanac traje podjednako dugo i s Motulom od 116kn kao i sa Rencom od 20kn...

Isti kurac .. uzmi najjeftiniji i bok

Ovaj Valvoline mi je dobar jer nije previse ljepljiv, pa se staro mazivo moze skinut s krpom prije ponovnog sprejanja. Tako da detaljno cistim lanac petrolejom samo na pocetku (ili kraju) sezone.
 
Rusty Chain said:
Ovaj Valvoline mi je dobar jer nije previse ljepljiv, pa se staro mazivo moze skinut s krpom prije ponovnog sprejanja. Tako da detaljno cistim lanac petrolejom samo na pocetku (ili kraju) sezone.
Bas zato i ja volim taj valvoline. Jbg, na rezervi sam, ak interspar nebu imao u roku mjesec dana, platit cu 20kn vise. Psmtr

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

 
U petak sam skužio da sam ostao bez tog spreja za čistit, osto mi je samo Motul "for lube" pa sam u toj vanrednoj situaciji uzeo jbg WD40 za očistit i onda brzo dok nije rašalovao lanac, nasaftao Motula koji je dosta ljepljiv, tako da nema brige ako je WD nagrizo lanac i počeo ga uništavat, Motul ga je poljepio, zasad je sve na kupu, treba samo pazit da mi ne ispari.
 
mislim da ti wd40 neće uništiti lanac i da su strahovi od čišćenja lanca s wd40 neutemeljeni :wink:
 
liberty said:
mislim da ti wd40 neće uništiti lanac i da su strahovi od čišćenja lanca s wd40 neutemeljeni :wink:

Sastav WD-40 je većinom kerozin (i drugi alifatski ugljikovodici) koji je samo jedan od destilata nafte uz dizel, benzin i petrolej (tekuće frakcije koje se koriste kao gorivo). Kako sam čuo da mnogi koriste i kerozin i petrolej za čišćenje, nema nikakvog straha. A ima i na youtube-u jedan eksperiment gdje je lik ostavio O-ring-ove iz lanca natopljene u WD-u bez ikakvih problema.
 
balky1 said:
Sastav WD-40 je većinom kerozin (i drugi alifatski ugljikovodici) koji je samo jedan od destilata nafte uz dizel, benzin i petrolej (tekuće frakcije koje se koriste kao gorivo). Kako sam čuo da mnogi koriste i kerozin i petrolej za čišćenje, nema nikakvog straha. A ima i na youtube-u jedan eksperiment gdje je lik ostavio O-ring-ove iz lanca natopljene u WD-u bez ikakvih problema.
(y)
točno, gledao sam to (čini mi se MC GARAGE)
 
Rusty Chain said:
Bio danas u Intersparu Arena Centar. Gledao na auto odjelu, uopce ga nemaju (Valvoline White Synthetic). :misli:

Morat cu u Pevecu pogledat..
Interspar Nova Branimirova - ima jos par komada (kupio malo prije)

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

 
Vjerojatno je obrađeno, ali ne nađoh ništa....
Elem daklem, skupilo mi se previše ostataka spreja na vilici, čime to najelegantnije očistiti?
 
A  u pm...očekivao sam neko "čarobnije" rješenje  :mrgreen:
 
...ili jednostavno imati viška para          :smoke:

http://www.euroton.hr/avtodeli/a1-s100-motorrad-total-reiniger-plus-750ml-a1-s100-sprej-za-ciscenje-motorkotaca-750ml-p-665506.aspx
 
  • Like
Reactions: Hornet1974