SV650S

Pozdrav

Imam u vidu jedan SV650N 2001. u kombinaciji s XL-kom pa me zanima šta sve treba gledati na motoru? Pod to mislim dal je bilo kakvih serijskih grešaka ili slićno ?

Ako možda netko zna nešto o tome motoru.Iz kominikacije gazda mi se čini ozbiljan. Kaže čovjek da ima 35000km. Treba li šta raditi na mašini na tim kilometrima? Ono ventili,španeri itd...
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/suzuki-sv-650-n-oglas-1620810
 
Motor ako je održavan s tom kilometražom bi trebao biti OK. Pitaj ga je li pregledao ventile.
Pregled je na 24tk, ali nije bed ako pređe par tk.Ostalo bi trebalo na licu mjesta pogledati i poslušati.
 
avinko38 said:
Lijepo izgleda  (y)
Vidio sam negdje da si skidao pumpu goriva. Jesi li je cijelu rastavio?
Ja sam je skinuo, pa bi je rastavio pošto se u njoj nalazi filter goriva, a svašta se uljevalo. :mrgreen:



 
bob the biker said:
Pozdrav

Imam u vidu jedan SV650N 2001. u kombinaciji s XL-kom pa me zanima šta sve treba gledati na motoru? Pod to mislim dal je bilo kakvih serijskih grešaka ili slićno ?

Ako možda netko zna nešto o tome motoru.Iz kominikacije gazda mi se čini ozbiljan. Kaže čovjek da ima 35000km. Treba li šta raditi na mašini na tim kilometrima? Ono ventili,španeri itd...
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/suzuki-sv-650-n-oglas-1620810
Nema serijskih grašaka, dobro pregledati motor, auspuh je prilično zacrnjen, vlasnik ga špara sa okretajima ili smjesa loša.
koss said:
Vidio sam negdje da si skidao pumpu goriva. Jesi li je cijelu rastavio?
Ja sam je skinuo, pa bi je rastavio pošto se u njoj nalazi filter goriva, a svašta se uljevalo. :mrgreen:

Njezin donji dio di je grubi filter, njega sam ispuhao kompresorom, sve ostalo je bilo OK
 
I meni je pumpa Ok. Nego već kad sam skinuo tank da obavim i to.
 
bob the biker said:
Pozdrav
Ako možda netko zna nešto o tome motoru.Iz kominikacije gazda mi se čini ozbiljan. Kaže čovjek da ima 35000km. Treba li šta raditi na mašini na tim kilometrima? Ono ventili,španeri itd...
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/suzuki-sv-650-n-oglas-1620810
Taj motor je već dosta dugo u oglasniku.
 
avinko38 said:
Njezin donji dio di je grubi filter, njega sam ispuhao kompresorom, sve ostalo je bilo OK
Nisam imao aparat u garaži za slikati, ali bilo je poprilično šporkece. Skoro pa polu začepljen.
Stavljeni 42 ajnšprici sve brzo montirano nazad, đir, odlično, sve ponovo skinuto idemo na pregled ventila, promjenu ispušnih bregastih i još neke sitnice. :mrgreen:


 
bob the biker said:
primjetih...
motor je neregan već 2 godine ,jako  malo se vozi...

malo je to čudno, cijena nije velika, ima nekaj opreme i dugo se prodaje...
slušaj rad motora odnosno špicu odvijača stavi na jedan pa na drugi cilindar a na kraj (plastični) prisloni uho pa ak pimjetiš da ti nije isti zvuk beži od toga ... :021:
takav sam ja slučaj imal... (y)
 
ok, hvala (y), a o čemu se točno radi ako različito lupa ?

ja ga svakako namjeravam rastaviti ako bi ga kupio i obaviti pošteni servis : ulje,filtar,sviječice,antiftiz,štelanje ventila, provjera faz. lanaca, štelanje i sinkronizacija fergazera...
 
bob the biker said:
ok, hvala (y), a o čemu se točno radi ako različito lupa ?

ja ga svakako namjeravam rastaviti ako bi ga kupio i obaviti pošteni servis : ulje,filtar,sviječice,antiftiz,štelanje ventila, provjera faz. lanaca, štelanje i sinkronizacija fergazera...

najvjerovatnije radilica, ja sam prije nekih 6 mj trebao mijenjati pegaso strada 06.god za sv 600 s 04. god i kad je dečko došao do mene otišli smo do mojeg mehaničara (i dobro da jesmo) motor je savršeno izgledao, akrapovič je bio gore, već sam skoro i pristao kad je majstor preslušao pilu i rekao ovo nekaj nije u redu, da bi točno znao kaj je treba ga otvoriti, ali da je već imao slučaj kad se na sv 1000 razletjela mašina na 20-tak tkm
 
evo ,samo da javim da je suzuki doma  :mrgreen: ,valjda bude oke ...
u mašini ništa ne rošta i motor ide ravno kad pustim ruke.

a sad ,cijena je takva jer je bilo padnuto na lijevu stranu ,kiler malo savijen, i sagreban rezervar, strgan "kromirani" poklopac obrtomjera, postrugana plastika repa i mjenjač je bio slomljen i slider postrugan...

do proljeća budem to sredio + servis i nove gume...
još malo i počinje seciranje SV-a  :mrgreen:

nego kako vi stojite s akumulatorima? Ovaj je takav ako ti jedamput motor krepa s upaljenim svjetlima ,moš se j... sad sam ga stavio punit pa ćemo vidjet kaj bude
 
6-tu godinu u mene stoji još original aku, pa tako nemam neka iskustva. Samo redovno održavanje/punjenje kad se ne vozi.

Nabaci koju sliku.
 
bob the biker said:
evo ,samo da javim da je suzuki doma  :mrgreen: ,valjda bude oke ...
u mašini ništa ne rošta i motor ide ravno kad pustim ruke.

a sad ,cijena je takva jer je bilo padnuto na lijevu stranu ,kiler malo savijen, i sagreban rezervar, strgan "kromirani" poklopac obrtomjera, postrugana plastika repa i mjenjač je bio slomljen i slider postrugan...

do proljeća budem to sredio + servis i nove gume...
još malo i počinje seciranje SV-a  :mrgreen:

nego kako vi stojite s akumulatorima? Ovaj je takav ako ti jedamput motor krepa s upaljenim svjetlima ,moš se j... sad sam ga stavio punit pa ćemo vidjet kaj bude
Čestitam (y)
 
bob the biker said:
evo ,samo da javim da je suzuki doma  :mrgreen: ,valjda bude oke ...
u mašini ništa ne rošta i motor ide ravno kad pustim ruke.

a sad ,cijena je takva jer je bilo padnuto na lijevu stranu ,kiler malo savijen, i sagreban rezervar, strgan "kromirani" poklopac obrtomjera, postrugana plastika repa i mjenjač je bio slomljen i slider postrugan...

do proljeća budem to sredio + servis i nove gume...
još malo i počinje seciranje SV-a  :mrgreen:

nego kako vi stojite s akumulatorima? Ovaj je takav ako ti jedamput motor krepa s upaljenim svjetlima ,moš se j... sad sam ga stavio punit pa ćemo vidjet kaj bude

sretno  (y)
 
hvala ,hvala  (y) :D

sad ga idem malo detaljnije proučiti , jučer nisam ništa stigao ...

pošto ga danas nisam stigao slikati  :mrgreen:
evo stavljam par slika što mi je on poslao... tu se naravno baš ni ne vidi da je bilo padano  :mrgreen:






 
bob the biker said:
hvala ,hvala  (y) :D

sad ga idem malo detaljnije proučiti , jučer nisam ništa stigao ...

pošto ga danas nisam stigao slikati  :mrgreen:
evo stavljam par slika što mi je on poslao... tu se naravno baš ni ne vidi da je bilo padano  :mrgreen:





Ok motor izgleda samo taj aspuh mi nekak nije legel..
ideš na blagoslov u bedex? da ga vidim uživo  :misli:
 
motor s tim auspuhom zvuci jako dobro i jos je homologiran. Jedino mi se nekako cini da je previse odozada , tj. selna bi trebala vise na sredini ...  u bedex sumnjam da cu doci, ako i hocu onda s hondom, sv nebude regan prije proljeca i treba napraviti servis.
 
jel zna možda netko dali ima razlike između štapova prednjih vilica na modelima 99-02 i novijima ?

prednji lijevi je bio ravnan ,pa baš nemam povjerenja u to, tako da ide drugi s ebaya... samo pitam da vidim dal mogu staviti ovoga iz novoga modela...
 
bob the biker said:
jel zna možda netko dali ima razlike između štapova prednjih vilica na modelima 99-02 i novijima ?
prednji lijevi je bio ravnan ,pa baš nemam povjerenja u to, tako da ide drugi s ebaya... samo pitam da vidim dal mogu staviti ovoga iz novoga modela...
Na novijima su siri stapovi.