sužavanje kanala

Status
Not open for further replies.

aurellie

Active member
što mislite kakav bi ovo efekt trebalo imat na performanse motora? Ja se nadam pozitivne u suprotom sam najebal  :mrgreen:

potrebno: die grinder, plastelin, svijeća, dvokomponentno gvožđe

prve dvije slike - stanje prije
 
plastelinom se začepe rupe da bi držal ovosak i da ljepilo ne dospije na osjetljvia mjesta
 
nalije se ljepilo i dobije se ovo - još treba grinderom proć preko stvrdnutog ljepila da se dobije hrapavost i oblikovat lijepo otvor u dnu kanala i to je to  (y)

a kako to radi, zasad neznam... :(
 
bmw m 5 said:
sta ti je turpija provirila kroz kanal ?  :mrgreen:

sad sam tek editirao, nisam vidio da prve dvije slike ne rade. Nije bilo nikakvih rupa, glava bila skroz zdrav...nadam se da će i dalje bit takva... :mrgreen:
 
  sad cu citirati strip iz moto pulsa
 
   aurellie ti si neshvaceni genij koji nikad nece probiti zvucni zid  :mrgreen:
   
   pa svi zivi i nezivi prosiruju, poliraju i bruse sve moguce zapreke u kanalima
    da bi proturili sto vise zraka kroz masinu
    a ti ih suzavas ?????????      
   djabe ti posao, mogao si samo nabit velike podloske na usis pod prirubnice  i imas moped :)

    ajd ti nama neukima objasni zasto to radis?
 
aurellie said:
što mislite kakav bi ovo efekt trebalo imat na performanse motora? Ja se nadam pozitivne u suprotom sam najebal  :mrgreen:

potrebno: die grinder, plastelin, svijeća, dvokomponentno gvožđe

prve dvije slike - stanje prije

Hmmmmm....sta tebi znači pozitivne?  :misli:
 
Vjerovatno želi ubrzati protok smjese, ima to smisla ali jedino ako se može uređajem testirati protok tokom modifikacije glave, jer sastavljanje motora bez provjere bi moglo biti gubljenje vremena.
 
ja se nebi igrao s tekucim metalom ...stavimo da si upalio motor i svjeza smjesa hladi tvoj tekuci metal, a ispod ga grije temp.masine.onda si stao i ugasio motor i povrsinu sto se hladila sad ce se zagrijat na cca 80 stupnjeva..tekuci metal nije za mjesta s promjenjivom temperaturom, neka pise na kutiji da je za do 120 stupnjeva, svi znamo da se aluminij najvise i skuplja siri od metala (dobro ajde ima i jos nekih)..

dobit ces na niskim i mozda nesto na srednjim okretajima i dobit ces komad tekuceg metala u cilindru, tj cilindre :mrgreen:

 
yatasaki said:
ja se nebi igrao s tekucim metalom ...stavimo da si upalio motor i svjeza smjesa hladi tvoj tekuci metal, a ispod ga grije temp.masine.onda si stao i ugasio motor i povrsinu sto se hladila sad ce se zagrijat na cca 80 stupnjeva..tekuci metal nije za mjesta s promjenjivom temperaturom, neka pise na kutiji da je za do 120 stupnjeva, svi znamo da se aluminij najvise i skuplja siri od metala (dobro ajde ima i jos nekih)..

dobit ces na niskim i mozda nesto na srednjim okretajima i dobit ces komad tekuceg metala u cilindru, tj cilindre :mrgreen:

e to mene muči, šta nisi mogo istokarit nešto pa ubacit unutra jer ako ti ovo uleti u cilindar bit će ti makina ko na onim slikama tamo

Al u principu ideja mi se sviđa
 
SRAD said:
Vjerovatno želi ubrzati protok smjese, ima to smisla ali jedino ako se može uređajem testirati protok tokom modifikacije glave, jer sastavljanje motora bez provjere bi moglo biti gubljenje vremena.
ubrzati protok smjese(bolje punjenje cilindra) moze postici ako usisne kanale modificira pod sto vecim kutom(sto strmije u odnosu na klip)...Ovdje na slici se vidi pola kanala zatvorenog...prevelika je to povrsina da bi se tekucim metalom to rijesilo. Tu jedino dolazi u obzir varenje...i onda obrada po zelji....nece to drzati.. :(
 
Neće se ništa razletit neće se ništa pregrijat bit će sve ok, nemojte mi odma crnjak nabacivat  :mrgreen: Kao što SRAD reče, to je da bi se ubrzala smjesa i time postiglo bolje i duže punjenje cilindra, htio sam i sa ispušne strane varit ali ispalo nemoguće sa meni dostupnom mašinerijom. Fizika nije neka velika nauka  :mrgreen: pa tako za ovo neću testirat na ničemu jer nemam na čemu, pa je glava već montirana natrag na motor. Bude to ok. Za razliku od širenja kanala kojeg rade svi a ruku na srce čisto sumnjam da je u hrvatskoj itko testirao protočnost napravljenog nego radi isto kao i ja  :mrgreen: a kamoli dokazao da to širenje stvarno dava dobitke, ja ću prvi dan odvest motor na stol i usporedit sa prošlim podacima. Pa ako se dobije onda dobro  (y) a ako ne ulupao sam lovu u micro grinder pa mogu sve iskopat van kad me volja.

Ti podaci o širenju kanala kao da su vojna tajna. Ako netko ima podatke koji su dobici, i ja ću to možda napravit, ali ovako ne radim *neprovjerene* stvari nego pucam na sigurno a to je barem +10 konja midrangea i ako bude +5 u vrhu ja super sretan  :D
 
Icek said:
e to mene muči, šta nisi mogo istokarit nešto pa ubacit unutra

ma tko bi to istokario, nebi gospa to napravila. Pa nije smjesa od cukara, držat će ona, vidiš kako sam joj lijepo napravio brazde da se bolje uhvati  :mrgreen:
 
Stari svaka čast na trudu i sve , nadam se da će ti to ići nešto bolje nego prije ali jeftinije ti je prodat motor i kupiti jaći (y)
 
samo ti prosiri kanale ako mozes, ova prica o ubrzanju smjese je mit, sto uzi kanal otpor je  veci ..ironicno je da ce se smjesa stvarno ubrzat samo ce kolicina naravno ostat manja..
:?
 
E kolko tvornice i profesionalni timovi/tuneri uloze love i truda za 10 konja sa vec postojecom tehnologijom a to oces sa tehnologijom iz vremena drvenih tockova na motorima to isto da napravis  :LOL:
U svakom slucaju sretno na greskama se uci jos pogotovu ako su tudje  :wink:
 
Status
Not open for further replies.