Suzuki "uljara"

kc000kc said:
Ja sam imao taj zahvat u zimi, a nisam gornji dio mašine uopće dirao nego samo raskolio po pola kod radilice i izvadio getribu.  :misli:

Upravo tako se to i radi (y). Vidim da nas ima jos koji razmisljamo kako se sto manje naradit i ne bacat pare za komplet novih brtvi :mrgreen: (odradjeno prije nepunih mjesec dana na RF 600 R). :wink:
 
Gato said:
Upravo tako se to i radi (y). Vidim da nas ima jos koji razmisljamo kako se sto manje naradit i ne bacat pare za komplet novih brtvi. :mrgreen:

na taj način ti iz kompleta ne trebaju dvije brtve....  :mrgreen:

i opet imaš motor kojem češ za mjesec dva ponovo skidati mašinu da bi sredio glavu ...  :mrgreen:
 
strasilo said:
na taj način ti iz kompleta ne trebaju dvije brtve....  :mrgreen:

i opet imaš motor kojem češ za mjesec dva ponovo skidati mašinu da bi sredio glavu ...  :mrgreen:

Na taj nacin iz kompleta ti ne treba ni jedna brtva :jesus:.
Sve potrebno, (karter,blokovi,dekl kvacila i dekl paljenja), rjesava "instant brtva" u tubi, pozeljno crna :mrgreen:. Provjereno preko nekoliko puta i nikad nigdje nije slinilo.
Ako je glava OK, ne vidim razloga raskopavat istu i koji ce joj kur biti bas za mjesec-dva nakon raskopavanja mjenjaca? Druga stvar ako se majstor vec zaradio i krenuo odozgo prema dolje, onda mu je svejedno.
 
strasilo said:
na taj način ti iz kompleta ne trebaju dvije brtve....  :mrgreen:

i opet imaš motor kojem češ za mjesec dva ponovo skidati mašinu da bi sredio glavu ...  :mrgreen:
Daj malo pojasni za nas koje zanima a ne kuzimo baš toliko, a znamo da nisi bez razloga to napisao?

sent from dainese htc dhd using taptalk2

 
iskreno... neda mi se o tome jer će se vjerovatno razviti nepotrebna rasprava oko stvari oko kojih nema šanse da se postigne kompromis i dogovor ....  (y)

 
DAINESE said:
Daj malo pojasni za nas koje zanima a ne kuzimo baš toliko, a znamo da nisi bez razloga to napisao?

sent from dainese htc dhd using taptalk2

Jedini razlog kojeg se ja mogu sjetit je taj da je zgodno pregledati (i po potrebi urediti) glavu, kad je vec masina dolje.
Priznajem, ima smisla, ali iziskuje dodatne troskove i posao, pa sam i predlozio daleko jednostavniju opciju u kojoj se taj dio ne dira ako sve uredno radi. (y)
 
a strasko je pretpostavo po defaultu da ne skodi rijesit glavu, jer nema smisla za 10 t skidat glavu i ponovo narucivat cijeli komplet brtvi, izadje ko polu generalna  :mrgreen:

ovisno o stanju naravno....  pogotovo ako je tek kupljen a misli ga se vozit jos a ne da zavrsi u oglasu za 3 mj  :mrgreen:

osobno da motor nema niti 15-20 t najvjerojatnije nebi to radio, ali realno kod polovnjaka, gumice ventila i sl naprave nepotrebnih troskova ako se oteze... bolje odmah promjenit pa bit na miru, a ne poslje jos i ventile mjenjat (ako dodje do toga) i ko zna jos sta...
 
Auuuuu koje dRRlo  :mrgreen:
Di je ovaj od onog mog 1127... Svjetlosne godine.
Pa to nista ne valja.  :?
 
paranoid said:
Zbunjeni koji će ti qurac rega na njemu...  :shock: :mrgreen: :LOL: :LOL:

Mislis da je vazeca...?  :shock:  :whistle:

BTW motor nije moj,dovezli su mi ga da se vozam koliko hocu jer se brinu za mene.
Kazu da sam se mnogo uozbiljio otkad nemam motora...
Neka ga 10-tak dana...  :mrgreen:
Al loooos je u PM...

@Gato
To je onaj ''tvoj'' sa drugom 1127 gore...  :mrgreen:

 
Zbunjeni said:
Mislis da je vazeca...?  :shock:  :whistle:

BTW motor nije moj,dovezli su mi ga da se vozam koliko hocu jer se brinu za mene.
Kazu da sam se mnogo propio otkad nemam motora...
Neka ga 10-tak dana...  :mrgreen:
Al loooos je u PM...

@Gato
To je onaj ''tvoj'' sa drugom 1127 gore...  :mrgreen:
znači prijateljska intervencija...  :mrgreen: :LOL:
 
Zbunjeni said:
@Gato
To je onaj ''tvoj'' sa drugom 1127 gore...  :mrgreen:

Kako radi s tim najlonkama umjesto filtera  :mrgreen:? Ne stoji mu lose ta mat crna. :wink:
 
Gato said:
Kako radi s tim najlonkama umjesto filtera  :mrgreen:? Ne stoji mu lose ta mat crna. :wink:
samo sa tim najlonkama i radi  :mrgreen:
A fino prima gas i dobro cupa,ali na 9000 mumlja.
I takav kljakav drugom pise 50-metarske crte po cesti.
Pucat nisam probao jer fazni jako suska... :mrgreen:
 
Zbunjeni said:
Strasko.... Ekipa... I am back  :mrgreen: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi: :uzi:

pozdravi majstora koji ti ga je "pozajmio" .... družili smo se u PŽ na susretu neko vrijeme...  (y)
 
strasilo said:
pozdravi majstora koji ti ga je "pozajmio" .... družili smo se u PŽ na susretu neko vrijeme...  (y)

Oke... kad dodje s mora... (y)
Ovog ni ti ne bi sklepao...
Ni ne vozi mi se mada sam zeljan motora...  :shock:
Ali dobar je osjecaj imat opet nesto ''dvonogo'' u dvoristu...  :mrgreen:
 
Zbunjeni said:
samo sa tim najlonkama i radi  :mrgreen:
A fino prima gas i dobro cupa,ali na 9000 mumlja.
I takav kljakav drugom pise 50-metarske crte po cesti.

Moguce da su vece (ili busene) dizne unutra :misli:.