Suzuki "uljara"

DrazenG said:
Forumasi....kupo kolega uljaru 750 1990 godiste,  (y)  motor pred kraj sezone ugasen normalno i parkiran, to je bilo prije cca 3 mjeseca, sad nece da upali, vergla ali ne javlja se, puca iz auspuha i osjeti se misris benzina?

  Ne znam puno o tim motorima pa mi recite sta bi moglo biti?
  Zanima me ima li ovaj motor pumpu za gorivo ili se nekako na drugi nacin napaja benzinim.? Koje NGK svjecice idu na tu masinu i koji kljuc ih hvata?


  Hvala puno....


   

Moguce da je kondenzat vlage iz rezervara dospio u karburatore, a lako moguce i da su prelili, zastopali talogom...Istresite staro gorivo iz rezervara, naspite frisko, ispustite na vijcima sadrzaj casica pa pustite da ih ispere frisko gorivo slobodnim padom i onda pokusajte upaliti, (ukoliko imate dobru iskru na svim svjecicama). Ako je toliko stajao treba mu i malo vise anlasovanja da povuce gorivo.
Za svjecice vise se ne sjecam koje tocno idu, vjerojatno CR 9E, (javit ce se majstori vec s podatkom), a kljuc je 18.
 
ngk CR9EK .. ključ 18

i sve ovo što je gato rekao

motor nema pumpu, ima samo gravitaciju ...  :mrgreen:
 
Najbitnije ne dirati gas,samo cok i ni slucajno zavrtati rucicu gasa... I da,treba mu duze alnasovanja nakon takvog stajanja...  To je bar iz mog skromnog iskustva...
 
Ja bih samo napomenuo da svjecice cr9e ne skidas sa kljucem 18....preporucio bih ipak 16  :mrgreen:
 
I kod mene na Yamahi CR9e i nisam imao kljuc i isao da kupim 16, i sad kontam reko kako 18 :misli: i onda hajd reko nemam ja pojma o tome ipak ovde ljudi znaju... :mrgreen: :mrgreen:
 
boRRis929 said:
Ja bih samo napomenuo da svjecice cr9e ne skidas sa kljucem 18....preporucio bih ipak 16  :mrgreen:

Mea culpa... davno je bilo kad sam imao uljaru, a i kreč već pomalo nagriza... :mrgreen:
 
Gato said:
Mea culpa... davno je bilo kad sam imao uljaru, a i kreč već pomalo nagriza... :mrgreen:

Mislim da fzr 1000 i thunder ace imaju svjecice za ključ 18. DR8E
 
boRRis929 said:
Mislim da fzr 1000 i thunder ace imaju svjecice za ključ 18. DR8E
Ima ih s kljucem 18 vise nego sa 16, zato i zajeb... :mrgreen:
 
                                                  PJESMA O ZBUNJENOJ ULJARI    :hehehe:
                                                             
                                                Odnjela je murja moju sreću,
                                                              nikad uljo prežalit te neću.
                                                              Psovat ćeš mi Suzo moju tetku
                                                              mjesto tebe kupih ja 9-tku.
                                                              9-tkom se na tebe ne smije,
                                                              ni po' tebe ona Suzo nije.
                                                              Tužan Kawasakijem kilometre brojim,
                                                              ko budala na zadnjaku stojim.
                                                              Mjesto tvoga savršenog starta
                                                              na zelenom semering mi safta.
                                                              Jeste krasna Kawa kao slika,
                                                              al' joj fali par sto kubika.
                                                              Ni po' tebe ona Suzo nije,
                                                              ni jaja mi mašina ne grije.
                                                              Nema sreće Suzo u zelenom
                                                              ko ti na pola,on je u crvenom.
                                                              Koči fino,za cestu se ljepi,
                                                              pravi motor,al samo za čkepi
                                                              Lađenje vodom i klipovi mali
                                                              fali joj 228, o kako joj fali....

                                                                         
                                   

                                                                                                              By Zbunjeni  :bis:
                                                               
 
evo ja opet po ko zna koji put pitam (mozda je netko novi tu) ima li itko ramu sa papirima i urednim prijepisom od gsx600f-a uljare ili gsx750f-a? ponovit cu... uvijet cist i uredan papir sa prijepisom jer imam vec jednu koja se nemoze prepisat :D aj spasavajte
 
renco said:
evo ja opet po ko zna koji put pitam (mozda je netko novi tu) ima li itko ramu sa papirima i urednim prijepisom od gsx600f-a uljare ili gsx750f-a? ponovit cu... uvijet cist i uredan papir sa prijepisom jer imam vec jednu koja se nemoze prepisat :D aj spasavajte
da si u BiH mozda bi se i nasao koji papir :mrgreen:
 
a jebiga :) znam da toga u bosni ne fali ;)
a bas mi je to hitno nezelin pocet sastavljat motor na rami koja se nemoze prepisat jer znam da cu ga vozit i da ce mi ga uzest policija al jebiga jace je od mene :) spasavajte ljudi kako god znate i umijete. netriba mi rama ustvari samo mi je papir i prijepis bitan