Suzuki "uljara"

soki said:
Molim pomoć!Bandit 1200,motor odličan ali u 5 brzini jako čudan zvuk kao da nešto struže.Svaki savjet dobro došao.Hvala

najviše bi pomogao sam sebi kad bi nama dao malo više informacija... ;)

od kad se to dešava... kad je počelo (šta se na motoru radilo neposredno prije) i slične informacije
 
Nadjen i ovaj drugi, ukoliko ne lazu na fejsšitu. (y)
 
soki said:
Molim pomoć!Bandit 1200,motor odličan ali u 5 brzini jako čudan zvuk kao da nešto struže.Svaki savjet dobro došao.Hvala
Vjerovatno otišao zupčanik 5.brzine!
 
strasilo said:
najviše bi pomogao sam sebi kad bi nama dao malo više informacija... ;)

od kad se to dešava... kad je počelo (šta se na motoru radilo neposredno prije) i slične informacije
Nemam pojma šta se ikada radilo,ja ništa.Od kada sam ga kupio stoji jer sam na poslu slomio nogu,pa je sada došlo vrijeme za reg.te sam promijenio lanac i lančanike,još servis i to je trebalo biti to,ali nastao je problem.Sada mi je žao mijenjati ulje ako motor ide dole.
 
soki said:
Ma i ja mislim isto.Da li se skida mašina dole za to promijeniti?

Ne da se skida nego se i rastavlja :mrgreen:. Sad vidis prednost, napr. BMW-a ili Guzzija, u odnosu na nas Japance. :mrgreen:
 
Gato said:
Ne da se skida nego se i rastavlja :mrgreen:. Sad vidis prednost, napr. BMW-a ili Guzzija, u odnosu na nas Japance. :mrgreen:
pomalo je to frustrirajuce kada moras napraviti dva posla umjesto jednog ili rastaviti getribu ili blok.. Valjda im je "mana" nazovimo to zbog kompaktnosti agregata..
 
    ...bit će neki previd kod kupovine. Treba paziti, to zna biti ključni moment za početak druženja sa nekim motorom...
 
OldBoy said:
    ...bit će neki previd kod kupovine. Treba paziti, to zna biti ključni moment za početak druženja sa nekim motorom...
Treba se i dobro provesti prije kupovine.. Ili nepomaze ni to pa bas poslje kupovine pocne zupcanik preskakat, kad nemas srece  :palacdolje: Nekad i nije gust tuđe divljanje popravljati ogrebotine i ostecenja.. Sve to kosta ak nis drugo papira ruku i vremena..
 
Može li mi neko reći koliko bi koštao zahvat promjene zupčanika pete brzine,a ako ne bi ništa mijenjao šta se može dogoditi?
 
to je poprilično posla koji opet vuče druge poslove za sobom ... ;)

trebap komplet nove brtve.... kad ti je već glava dole, glupo je ne srediti ju .... pa će se vjerovatno usput pronaći još koja sitnica... i tako ...  :mrgreen:

 
  ...moj je 'samo' ispadao iz druge brzine. Isto je motor morao širom u djelove, jer drugačije je nemoguće doći do tog sklopa. Usput se vidjelo dosta toga. Malo po malo, na kraju se suma popela na oko 13.000 kn sa poslom (sam posao 2.800 kn)  :mrgreen:
 
strasilo said:
to je poprilično posla koji opet vuče druge poslove za sobom ... ;)

trebap komplet nove brtve.... kad ti je već glava dole, glupo je ne srediti ju .... pa će se vjerovatno usput pronaći još koja sitnica... i tako ...  :mrgreen:

Ja sam imao taj zahvat u zimi, a nisam gornji dio mašine uopće dirao nego samo raskolio po pola kod radilice i izvadio getribu.  :misli: