Sto kupiti od vecih skutera?

vjezbam kolega vjezbam, pa s kilama dobijes i poprilicnu guzicu koja smanjuje konfor na skuteru..  :021:
NE zelim izgledat ko onaj debeli drot na skuteru u policijskoj akademiji..  :police:
A skuter ipak nebi slabiji od 350cc..Ipak silazim s versysa.. :cool:
 
Ja sam 192, bez problema vozio prvo 250 pa 350 i sad 'plivam' koliko mjesta ima na c650. Sjeo sam na Versys, R nine T i GS-a, po meni se ne mogu mjeriti s komforom i praktičnošću koje maxi skuter pruža, pogotovo po gradu.
 
R3nchi said:
vjezbam kolega vjezbam, pa s kilama dobijes i poprilicnu guzicu koja smanjuje konfor na skuteru..  :021:
NE zelim izgledat ko onaj debeli drot na skuteru u policijskoj akademiji..  :police:
A skuter ipak nebi slabiji od 350cc..Ipak silazim s versysa.. :cool:
Nije bitno sa čega silaziš već na što se penješ [emoji1]
350 - 250 razlika na otvorenoj cesti, u gradu ju nećeš osjetiti ali to je tvoj izbor. Sic na skuteru će ti biti udobniji nego na versysu.

Poslano sa mog mobištela koristeći Tapatalk
 
Wittmann said:
Ja sam 192, bez problema vozio prvo 250 pa 350 i sad 'plivam' koliko mjesta ima na c650. Sjeo sam na Versys, R nine T i GS-a, po meni se ne mogu mjeriti s komforom i praktičnošću koje maxi skuter pruža, pogotovo po gradu.
(y) a po meni i izvan grada isto tako :)
 
Kao prvo da se javno zahvalim korisniku @Diablero sto je danas odvojio dragocjenog vremena da popije cugu s mnim te da vidim famozni tmax te sjednem na njega..
motor je stvarno ok mada nisam jos siguran dal je to sto trazim al ipak to je prvi maxi na kojem sam sjedio...,Sto se jos tice diablerovog tmaxa skut je cakum pakum samo nazalost to je debelo iznad moje trenutacne platezne moci (kad sam vidio za kolko idu versysi na njuskalu pozlilo mi,).. Znaci ostaje mi jos da vidim/probam xmax 400,bergman,xcite 400 i mozda Hondu silver ring.. Iako su mi 95% potrebe za grad zelio bih da mogu tu i tamo posjest zenu pa da se nekad provozamo okolicom Osijeka,i to mi  je glavni razlog sto gledam ove 400+ skutere..

Za ekipu koja je iznad odg. Dosta mi se sad tesko zamislit u ovoj drukcijoj poziciji sjedanja skut vs versys i damas mi bilo tako na diablerovom tmaxu,cudan mi polozaj nogu  i osjecaj sjedenja..
Mozda malo previse fantaziram al to je tako.
Imajte na umu da 8g furam versysa..
Rob sam.navika jbga..

Jbga kad sam kupovo versys vidio oglas oso ,platio i dovezo..Dok su mi ovi maxiji 32x veca glavobolja..
Ako je netko  vozio od skuteva koje sam nabrojo slobodno mi puknite tu ili u pm svoja iskustva..

Za korisnika @witman. Zanimljiv mi je i taj bmw al me strah odrzavanja a i cito sam da su imali nekih mana/problema da se jedan raspo na nekom testu??
 
R3nchi said:
Za korisnika @witman. Zanimljiv mi je i taj bmw al me strah odrzavanja a i cito sam da su imali nekih mana/problema da se jedan raspo na nekom testu??
Mislim da je to vezano uz dječje bolesti prvih modela jer su naknadno, mislim od 2016., napravili popriličan redizajn u dosta stvari, pogotovo kod sportskog modela 650-tice. A glede love, ako ti je Tmax nedostupan, onda ni Bmw C 650 Sport/GT nije opcija jer imaju sličnu cijenu.

Što se tiče ovih ostalih modela, ja bi tu svakako dodao i Beva 350, s kojim se bez problema vozika udvoje na neke kraće relacije tipa 200-250 km, snage ne nedostaje i na zahtjevnijim dionicama, a u gradu je po meni najbolji izbor. To govorim iz vlastitog iskustva jer sam ga nedavno prodao nakon 2.5 god. uživancije.
 
Wittmann said:
Mislim da je to vezano uz dječje bolesti prvih modela jer su naknadno, mislim od 2016., napravili popriličan redizajn u dosta stvari, pogotovo kod sportskog modela 650-tice. A glede love, ako ti je Tmax nedostupan, onda ni Bmw C 650 Sport/GT nije opcija jer imaju sličnu cijenu.

Što se tiče ovih ostalih modela, ja bi tu svakako dodao i Beva 350, s kojim se bez problema vozika udvoje na neke kraće relacije tipa 200-250 km, snage ne nedostaje i na zahtjevnijim dionicama, a u gradu je po meni najbolji izbor. To govorim iz vlastitog iskustva jer sam ga nedavno prodao nakon 2.5 god. uživancije.

Ako već dodaje Beva350, onda neka doda i Downtown 300/350.
Ispod 30 KS ne bih gledao na njeogvu mjestu.
 
Pa i reka je da gleda 400ccm+

Samo nisi reka do koje cijene ideš uopće. Ako prodaješ Versysa iz 2007.-e ako sam dobro vidija, onda vjerojatno ti ne dolaze u obzir noviji modeli jačih mašina. Bmw i Burgman kako kažu su izličili svoje dječje bolesti, al to je samo na novijim modelima.

Samo ti želim reć nešto drugo. Položaj sidenja na svakom skuteru nakon motora je bljakav i ako tražiš neki veliki gušt na prvom điru, nećeš ga dobit. Ako želiš imat više prostora i slobode s obzirom na svoju veličinu, ono šta ti mogu savjetovat je da provjeriš dužinu svih sajli i kablova na volanu te plastika na istome jer se na svaki volan mogu stavit podizači.

Ja imam Integru koju trenutno i prodajem (kupi kupi  :mrgreen:) i na kojoj sam upravo to napravija jer mi se nije svidija onaj Tmax položaj di imam osječaj da mi je volan odma isprid kolina (iako nemam visine). Nakon toga su još dvojica napravili isto na Integri i puno su zadovoljniji jer ne moraju cilo vrime bit nagnuti i nekom sportskom položaju.
 
Probat cu tu ovako sad odg. Svima koji su pisali iznad,jer tipkam na mb i bas se ne snalazim u quotanju po forumima a ne zelim trpati forum mojim postovima..

Krenit cu od  dole nadam se da ce budjet uz prodanog Versysa bit ukupno 4k eura, iznad toga ne zelim da idem.. Tako da sad neki modeli novi i jaci ispadaju.. Sto duze gledam cijene i stanja kmyco mi se cini sve privlacnijim..

E sad krenimo na prave muke,kako je krenilo ispast ce da cu ja ostat na versysu.. Bio danas u yamahinom salonu i sjedio na novom xmaxu 400 i ono ne Znan nisam uopce odusevljen pozicijom sjedenja, nakon toga potego do Jankomira u Damir centar i tamo sjeo na xmax250, isto tako moze proc al nije mi to to..Sjeo na bergmana 400 isto tako kontam da je udoban za putovanja al ne znam bas za grad kolko je okretan o to, jos mi se nekako nisko sjedi, tj cjeli motor mi neki nizak,Ko camac..
Pokazo mi covjek i beverlya 300 i za Divno cudo taj mi se jos najvise svidio, nekako mi motorskiji  nacin sjedanja.Popodne idem u krsko u onaj neki saloon sa njuskala vidit ove starije modele xmaxa i taj kawasaki j300.. Samo sve vise gubim nadu da ce mi se ista svidit..  Sto se tice honde forze ili kako se vec zove tu me odbija lanac, meni je tlaka to odrzavat mazat/sprejat i drk se s tim , da je drukcije rjesen projenos,il da je ko kod tmaxa sutra bi lovu iskemio ako treba i preko budjeta..  Sorry ako sam vam dosadan i sebi vec idem na k...  :angry: :embarrassed:

Ps: Vodio zenu..Kraljica gledala sta ona moze vozit!
A ne da se dvoje tu i tamo vozamo.. :mrgreen: :0648: Zaljubila se u xmaxa 250..  :021:

Moram pohvalit i Decke u Yamahi i Gazdu Damir Centra izuzetno prijatni i susretljivi ljudi.. (y)

P S: opako kombiniram i opciju iznajmljivanja kombija  i pravac DE po neki polovni.Moze se nac vec za 3000e zanimljivih primjeraka.Samo moram cjenu puta dobro izracunat ako uopce nadjem sta mi pase . :undecided:
 
u jednom postu pišeš iden i iša bi na +400
u drugom postu žena bi vozila xmaxa 250
u trećem spominješ da ti paše položaj na beverlyu 350
u četvrtom spominješ cifru od 3000e
e bogami ovde ti ni profesor baltazar nebi pomoga  :cool:
 
R3nchi said:
Probat cu tu ovako sad odg. Svima koji su pisali iznad,jer tipkam na mb i bas se ne snalazim u quotanju po forumima a ne zelim trpati forum mojim postovima..

Krenit cu od  dole nadam se da ce budjet uz prodanog Versysa bit ukupno 4k eura, iznad toga ne zelim da idem.. Tako da sad neki modeli novi i jaci ispadaju.. Sto duze gledam cijene i stanja kmyco mi se cini sve privlacnijim..

E sad krenimo na prave muke,kako je krenilo ispast ce da cu ja ostat na versysu.. Bio danas u yamahinom salonu i sjedio na novom xmaxu 400 i ono ne Znan nisam uopce odusevljen pozicijom sjedenja, nakon toga potego do Jankomira u Damir centar i tamo sjeo na xmax250, isto tako moze proc al nije mi to to..Sjeo na bergmana 400 isto tako kontam da je udoban za putovanja al ne znam bas za grad kolko je okretan o to, jos mi se nekako nisko sjedi, tj cjeli motor mi neki nizak,Ko camac..
Pokazo mi covjek i beverlya 300 i za Divno cudo taj mi se jos najvise svidio, nekako mi motorskiji  nacin sjedanja.Popodne idem u krsko u onaj neki saloon sa njuskala vidit ove starije modele xmaxa i taj kawasaki j300.. Samo sve vise gubim nadu da ce mi se ista svidit..  Sto se tice honde forze ili kako se vec zove tu me odbija lanac, meni je tlaka to odrzavat mazat/sprejat i drk se s tim , da je drukcije rjesen projenos,il da je ko kod tmaxa sutra bi lovu iskemio ako treba i preko budjeta..  Sorry ako sam vam dosadan i sebi vec idem na k...  :angry: :embarrassed:

Ps: Vodio zenu..Kraljica gledala sta ona moze vozit!
A ne da se dvoje tu i tamo vozamo.. :mrgreen: :0648: Zaljubila se u xmaxa 250..  :021:

Moram pohvalit i Decke u Yamahi i Gazdu Damir Centra izuzetno prijatni i susretljivi ljudi.. (y)

P S: opako kombiniram i opciju iznajmljivanja kombija  i pravac DE po neki polovni.Moze se nac vec za 3000e zanimljivih primjeraka.Samo moram cjenu puta dobro izracunat ako uopce nadjem sta mi pase . :undecided:

nakon versysa svi ti skuteri koje gledaš su doslovno kako sam kažeš downgrade ali baš downgrade, spori, neokretni, skuplji u održavanju, nepouzdaniji.....baš korak nazad.
ako ti je versys u dobrom stanju vozi ga i dalje i uživaj, nije to putni motor da ga se treba mjenjati za nešto gradsko, to je odličan motor za svašta nešto, vozi se kao bicikla, lagan, upravljiv,  10x bolje od svih tih igračakla zvanih skuteri.., pogotovo do 500ccm. i u tvojim gabaritima na svima sjediš doli nisko s rukama na kolinima, doslovno kao  na wc-u....nije to vrijedno zamjene za versysa
 
Pa vidi na stranici prije je Joke ponudija beverly 350 (300 mislim ima 22 ks pa to zaboravi) za neku smišnu cijenu od 26.000 kuna ako nije prodano. Kymco Downtown je inače dobar izbor i dobar položaj sidenja.
 
DA-IM said:
u jednom postu pišeš iden i iša bi na +400
u drugom postu žena bi vozila xmaxa 250
u trećem spominješ da ti paše položaj na beverlyu 350
u četvrtom spominješ cifru od 3000e
e bogami ovde ti ni profesor baltazar nebi pomoga  :cool:

Ok .Kuzim ja da si ti Dalmos i da ti je Hrvatski jezik maltene nepoznanica al da ponovim za sve dislekticne znaci Htio sam.prodat Versysa da kupim neki maxi scooter, po mogucnosti 400+ cc al da nikad nisam ni na jednom sjedio a kamoli vozio te sam danas tek prvi put sjeo na sve nabrojano..I RAZOCARAN SAM S SVIME, ocito sam pre dugo (8g) bio "bajker".. Od svega danas isprobanog ispada da mi se jos najvise svidja polozaj sjedenja na Beverliju..A to sto si ti prika tako lijepo izmjeso kronologiju mojih postova u svojim natuknicama samo pokazuje kolicinu zlobe koju nosis u sebi..

@Karet kolega u pravu si versuljs je odlican motor i nebi ga mjenjo za nista drugo osim mozda za novi ili ove nove modele drugih firmi sto su ga kopirali..Al mi dojadilo mi ako ocu negdje da se maltene moram borbeno oblacit,pa razmisljat o uljenju lanca itd..Vec godinama iovako vozim kao penzic,za bacanje po zavojima nikad nisam bio a kolicina idiotA i "skoro," situacija u prometu koje sam dozivio ne dopusta mi da po gradu vozim brze od 80kmh,Iovako mi je uvjek glavni gust bio bit prvi na semiforu i tu i tamo ga malo "ispucavat" u preticanju po gradu.. Hvala Svima na pomoci i kritikama.Otic cu jos sutra do kymca vidit te njihove modele jer po DE su pristupacni ako mi nelegnu na sjedanje probat provozat Beverley 350 pa odlucit sta cu.. :misli:  8) (y)
 
R3nchi said:
Ok .Kuzim ja da si ti Dalmos i da ti je Hrvatski jezik maltene nepoznanica al da ponovim za sve dislekticne znaci Htio sam.prodat Versysa da kupim neki maxi scooter, po mogucnosti 400+ cc al da nikad nisam ni na jednom sjedio a kamoli vozio te sam danas tek prvi put sjeo na sve nabrojano..I RAZOCARAN SAM S SVIME, ocito sam pre dugo (8g) bio "bajker".. Od svega danas isprobanog ispada da mi se jos najvise svidja polozaj sjedenja na Beverliju..A to sto si ti prika tako lijepo izmjeso kronologiju mojih postova u svojim natuknicama samo pokazuje kolicinu zlobe koju nosis u sebi..

Poštovani, etiketirati nekoga nazivom "Dalmoš" samo po sebi nije uvredljivo; no aludirati na isto zbog korištenja narječja nije korektno ukoliko se i i Vi izražavate na isti način - primjera u Vašim napisima ima napretek.
Također, ne vidim da je prozvani "Dalmoš" igdje iznio ikakvu kronologiju; naveo je samo niz nelogičnosti u Vašim napisima koji su priznati ćete poduži, pa biste morali biti zahvalni navedenom što je iste uopće i pročitao a kamoli da isti posjeduje izvjesnu količinu zlobe prema Vama osobno.

Vašem pravopisu se pak može prigovoriti poprilično toga; naime, "Hrvatski jezik", tj. posvojni pridjev "hrvatski" piše se malim početnim slovom osim ako isti nije dio naziva (školski predmet, institucija) npr. u slučaju naziva "Hrvatska vojska". Shvaćate?
Također, ne možete miješati nazive / stilove pisanja koji se koriste u hrvatskom jeziku i engleskom jeziku; stoga riječ "scooter" prikladnije je pisati riječju "skuter" a slovo "x" (osim poštujući strani izvornik poput npr. "X-Max") u našoj abecedi jednostavno ne postoji, kao što ne postoje ni interpunkcijski znakovi ".." već "..." no i oni imaju svoju primjenu.
Rečenice ne mogu počinjati veznicima, nepravilno korištenje velikih slova se smatra vikanjem što nije pristojno, niste sjeli danas citiram "na sve nabrojano" nego na sve nabrojane itd., dok sama kontrukcija vaših rečenica teško može biti opravdana korištenjem mobitela za objavu istih.

Dozvolite i moj mali osvrt na Vaš upit. Čudi me da odrasla osoba ne može sama doći do nekih zaključaka sve da iole površno poznaje tržište i ponudu na dva kotača. Onaj tko sa kvalitetnog motora kao što je "Versys" bilo koje generacije želi preći na maksi-skuter teško da ičim može biti zadovoljan u potpunosti, osim sa onom cjenovnom klasom koja sami postupak čini besmislenim u odnosu na vrijednost vozila koje se već posjeduje. Motiv može biti zamjena uz određeni financijski dobitak (što koliko sam shvatio ovde nije slučaj) ili stvar čisto praktične naravi; nitko ne dvoji da su usporedivi skuteri praktičniji i često udobniji od motora te da imaju svoju širu namjenu, no svi smo svjesni da je moto-industrija već dugo počela brisati jasnu granicu između čistog skutera i motora, pri čemu nije samo primjer famozna Yamahina perjanica već i mnogi drugi. Trend koji se mnogima ne sviđa i očito vrijeđa njihove "bajkerske" porive uzrokovan je nečim daleko starijim od motora sa unutarnjim sagorijevanjem - čistom ekonomijom i ničim drugim. 
Ukoliko pak ja osobno jesam krivo shvatio Vaše napise te oni zaista jesu ozbiljan, mada nevješto sklepan upit onda mi dozvolite da i ja kao "Dalmoš" dam svoj skroman doprinos Vašim dilemama; ostanite pri/na Versysu.


 
Geomaris said:
Poštovani, etiketirati nekoga nazivom "Dalmoš" samo po sebi nije uvredljivo; no aludirati na isto zbog korištenja narječja nije korektno ukoliko se i i Vi izražavate na isti način - primjera u Vašim napisima ima napretek.
Također, ne vidim da je prozvani "Dalmoš" igdje iznio ikakvu kronologiju; naveo je samo niz nelogičnosti u Vašim napisima koji su priznati ćete poduži, pa biste morali biti zahvalni navedenom što je iste uopće i pročitao a kamoli da isti posjeduje izvjesnu količinu zlobe prema Vama osobno.

Vašem pravopisu se pak može prigovoriti poprilično toga; naime, "Hrvatski jezik", tj. posvojni pridjev "hrvatski" piše se malim početnim slovom osim ako isti nije dio naziva (školski predmet, institucija) npr. u slučaju naziva "Hrvatska vojska". Shvaćate?
Također, ne možete miješati nazive / stilove pisanja koji se koriste u hrvatskom jeziku i engleskom jeziku; stoga riječ "scooter" prikladnije je pisati riječju "skuter" a slovo "x" (osim poštujući strani izvornik poput npr. "X-Max") u našoj abecedi jednostavno ne postoji, kao što ne postoje ni interpunkcijski znakovi ".." već "..." no i oni imaju svoju primjenu.
Rečenice ne mogu počinjati veznicima, nepravilno korištenje velikih slova se smatra vikanjem što nije pristojno, niste sjeli danas citiram "na sve nabrojano" nego na sve nabrojane itd., dok sama kontrukcija vaših rečenica teško može biti opravdana korištenjem mobitela za objavu istih.

Dozvolite i moj mali osvrt na Vaš upit. Čudi me da odrasla osoba ne može sama doći do nekih zaključaka sve da iole površno poznaje tržište i ponudu na dva kotača. Onaj tko sa kvalitetnog motora kao što je "Versys" bilo koje generacije želi preći na maksi-skuter teško da ičim može biti zadovoljan u potpunosti, osim sa onom cjenovnom klasom koja sami postupak čini besmislenim u odnosu na vrijednost vozila koje se već posjeduje. Motiv može biti zamjena uz određeni financijski dobitak (što koliko sam shvatio ovde nije slučaj) ili stvar čisto praktične naravi; nitko ne dvoji da su usporedivi skuteri praktičniji i često udobniji od motora te da imaju svoju širu namjenu, no svi smo svjesni da je moto-industrija već dugo počela brisati jasnu granicu između čistog skutera i motora, pri čemu nije samo primjer famozna Yamahina perjanica već i mnogi drugi. Trend koji se mnogima ne sviđa i očito vrijeđa njihove "bajkerske" porive uzrokovan je nečim daleko starijim od motora sa unutarnjim sagorijevanjem - čistom ekonomijom i ničim drugim. 
Ukoliko pak ja osobno jesam krivo shvatio Vaše napise te oni zaista jesu ozbiljan, mada nevješto sklepan upit onda mi dozvolite da i ja kao "Dalmoš" dam svoj skroman doprinos Vašim dilemama; ostanite pri/na Versysu.

doslovno hvala od riči do riči,imaš piće kad se sitiš  (y)
inače ovde san osobno u par navrata ulazio u rasprave sa pojedinim likovima koje nemaju smisla pa se sitin basne o vuku,tovaru i travi i tu se ipak zakočim,trava je plava i amen  :cool:
evo on je očita ili osjetio neku zlobu iz mene a ja samo naglašavam da niti sam nije siguran šta točno traži
ono šta se primjećuje je sljedeće,niti je siguran u kubikažu niti mu paše položaj sjedenja a sad spominje i ženu koja bi nešta vozila
al eto bitno je kao da san ja dalmoš  (y)
 
Druze @geomaris moje duboke isprike ako vas je izraz Dalmos uvrijedio.Nisam doso ovdje ni vrijedjati a jos manje svadjati se..Doso sam po Savjet.. Mozda vam zvuci nevjerovatno al covjek s godinama promjeni spektar stvari koje ga zanimaju, pa je tako pracenje moto/skut trzista odavno prestalo bit u mojoj interesnoj sferi.. 
Ja se tu nisam vama obratio za pomoc da bi uzdizo svoj vers. Ili bajkerizam(bajker nikad nisam bio niti se osjeco takvim,) ,vec da bi dobio savjet od ekipe koja je u tim vodama,al kao i u svemu konja moras sam zajahat da bi ga mogo kudit ili hvalit.. Necu se vise ovdje oglasavat. Danas sam sam sebi dao neke smjernice na sta da ciljam prilikom prelaska s motora u skuterske vode,jer ipak je nakon svega meni to prijevozno sredstvo od tocke a do tocke b ma koliko ja sebi utvaro drukcije . HVALA VAM JOS JEDNOM SVIMA PUNO STE MI POMOGLI.. nije deranje nego lakse citanje.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:.