Šta je to zakon?? - PODRŠKA

GSX 1402 said:
ja bi se žalio i tražio dokaze te tvrdio da to nije to vozilo
a to da je drot pročitao tablicu nema šanse, a ako to tvrde tražio vještačenje vida tog drota i mogučnost čitanja tablice pri prolazu motora tom brzinom :mrgreen:

uostalom na sve se žalim pa bi i na to  :mrgreen:
Kažeš da se na sve žališ...Koliko ti prolaze te tvoje žalbe?...Meni se čini da je bitno samo punjenje proračuna.Ja sam za novčanu kaznu tražila zamjenu radom za opće dobro,pa su me odjeb. :pandur:
 
Tutty said:
hahahha  :mrgreen:
znaci ipak pali, samo jos jedno pitanje
u papiru se trazi i da se dostavi preslika osobne i potpis vozaca, ocu tu samo stavit da nisam u mogucnosti doc do tih 'podataka' jer je osoba vanka drzave?
neka ti faksira 8)
 
malahonda said:
Kažeš da se na sve žališ...Koliko ti prolaze te tvoje žalbe?...Meni se čini da je bitno samo punjenje proračuna.Ja sam za novčanu kaznu tražila zamjenu radom za opće dobro,pa su me odjeb. :pandur:
zasad sve u zastaru otišlo  :mrgreen:
 
malahonda said:
Kažeš da se na sve žališ...Koliko ti prolaze te tvoje žalbe?...Meni se čini da je bitno samo punjenje proračuna.Ja sam za novčanu kaznu tražila zamjenu radom za opće dobro,pa su me odjeb. :pandur:

Izgleda da su procjenili da tvoj rad ne može biti koristan za opće dobro... :misli: :mrgreen: Btv.jedno je kad se žališ na kvantitet i kvalitet presude,a drugo kad svojom žalbom pobijaš presudu samu...žišku :D
 
malahonda said:
Pazi da se nisi razveselio prerano...meni sve kazne stignu nakon 2-3god. :cbanana:
po starom zakonu zastara nakon 2 god a novom 4 god i da, pokušali su mi uvaliti rješenje nakon zastare al sam ih odhebo ko malu pivu  :mrgreen:
 
GSX 1402 said:
po starom zakonu zastara nakon 2 god a novom 4 god i da, pokušali su mi uvaliti rješenje nakon zastare al sam ih odhebo ko malu pivu  :mrgreen:
Jel onda kazna iz 3mj.2007. ide po starom ili novom zakonu? :misli:
 
malahonda said:
Kaj daa?...pa ko im kriv,mogli su me iskoristiti za dobrotvorni rad,a sad im novce nedam :cbanana:
moraš se žaliti na zastaru u roku od 8 dana kad primiš inaće postaje pravovaljana  :jesus:
 
Nema više žalbi do zastare  :?

Odlučivanje o prigovoru

Članak 244.

(1) Ako sud nije odbacio prigovor koji je podnesen zbog poricanja prekršaja, ili nije donio presudu zbog postojanja nekog od razloga iz članka 196. točke 1. – 4. ovoga Zakona, provest će žurni postupak (članak 221.) i donijeti presudu protiv koje nije dopuštena žalba.
(2) Ako je prigovor podnesen zbog izrečene kazne ili troškova postupka, sud će izvan rasprave ili žurnog postupka: presudom odbiti prigovor i potvrditi prekršajni nalog, ako nađe da prigovor nije osnovan ili presudom preinačiti prekršajni nalog u pogledu odluke o kazni ili troškovima postupka, ako nađe da je prigovor dijelom ili u cijelosti osnovan.
(3) Protiv presude iz stavka 2. ovoga članka nije dopuštena žalba.

Dakle nema žalbi,proračun se puni,a vi uključite četvore oči,jer koga uhvate više ne pale izvlačenja,osim na višu silu(sranje)

Sila ili prijetnja

Članak 20.

(1) Nema prekršaja kad je počinitelj postupao pod djelovanjem neodoljive sile
.
(2) Ako je počinitelj počinio prekršaj pod djelovanjem sile kojoj se moglo odoljeti ili pod djelovanjem prijetnje, primijenit će se odredba članka 19. stavka 2. ovoga Zakona, uzimajući tu silu ili prijetnju kao neskrivljenu opasnost.

NAPOMENA: u postupku dokazivanja izjava ovlaštene službene osobe uzima se kao vjerodostojna jer sud smatra da ovlaštena službena osoba"nema razloga navoditi netočne podatke", a da je optuženikov interes iznošenjem netočnog podatka izbjeći sankciju .
Dakle govorio istinu ili lagao za sudca si lažov po defaultu,pa na kraju od tvoje kazne i on dobija plaću :jesus:


 
I to je na snazi još od 01. siječnja 2008. :wink:
 
2. NAPLATA NOVČANE KAZNE NA MJESTU POČINJENJA PREKRŠAJA

Ovlaštenici i uvjeti za naplatu novčane kazna na mjestu počinjenja prekršaja

Članak 245.
(1) Ako zakonom nije određeno drukčije, novčana se kazna može naplatiti na mjestu počinjenja prekršaja ako je riječ o prekršaju za koji je propisana novčana kazna do 1.000,00 za fizičku i odgovornu osobu u pravnoj osobi te do 10.000,00 kuna za pravnu osobu i s njom izjednačene subjekte, a službena je osoba ovlaštenog tužitelja, osim oštećenika, prekršaj utvrdila:
a) obavljanjem nadzora u okviru svoje nadležnosti,
b) neposrednim opažanjem,
c) uporabom tehničkih uređaja,
d) pregledom vjerodostojne dokumentacije.


(6) Kada policija tijekom obavljanja poslova nadzora utvrdi da je počinjen prekršaj, za koji je propisana samo novčana kazna do 1.000,00 kuna, osobito lake naravi i da počinitelj nije prije činio slične prekršaje, može umjesto postupanja sukladno stavku 1. i 2. ovoga članka izdati pisano ili izreći usmeno upozorenje počinitelju prekršaja.
(7) Postupanje policije prema stavku 6. ovoga članka potanko će se urediti pravilnikom ministra nadležnog za unutarnje poslove.
 
Postupak za izvršenje odluka

Članak 152

3) Ako osuđenik prema pravomoćnoj odluci o prekršaju nije u određenom roku platio u cijelosti ili djelomično novčanu kaznu, troškove prekršajnog postupka ili oduzetu imovinsku korist, sud ili drugo tijelo koji su u prvom stupnju donijeli o tome pravomoćnu odluku postavit će nadležnoj poreznoj upravi-odjelu za prisilnu naplatu prema mjestu prebivališta ili boravišta odnosno sjedišta osuđenika pisani zahtjev za prisilnu naplatu. Uz pisani zahtjev dostavit će se ovjereni prijepis pravomoćne odluke s klauzulom pravomoćnosti. Ako se radi o maloljetnom osuđeniku, postupit će se i sukladno odredbi članka 71. stavka 2. ovoga Zakona, a ako se radi o osuđeniku pravnoj osobi i sukladno odredbi članka 59. stavka 3. ovoga Zakona. Prvostupanjsko prekršajno tijelo može odlučiti i samo provesti postupak prisilnog izvršenja pravomoćne odluke o prekršaju, sukladno ovome stavku.
(4) Ako porezna uprava-odjel za prisilnu naplatu ni u roku od jedne godine od zaprimanja zahtjeva za prisilnu naplatu u cijelosti ili djelomično ne naplati novčanu kaznu, bez odgode će, osim za osuđenika pravnu osobu i maloljetnog osuđenika, podnositelju pisanog zahtjeva vratiti zahtjev s obaviješću da nije uspjela u cijelosti ili djelomična prisilna naplata novčane kazne.



Dakle, ja sam na zadnje rješenje o kazni od 500 kuna i 100 kuna troškova prekršajnog postupka,uplatio uplatnicom 100 kuna troškova prekršajnog postupka i drugom uplatnicom 100 kuna novčane kazne(što je djelomično plaćen iznos od 500 kuna) i sada čekam daljnji razvoj situacije  :misli:
Prisilno mi nemogu naplatiti sa porezne,jer sam uplatio djelomičan iznos,a zanima me kako i kada će me tražiti ostatak  :wink:
 
M900 said:
NAPOMENA: u postupku dokazivanja izjava ovlaštene službene osobe uzima se kao vjerodostojna jer sud smatra da ovlaštena službena osoba"nema razloga navoditi netočne podatke", a da je optuženikov interes iznošenjem netočnog podatka izbjeći sankciju .
Dakle govorio istinu ili lagao za sudca si lažov po defaultu,pa na kraju od tvoje kazne i on dobija plaću :jesus:

ŽIVILA NAM DRŽAVA!  :pandur:
 
M900 said:
Prisilno mi nemogu naplatiti sa porezne,jer sam uplatio djelomičan iznos,a zanima me kako i kada će me tražiti ostatak  :wink:
Zanimljivo.
Ja bi to komentirao na način da je ta djelomična uplata za sud (prisilnu naplatu) relevantna samo u slučaju kada je na sudu dogovoreno plaćanje u obrocima.
Dakle, ako uplatiš samoinicijativno i bez dogovora samo dio, onda te to ne oslobađa od mogućnosti prisilne naplate. No to je samo moje mišljenje...  :mrgreen:
 
Hrvoje said:
Zanimljivo.
Ja bi to komentirao na način da je ta djelomična uplata za sud (prisilnu naplatu) relevantna samo u slučaju kada je na sudu dogovoreno plaćanje u obrocima.
Dakle, ako uplatiš samoinicijativno i bez dogovora samo dio, onda te to ne oslobađa od mogućnosti prisilne naplate. No to je samo moje mišljenje...  :mrgreen:

A čuj, u rješenju na koje nemam pravo žalbe oba puta je upisan pogrešan broj registracije vozila i da mogu žalio bih se na to, a pošto nemogu zavlačiti ću ovako, pa da vidim šta će biti.
Zavisi kako knjiže uplate jer se uplaćuje u državni proračun mimo suda,a sudu se šalje kopija uplatnice,sumnjam da suci provjeravaju iznose uplata.
Ako sam već lažov,biti ću i neplatiša,a sljedeće,možda se kandidiram i za Sabor  :LOL:
 
M900 said:
A čuj, u rješenju na koje nemam pravo žalbe oba puta je upisan pogrešan broj registracije vozila i da mogu žalio bih se na to, a pošto nemogu zavlačiti ću ovako, pa da vidim šta će biti.
Zavisi kako knjiže uplate jer se uplaćuje u državni proračun mimo suda,a sudu se šalje kopija uplatnice,sumnjam da suci provjeravaju iznose uplata.
Ako sam već lažov,biti ću i neplatiša,a sljedeće,možda se kandidiram i za Sabor  :LOL:
ako je krivi broj tablice na višem sudu se to može poništiti :mrgreen:
 
M900 , to mi slici na one vrhunske muckaruse  :mrgreen:
koji su zatezali naplatu do ovrhe ... onda bi platili nesto sitno (500 ili 1000kn) i onda tužitelj mora podignuti novu tuzbu na umanjeni iznoz za onaj uplaceni sitnis ...  :lolcry: