stari motori

zanimaju li vas stari motori uopče

  • ne zanimaju uopĆe

    Votes: 101 7.5%
  • da zanimaju me

    Votes: 1,117 82.4%
  • preferiram samo nove motore

    Votes: 137 10.1%

  • Total voters
    1,355
      ching jiang 750
   
      kinezi dobili alate za izradu od rusa 60 ih godina, otada ih stancaju
      ugl kvalitetom iza rusa ... al jbga, naštancali ih stotine tisuča , pa voze ....
 
     
 
Ma to je zato kaj su kineski. Rijetkost, porijeklo, blablabla... Ne vidim zasto bi taj motor bio nesto specijalno.

Jebate, Rusi maznu BMW-u model pa ga s vremenom malo dorade turpijom i cekicem. I onda daju jos sofisticiranijoj ekipi da si rade motore
 
Urala je bilo kratko vrijeme i to u Maksimirskoj između Kvatrića i Pimpeka. Bliže Pimpeku. Dobro se sjećam jer sam ostal paf kad sam vidio jednog u tom nekom čudnom dućanu za koji nikad prije nisam čuo, a pobral sam si i prospekt. Bilo je to krajem 80tih i još sam si brijal kak nisu ni skupi i kak su firtakti i kopije BMWa i da bi ga možda radije kupil nek novu Jawu ili MZ. Inače frend je krajem 90tih kupio novi Ural sa prinđom i vozi ga i danas. Jedino sam zaboravil di ga je ubol, čak mislim da je kupljen u HR. Pričal mi je ali sam zaboravil, a onaj dućan u kojem je stajao novi Ural u izlogu je nestao ubrzo nakon što se i pojavio (trajao je jedno 2-3 mjeseca) skupa sa firmom koja ga je otvorila i prodavala ta vozila. Ni prije ni poslje nikad više nisam o toj firmi ništa čuo. Dućan sam sasvim slučajno opazio jer nikako nije bio upadljiv. Ni reklame ni neki atraktivan prostor, doslovno najobičniji izlog u kojem je stajao izloženi primjerak i stol nekakvi ormarići i par stolica.
 
    @ pinta: to sam videli ja. Sjećam se da je bil rus i kopija bmwa. A jel dnjepr il ural normalno da ne znam nit sada, nit onda pogotovu jer me nisu zanimali motori. Al sam zapamtil da je bilo. a tam sam negde blizu i doma.
 
Koliko se sećam,bilo je par sajamskih eksponata prodato u Beogradu, devedesetih je bio i zastupnik u okolini Subotice,ali custom model je bio jedva nešto jeftiniji  od TDM Yamahe i kupilo ga je samo par zaluđenika.
Na fotki je sajamski Ural sa prikolicom iz osamdesetih.


(Powered by frubar.net)
 
OldBoy said:
    @ pinta: to sam videli ja. Sjećam se da je bil rus i kopija bmwa. A jel dnjepr il ural normalno da ne znam nit sada, nit onda pogotovu jer me nisu zanimali motori. Al sam zapamtil da je bilo. a tam sam negde blizu i doma.

(y) Bio je Ural, ja se sjećam (y)
 
ovo je najnoviji model Urala, dočekao nas je u Šibeniku  (y)
 


(Powered by frubar.net)
Stigao je i u Cirih oltimer izložba 2010
 
Neznam, meni su ružni krampovi...

K tome nemaju ama baš ništa osobito, osim gomile ruskog željeza (ako i je rusko uopće, a ne indijsko)

Kaj je za švabe pred 70 godina bila konfekcija, to je za Ruse još uvjek haj tek
 
joya said:
Neznam, meni su ružni krampovi...

K tome nemaju ama baš ništa osobito, osim gomile ruskog željeza (ako i je rusko uopće, a ne indijsko)

Kaj je za švabe pred 70 godina bila konfekcija, to je za Ruse još uvjek haj tek
nisu oni napravljeni da budu lepi  :wink:    :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=kZxhTjaCmso
 
  sve je to relativno
 
    konfekcija jesu jer ih je napravljeno milijune kroz 50 godina proizvodnje u rusiji
    i baš zato gube tu titulu prestižnosti , rijetkosti itd

      ali trebaš ga vidit uživo
      i da ga jebeš pojavom zasjenjuje sve tomose, emze , pretise, motocikle istočnog bloka
      a i puno zapadnih motocikala iz 50ih, 60ih itd

   
                                 
         
 
vidio sam ih dosta njih uživo... i ... ništa...

npr jedan Zündapp k800 je remek djelo za te parobrode, kak optički tak i tehnički

ali svejedno, nedopadaju mi se ti prikoličari, nikak, kaj god da njemu gore piše.
 
Ural i dnjepr su motori nastali kao kopija BMW-a (sporazum Hitler- Staljin, prije 2 svjetskog rata).
Motor mi se svidja izmedju ostalog i zbog toga sto ima rikverc. Nije brz, malo je veci potrosac goriva (kao i sva ruska vozila), stara tehnologija (jednostavnost). Ovo mislim na stare urale, ne znam da li je kod novih dosla i nova tehnologija.
Nasao sam sada ovu stranicu:
http://www.ural-land.com/ural-motorcycles-models/modelos_ural.html
 
Inace lik je putovao po svijetu sa URALOM koji je imao R80 masinu.
Prije 7-8 godina je bila o njemu reportaza u MCN-u

Evo interesantan link o nizozemcu koji sa koji se bavi sa njima

http://www.amsterdamsidecartours.com/motorcycles/
 
  ...jel ima ko da zna objasniti razliku između urala i dnjepra. Da ispadnem faca i stručnjak ako stanem pred takav motor i počnem pričati  :mrgreen:
 
ma trkeljaj im samo da jedan kopija bmw-a, a drugi zundappa i objašnjavaj  te razlike  :wink: vidiš da nije problem  :mrgreen:
 
rocky6 said:
ma trkeljaj im samo da jedan kopija bmw-a, a drugi zundappa i objašnjavaj  te razlike  :wink: vidiš da nije problem  :mrgreen:

    OK  (y)

    da ponovim: ural = bmw
                      dnjepar = zundap