TEST GUMA - MICHELIN PILOT STREET RADIAL

ybr125

Well-known member
Evo nakon pređenih  11500 km s gumama donosim dojmove kako biste znali kako su me služile i koliko su mi trajale te gume. Nakon ove kilometraže zadnja guma je došla do granice potrošenosti (1.6 mm). Prednja guma se nešto sporije trošila i ostalo je još cca 1.5 mm do granice potrošenosti. Nastavim li se voziti dalje s gumama možda pređem još  1000-2000 km dok se ne izližu.

Moji su dojmovi dobri i zadovoljan sam s gumama. Nikad mi nije proklizala niti ništa slično na brzinama većim od 50 km/h dok su na naglim ubrzavanjima i šaltanjem iz 1. u 2. brzinu znale malo proklizati. Za razliku od Pirelli Diablo koje sam imao prije i koje su sport gume s ovima sam puno zadovoljniji u svakom pogledu (držanje ceste, kilometraža).

Gume su vožene na motociklu: Aprilia Pegaso 650 Factory koji ima cca 180 kg.

U ukupnoj kilometraži gume su vožene 10% po gradu, 60% zavojite ceste (plominka, magistrala,...) i 30% otvorene ceste (Istarski ipsilon, zaobilaznica).
60% kilometara voženo je u dvoje (ja imam 75 kg, a cura 60kg).

MICHELIN PILOT STREET RADIAL 110/70-17 54H (210km/h)
MICHELIN PILOT STREET RADIAL 160/60-17 69H (210km/h).
 
A da kako voziš Plominku stvarno bi ti trebale jače gume.
 
biker4life said:
Nije napisao koji Diablo, vjerovatno običan, a to je onda stvarno još gore. :mrgreen:

Običan sam imao a ne rosso 2, to je ipak dosta bolja guma al zato i cijena  :)

Uskoro ide gore novi set guma ali nisam pametan sta da uzmem jer ce sport gume trajat skoro duplo manje kilometara. Trenutno su ove michelinke na akciji 1050 kuna sta je izvrsna cijena  :D
 
Ako su financije na prvom mjestu znaš što je činiti.
IPAK

Ovo je meni Bimba napisao, ne gledajući na km:

"Najbolji omjer cijene i kvalitete
Pirelli Diablo Rosso II  1444,00 kn"
 
diablo rosso 2 drže do zadnje ,meni su na stradi držale do platna .Samo  traju 6000 KM I ADIO ,sad je zadnja mischelin pilot road 2 i stjecajem okolnosti prednja stavljena continental road atack .Vozio sam se samo do Novalje i gume su ok prosjek ispada 100 km h tako da nije ni neka brza niti neka spora vožnja .Prijatelj ima na Stradi pireli st i jako je zadovoljan jer je strada sama po sebi dobro izbalansirana i dobro se vozi.
 
Na tvom mjestu i za tvoj motor AngelST..  eventualno M7RR...
 
ybr125 said:
Običan sam imao a ne rosso 2, to je ipak dosta bolja guma al zato i cijena  :)

Uskoro ide gore novi set guma ali nisam pametan sta da uzmem jer ce sport gume trajat skoro duplo manje kilometara. Trenutno su ove michelinke na akciji 1050 kuna sta je izvrsna cijena  :D

Ne mora značiti da će razlika u trajnosti biti toliko drastična. Zavisi. Istina da ako gledaš gume za tisuću i koju kn, izbor nije velik. Qualifier (jedinicu) bih ja prekrižio jer ne ulijeva neko povjerenje. Nekada je to bila dobra guma (prije 7-8 sezona), a sada ili smo se mi razmazili ili su smjesu promjenili (tada sam baš tu gumu vozio na XT660X i to više setova, dok nisam prešao na bolje gume), od ostaloga za sličnu lovu eventualno Michelin Pilot Power 1 (ako imaju prednju u tvojoj dimenziji) ili Metzeler Sportec M3. Strada nije težak motor, nebi ja stavljao sport-touring gumu. My two cents.
 
Razmislit ću još šta ću kupiti, ali hvala na savjetima :D

Ideja mi je bila da kažem sve o ovim gumama na kojima sam vozio da ljudi znaju više o njima.
 
Ako uzimaš nove, razmisli malo, ovisno o stilu vožnje. Probao sam ST gume ali ne vracam se na njih više sve dok imam Pegasa, bar za sada.
Trenutno drugi set Metzeler M7RR, nije jeftina guma ali na niti jednoj drugoj se sigurnije nisam osjecao, ne samo na normalnom kvalitetnom asfaltu nego isto tako i na izderanom ili mokrom.
AngelST i M7RR su mi izdržale otprilike podjednak broj kilometara, nepunih 1000 više AngelST, s tim da M7RR je drzala 6000, a DRII mislim da 4500, nisam sto posto siguran
Ugl što se teme tiče, lijepo je znati (y)
 
Dobri ste Boga mi. Na jednocilindrasima izjedete gume za 4500km. Ja na monsteru po 7-8 prodjem sa sport gumama a na sfs gp racer je 5 izduro s tim da je zadnja bila bez sara.

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

 
s2r said:
Dobri ste Boga mi. Na jednocilindrasima izjedete gume za 4500km. Ja na monsteru po 7-8 prodjem sa sport gumama a na sfs gp racer je 5 izduro s tim da je zadnja bila bez sara.

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

Momak se vozi po Plominci dosta, a ona je surova za gume.

U Dalmaciji mi ista guma traje 4-5, dok na D66 (ili D8, ista stvar) 3.
 
qualifier rr nakon, lagao bi sada, ali cca. 2-3 k km http://i.imgur.com/Jdkuk1y.jpg plominka pretežno
slikano je prije 7-8 godina sigurno, znam da sam ga prodao brzo nakon toga i uzeo fz1
motor sa slike je bio xt660x, zub manje naprid, dna filter i termi auspusi, znači maltene stock

inače ta guma nije išla do ruba jer je iako predviđenih dimenzija dosta balonasto stajala na felgi i na tom nagibu je već sve strugalo po podu