Stelvio 2022 - nakon 5 godina

biker4life

Motorator
05.08.2022.
z1tWILb.jpg


5 godina kasnije (preciznije 5 godina i 2 dana :mrgreen:) , evo me opet na Stelviju, solo ovaj put, kraće ovaj put, 3 dana - produženi vikend, i sa drugim motorom.

Prva posjeta Stelviju: https://forum.motori.hr/threads/put-na-stelvio-iliti-alpinizacija-2017.257706/

Ovoga puta izostati će uobičajena količina slika i esej :mrgreen: iz više razloga, prvi je što nemam vremena pisati i obrađivati veću količinu slika, a između ostaloga i jer sam se više vozio nego slikao (za promjenu), na stranu to što ni vrijeme mi baš nije išlo na ruku, ali nisam mogao birati.

prva jutarnja kava, otprilike 400 km od doma
Zy0NZ03.jpg


početak uspona, Trafoi strana
l0gbj73.jpg


EszgfC9.jpg


zW9U0Wb.jpg


zl0bzoU.jpg


kHJLE3b.jpg


AbsPFnk.jpg


popiti kavu na ovom mjestu poseban je osjećaj, a i jelo se kod Bruna, jer ako ne kao da niste ni bili :mrgreen:
M7jVqH1.jpg


Na mom fejs profilu ima nekoliko videa sa vrha.

XCVlXmg.jpg


3gmIMdE.jpg


FGEs2VZ.jpg


wVQlPIA.jpg


večernji pogled iz hotelske sobe
9eeya4h.jpg


jutarnji pogled iz hotelske sobe
RQHaxe7.jpg


novi dan:mrgreen:
js2GTBi.jpg


10WITbO.jpg


zDc4cFX.jpg


aGlB4I4.jpg


Lh3gzpg.jpg
 
Uf,koje kufercine,to ni zena nemore napuniti.,sta ti toliko nosis...
 
Uf,koje kufercine,to ni zena nemore napuniti.,sta ti toliko nosis...

Fotoaparat (DSLR) i objektivi zauzmu određeni prostor, pa mi samo top case nije dovoljan.

Mislim da će se to ove godine promjeniti, privremeno sam nabavio bolji mobitel (Samsung S22), koji će valjda u kombinaciji sa GoPro uspijeti uslikati ponešto, a u nekoj budućnosti razmatram prelazak na mirrorless, upravo zbog uštede prostora i težine. Mirrorless tijelo i nekakav "multipurpose" objektiv bi valjda trebali biti dostojna zamjena za DSLR + 17-55 F2.8 i 70-300 (kit) koje teglim sa sobom, tj teglio sam. Ovaj 17-55 F2.8 je fantastičan objektiv, ali glomazan i težak, a i DSLR tijelo samo po sebi. Teleobjektiv da ne govorimo.

Fotografija mi je hobi, ne poput motocikala, ali volim fotografirati, a ovakva i slična putovanja su mi odlična za spojiti motocikle i fotografiju. Kompromis je da, i zbog količine opreme i zbog vremena izgubljenog za dobru fotografiju, ali...

JLT8KI3.jpg


J8sJK9H.jpg


VPdcTHc.jpg


Ove tri su slikane mobitelom (danas), obrađene u PS-u. Čak i na 2.5 zoom-u (prva slika), kvaliteta je relativno zadovoljavajuća za "uspomenu sa puta". Nije za usporediti sa DSLR, ali... kažu da je motocikl kompromis. :mrgreen:
 
Bome si nosio dosta opreme za slikanje, ali razumijem kad je strast
 
  • Like
Reactions: biker4life
Svi smo različiti. Ja trebam društvo. Ne volim se sam vozit, al ne volim ni u grupi sa više od 4-5 motora.
 
Svi smo različiti. Ja trebam društvo. Ne volim se sam vozit, al ne volim ni u grupi sa više od 4-5 motora.

Sve ima svojih prednosti i mana. Nije mi strano putovati sam. Dobro dođe za malo pobjeći od svega. Ne smeta me ni recimo još 2, max 3 motora ako se dogovorimo oko plana, kilometraže, smještaja i navika općenito. Zavisi o raspoloženju.
 
Sve ima svojih prednosti i mana. Nije mi strano putovati sam. Dobro dođe za malo pobjeći od svega. Ne smeta me ni recimo još 2, max 3 motora ako se dogovorimo oko plana, kilometraže, smještaja i navika općenito. Zavisi o raspoloženju.
Osobno mi je bolje ici solo. Ne volim kada moram pratiti neciji tempo na cesti, a i volim stati, pojesti i popiti kada meni odgovara.
Isao sa kompicem na Poskoke, nekako je uspio naci 4 birtije izmedju Karlovca i Slunja, mislim da smo 3 i pol sata putovali sve skupa.
 
Sve ima svojih prednosti i mana. Nije mi strano putovati sam. Dobro dođe za malo pobjeći od svega. Ne smeta me ni recimo još 2, max 3 motora ako se dogovorimo oko plana, kilometraže, smještaja i navika općenito. Zavisi o raspoloženju.

Na Stelvio sam također produžio solo neplanski, nakon što smo grupno išli na Rab par dana. Kontam, kad sam već tu, mogu do Istre. A kad sam već Istri, mogao bi i do Italije. Itd.:mrgreen:

Moram priznat da mi je godilo nastaviti put sam.
Super je bila ekipa, druženje i zajebancija, i meze. U tom sastavu se nažalost, nikad neće ponoviti.
Ali ima nešto u tome da neplanski ideš kud te volja, staneš kad te volja i spavaš gdje te volja. Odradiš
istu rutu 2-3 puta jer ti je baš ćeif i htio bi nešto vidjet, slikat, stat....
 
Na Stelvio sam također produžio solo neplanski, nakon što smo grupno išli na Rab par dana. Kontam, kad sam već tu, mogu do Istre. A kad sam već Istri, mogao bi i do Italije. Itd.:mrgreen:

Moram priznat da mi je godilo nastaviti put sam.
Super je bila ekipa, druženje i zajebancija, i meze. U tom sastavu se nažalost, nikad neće ponoviti.
Ali ima nešto u tome da neplanski ideš kud te volja, staneš kad te volja i spavaš gdje te volja. Odradiš
istu rutu 2-3 puta jer ti je baš ćeif i htio bi nešto vidjet, slikat, stat....

Kao što rekoh, sve ima svojih prednosti i mana. Društvo ako je po mjeri je okej, imaš s kime prokomentirati dan, u slučaju da se nešto dogodi lakše je ako je netko s tobom, itd., s druge strane kad se putuje solo, čini mi se da se lakše upoznaje nove ljude i ostvari komunikacija, dolazi se do nekih korisnih informacija od lokalaca (bilo o cesti ili znamenitostima) i sl., jednostavno kad imaš društvo sa sobom nekako si baziran na ljude iz neposredne okoline i na komunikaciju sa istima, hoćeš-nečeš.
 
  • Like
Reactions: Boogie and Dylan