SV650S

Neki dan sam mijenjao ulje u kocnicama i ocistio i nauljio lanac. Sve ko inace, kad skuzim nakon toga da mi dok u leru s ugasenim motorom guram motor (npr. parkiranje) da nesto klikce  :shock: Negdje oko prednjeg zupcanika je izvor kliktanja. Za svaku kariku lanca tj. svaki roller "klikne".  :misli:

Skinuo sam opet poklopac zupcanika, nadao sam se da mi mozda tamo nesto zapinjalo, ali nista ne vidim. Kad da zvuk dolazi iz zupcanika  :( Lanac mi se cini ok, napet je kak treba bit, nauljen,... zupcanik isto ok, nema spigane zube,...

Ima netko ideju u cem bi mogla bit stvar? Da probam opet lanac oprat i nauljit? Ovaj zadnji put sam mozda malo vise nauljio nego inace. Ali ne bi zato valjda trebao kliktat...?


BTW jucer pala testna voznjica za nove kofere do Samobora  :mrgreen: A i za novi lonac tnx to Koss  :piva:

090320121999.jpg


090320122004.jpg



Uzeo sam jos i puig mini vizir koji moram isto isprobat jedan dan i tako bi to u kombinaciji s ova 3 kofera i oxford tank torbom bio touring setup  :mrgreen:
 
Jesi li mjenjao lančanike? Jesi skidao zadnju rotu?
Ništa ne govoriš za auspuh.  :mrgreen:
 
Kliktanje mi je više riječ kao da nešto zapinje.
Uspored zvuk  s drugim motorom iako je SV specifičan. :mrgreen:
 
koss said:
Jesi li mjenjao lančanike? Jesi skidao zadnju rotu?
Ništa ne govoriš za auspuh.  :mrgreen:

Ma nista nisam mijenjao nista skidao. Osim poklopca prednjeg zupcanika i onaj plasticni chain guard dok sam cistio lanac, ali to sam sve skinuo i sad i opet "klika". I siguran sam da se prije nije to culo. Ovo se bas posteno cuje dok guram motor. Snimit cu ako stignem pa stavit na youtube. Mozda je slucajno pocelo bas nakon tog zadnjeg pranja  :misli:

A auspuh je do jaja  :mrgreen:  :021:

 
Outlaw said:
Ma nista nisam mijenjao nista skidao. Osim poklopca prednjeg zupcanika i onaj plasticni chain guard dok sam cistio lanac, ali to sam sve skinuo i sad i opet "klika". I siguran sam da se prije nije to culo. Ovo se bas posteno cuje dok guram motor. Snimit cu ako stignem pa stavit na youtube. Mozda je slucajno pocelo bas nakon tog zadnjeg pranja  :misli:

A auspuh je do jaja  :mrgreen:  :021:
Kad je mijenjan lanac - zubčanici? Ili je još original? Možda je lanac parcijalno rastegnut pa je u jednom dijelu jako napet dok je u drugom normalne napetosti, digni ga na zadnji štender, okreći kotač i osluškuj.
 
avinko38 said:
Kad je mijenjan lanac - zubčanici? Ili je još original? Možda je lanac parcijalno rastegnut pa je u jednom dijelu jako napet dok je u drugom normalne napetosti, digni ga na zadnji štender, okreći kotač i osluškuj.

Ne znam kad je i dal je uopce mijenjan. Sad je 30.000. Mjerio sam par puta, vjerojatno ne bas po cijeloj duljini, ali svaki put je bilo unutar tolerancije iz manuala.

Digao sam zadnji kotac i "klikce" cijelo vrijeme, otprilike za svaki roller klik kako vrtim kotac. A zvuk dolazi bas negdje iz prednjeg zupcanika. I nema sanse da je i prije bilo tako jer bi sigurno primjetio. Nakon tog zadnjeg ciscenja kad sam isao "parkirat" ugasen motor sam prvo put cuo i jako se cuje. Budem sutra opet malo "osluskivao" pa cu i snimit.
 
jučer sam konačno dao namontirati gume ,i sad mi ostaje muka kako zakovati lanac  :x

uspio sam staviti gore spojnicu i preko onu kariku, sad treba samo stisnut one pinove u oblik "gljive" ,al neide pa neide.
ima netko kakav pametan savjet ili alat za posuditi ? :mrgreen: S čekićem nisam postigao neke rezultate...
 
bob the biker said:
jučer sam konačno dao namontirati gume ,i sad mi ostaje muka kako zakovati lanac  :x

uspio sam staviti gore spojnicu i preko onu kariku, sad treba samo stisnut one pinove u oblik "gljive" ,al neide pa neide.
ima netko kakav pametan savjet ili alat za posuditi ? :mrgreen: S čekićem nisam postigao neke rezultate...
za to postoji poseban alat ...nebu islo sam ovak sa cekicem
 
znam ja to vrlo dobro ,ali njega trenutno nema, a motor mi nije regan ,i "nepokretan" je dok ne zakujem lanac ,pa nemogu do nekoga da mi to napravi ,moram posuditi negdje...
 
Ajde priznaj da netko iza tuće čekićem pa nas zajebavaš.  :mrgreen:
Ovako sa snimke zvuči kao da nešto u deklu lupa. :misli:
 
A kaj se sekiraš, vidiš sa snimke da ovaj dio lanca koji spaja bolcne (od lanca) nasjedne na zupčanika a u trenutku dodira proizvede zvuk koji te iritira. Ak je zupčanik dobar, vozi, ako nije, zamjeni set i ciao..
 
Bok,

Si sam radio nosač kofera?
Bočni su u istom nosaču ili...

Ako imas sliku nosača volio bi vidit. :wink:

M