Tehnicka pitanja

To bi bila AM kategorija vozila u koju osim motokultivatora spadaju i mopedi do 50ccm i max brzine od 45 km/h. Potrebna je vozacka dozvola
 
Je li neko mijenjao četkice anlasera? Koliko vidim kod većine je taj sistem slično riješen i uglavnom su dvije četkice. Problem je gdje nabaviti četkice i drugi kako ih montirati jer su na origigi dijelu pletenice četkica zavarene na masu kućišta odn. vijak na koji dolazi plus pol s akumulatora.
Meni je trenutno najveći problem gdje nabaviti četkice jer je očito namijenjeno da se mijenja cijeli sklop. Ironija je što u Dubrovniku imamo tvornicu ugljnografitnih proizvoda koja proizvodi takve stvari ali su trenutno mjesec dana na kolektivnom godišnjem odmoru. Moje četkice su dimenzije 10 x 6 mm i duljine 15 mm i siguran sam da odgovaraju od nekih drugih modela. Možd ačaki cijeli anlaser paše od nekog drugog skutera kao što je to uobičajeno u auto-moto svijetu jer ne vjerujem da je Hyosung razvijao i proizvodio anlaser specijalno za skuter MS3-250
 
Zašto se ograničavat na auto/moto program?
Šta fali četkicama za elektro-alate?
Rade na istom principu.

:misli:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
U večini slučajeva materijal nije isti.
 
Nisu iste četkice za auto moto program i za elektro alate ...  (y)

Četkice se jako lako i lijepo obrade turpijom na potrebnu dimenziju ... Kupi od nekog auta i isturpilaj na dimenziju ... samo gledaj gdje je "pletenica" ulivena ... bočno ili čeono ..  (y)

Četkice koje su zavarene se leme... ali ti treba jebena lemilica za to ... ili na plamenik ...  (y)
 
Jel moze ovo ulje u Yamaha x max 250 2015g
MOTUL 10W-40 EXPERT ATV
1.3 l u motor
0.25 l getribu
Pise da ima JASO MA normu i na akciji je [emoji4]
Il da nesto drugo stavim [emoji51]


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Kupio bih gileru stalker 50 dt godište 2003 i pređeno 10 000 km. Cijena oko 5000 kuna. Pošto nije registriran zanima me šta treba gledati na motoru prije kupovine ili reći čovjeku da  ga registrira i ako bude sve u redu na tehničkome onda ga uzmem. Ovako ne registriran ne znam jel valja uzimati da na kraju bude problema sa motorom.
 
Vodena Pumpa said:
Kupio bih gileru stalker 50 dt godište 2003 i pređeno 10 000 km. Cijena oko 5000 kuna. Pošto nije registriran zanima me šta treba gledati na motoru prije kupovine ili reći čovjeku da  ga registrira i ako bude sve u redu na tehničkome onda ga uzmem. Ovako ne registriran ne znam jel valja uzimati da na kraju bude problema sa motorom.

Napravio 25 000 km sa stalkerom 2000g. Nikada nikakvih problema. Utrpao masu para u njega i na kraju ju reganu prodao za 3000 kn pred 6-7 godina (orijentacije radi)
Ti motorici su super, cijena o kojoj pricas po meni prevelika
 
Evo slicice
 

Attachments

  • received_10211116624572345.jpeg
    received_10211116624572345.jpeg
    83.2 KB · Views: 117
lijep stalker,a sto se tice tih 5tisuca za stalkera to je previse para + jos nije regan,po meni to nevrijedi vise od 2000-2500kn...

 
ja bih ti preporucio da si uzmes runnera 50. (y)

ja nebi dao 5milja za taj skuter,to nevrijedi toliko,a on moze traziti milijun kuna za njega,ali pitanje je hoce li dobiti toliko.

runner vrijedi par tisuca,za toliko ga mos naci...
 
Ako je to ovaj sa slike računaj da za tehnički trebaš retrovizore i originalni nosač tablice.
 
Ivanos46 said:
ja bih ti preporucio da si uzmes runnera 50. (y)

ja nebi dao 5milja za taj skuter,to nevrijedi toliko,a on moze traziti milijun kuna za njega,ali pitanje je hoce li dobiti toliko.

runner vrijedi par tisuca,za toliko ga mos naci...

Runner ne bih uzimao jel mi treba nešto poput stalkera sa ravnom podnicom, jel bih skuter koristio za ribolov pa zato tražim nešto jednostavno poput stalkera. Naravno da neću dati 5000 za njega i još ne registriran. Ne znam jel se još proizvodi  i jel se može kupiti novi stalker i koja im je cijena.
 
imas i yamahu aerox,jako.dobar skuter,ali ak ti se.svida stalker,onda si njega uzmi. (y)

neznam jel ima novi za kupiti,valjda ima,ali to je sigurno izmedu 10 do 15milja kn,znam da je novi runner prije kostao oko 18-19 tisuca kn,po meni je to previse za skuter od 50cca,pa makar bio novi...

a gledaj po njuskalu,na index oglasim,ak imas fejs vidi preko njega na oglasnicima i regaj se na forum mojskuter.com tamo ces dobiti sve informacije o tom skuteru,a imas i na tom forumu oglasnik,pa si mozda i tamo nades,osobno nikad nisam vozio taj skuter,ali sigurno nije los,gilera je odlican skuter i kvalitetan,ja sam prije nekih 8-9 godina,imao runnera 70kubika,sve malossi na njemu bilo nafrizirano,tak da znam da su gilere dobri i kvalitetni skuteri.

ali ja osobno nebih dao za tog stalkera,vise od 2000-2500,ak je neregistriran,a ak je registriran onda oko 3000-3500,jer ipak su to skuteri vec dosta stari ako govorimo o godistima pocetkom 2000-tih godina.

a na tvoje pitanje sta da gledas pri kupovini skutera ono osnovno,gume,kocnice,jel je bilo padano sa njim,kakva je masina,kako radi,kako vuce,jel lupa nesto,jel servisiran,itd...

al kazem regaj se na forum mojskuter,tamo ces dobiti sigurno detaljnije informacije o tom skuteru....
 
Beverly 500 Cruiser 2007 - odavno me smeta nepostojanje prekidača za paljenje/gašenje svjetla - non stop su upaljena te prilikom startovanja motora gore. Negdje sam čuo da se može kupiti originalni prekidač koji se dogradi/ugradi u postejeću ručicu. Postoji li takav prekidač?
Kad sam ga palio ovu zimu, dosjetim se da izvadim osigurače za prednje svjetlo - rezultat: neće da pali. Ako je bilo koji osigurač izvađen anlaser neće da mrdne. Zašto je to tako riješeno i može li to da se prevaziđe?
 
na motoru mora biti tijekom cijele godine upaljeno svijetlo,najmanje kratko svijetlo.

nek te to nebrine. (y)