TGB R50X

malaga said:
znaci pun gas sa kitom si napravio 90 000km sa serijskom radilicom i lezajima radilice,pa to je strasno :LOL: ajde jos reci da je tih 90 000km napravio jedan kit :mrgreen:
dje pise da su jedni lezajevi ? nije jedan kit vec su se 4 izmijenjala
 
I.D.I.O.T said:
dje pise da su jedni lezajevi ? nije jedan kit vec su se 4 izmijenjala
nisi spomenuo da si mijenjao lezaje,a da si promijenio 4 kita na toj kilometrazi,to vjerujem,znaci mijenjao si sve osim same radilice,iako za radilicu je tesko povjerovati,ali ajde dobro...
 
malaga said:
nisi spomenuo da si mijenjao lezaje,a da si promijenio 4 kita na toj kilometrazi,to vjerujem,znaci mijenjao si sve osim same radilice,iako za radilicu je tesko povjerovati,ali ajde dobro...
eto oprosti nisam znao da sam u hagu , a staje tu cudno base kit , solidan setup
 
...po glavi mi se mota da je možda skuter stvarno ostao bez podmazivanja (iako to nisam primjetio prema potrošnji)...kako se provjerava pumpa ulja? po nekoj računici, ona bi trebala izbacit litru ulja na 1000km...jel ima kakav način provjere? ja mislim da bi trebalo verglat i gledat dal će dat koju kapljicu...jel đabe mi je ako sve složim, a pumpa ne odradi svoje i opet imam sranje...
 
Phobocaster said:
...po glavi mi se mota da je možda skuter stvarno ostao bez podmazivanja (iako to nisam primjetio prema potrošnji)...kako se provjerava pumpa ulja? po nekoj računici, ona bi trebala izbacit litru ulja na 1000km...jel ima kakav način provjere? ja mislim da bi trebalo verglat i gledat dal će dat koju kapljicu...jel đabe mi je ako sve složim, a pumpa ne odradi svoje i opet imam sranje...
najbolje i najsigurnije rijesenje je izvadit uljnu pumpu i sam pravit mjesavinu
 
Phobocaster said:
...po glavi mi se mota da je možda skuter stvarno ostao bez podmazivanja (iako to nisam primjetio prema potrošnji)...kako se provjerava pumpa ulja? po nekoj računici, ona bi trebala izbacit litru ulja na 1000km...jel ima kakav način provjere? ja mislim da bi trebalo verglat i gledat dal će dat koju kapljicu...jel đabe mi je ako sve složim, a pumpa ne odradi svoje i opet imam sranje...
Neznam kako je na TGB-u al ja na runneru imam crvenu lampicu ulja...i svaki put kad dam kontakt ona svitli par sekundi...šta znači da je ispravna...ukoliko se lampica ne upali pri davanju kontakta to znači da pumpa ulja ne radi  ;)
 
I.D.I.O.T said:
najbolje i najsigurnije rijesenje je izvadit uljnu pumpu i sam pravit mjesavinu

ne hvala  (y)

baldeks said:
Neznam kako je na TGB-u al ja na runneru imam crvenu lampicu ulja...i svaki put kad dam kontakt ona svitli par sekundi...šta znači da je ispravna...ukoliko se lampica ne upali pri davanju kontakta to znači da pumpa ulja ne radi  ;)

Sturm said:
Moja svijetli kad ga palim i kad upali onda se ugasi.

ma isto blicne kad daš kontakt i ugasi se...

pitanje je kako znaš da je ispravna osim te indikacije lampicom?



 
bitno je da lampica ne samo blicne nego svitli par sec. bar kod mene...
a znam da je ispravna kad cica ulje..  :mrgreen: 
Potrošnja mi je uvik ista i benzina i ulja tako da se nisam brinija previše oko toga... ;)
 
baldeks said:
bitno je da lampica ne samo blicne nego svitli par sec. bar kod mene...
a znam da je ispravna kad cica ulje..  :mrgreen: 
Potrošnja mi je uvik ista i benzina i ulja tako da se nisam brinija previše oko toga... ;)

tak je sve bilo "normalno" i meni do jednog trena  :D

a budem sve složio i provjerio...i naravno prelazim na ful sintetiku, pa budemo vidjeli...

djelovi bi trebali stići sredinom idućeg tjedna, pa kad stigne stavljam fotke  (y)
 
Phobocaster said:
tak je sve bilo "normalno" i meni do jednog trena  :D

a budem sve složio i provjerio...i naravno prelazim na ful sintetiku, pa budemo vidjeli...

djelovi bi trebali stići sredinom idućeg tjedna, pa kad stigne stavljam fotke  (y)
full sint i ne brini  (y)
 
i edit...meni 2x blicne lampica od ulja onako po sekundu svaki put...  (y)
 
Phobocaster said:
i edit...meni 2x blicne lampica od ulja onako po sekundu svaki put...  (y)
To neznam  :misli:
Meni se upali,svitli 2-3 sec i ugasi se....naravno ostane svitlit ukoliko nema ulja,al mi se to nije dogodilo  8)
 
baldeks said:
To neznam  :misli:
Meni se upali,svitli 2-3 sec i ugasi se....naravno ostane svitlit ukoliko nema ulja,al mi se to nije dogodilo  8)

tak je na svim TBG-ovima 2008 i 2009...provjereno  (y)  ...za starije modele neznam...

a čak i da ti je ostalo svjetliti ulje, sigurno bi imao još za 150-200km...ovisi koliko su rezerve predvidjeli...
 
Phobocaster said:
tak je na svim TBG-ovima 2008 i 2009...provjereno  (y)  ...za starije modele neznam...

a čak i da ti je ostalo svjetliti ulje, sigurno bi imao još za 150-200km...ovisi koliko su rezerve predvidjeli...
Ma znan al ja san takav da me to nervira pa nadolijevam čim blicne...
Neznam jel mi se 2 puta desilo da mi se upalila rezerva goriva... :mrgreen: 
 
baldeks said:
Ma znan al ja san takav da me to nervira pa nadolijevam čim blicne...
Neznam jel mi se 2 puta desilo da mi se upalila rezerva goriva... :mrgreen:

normalno...također nisam nikad ostao bez goriva...
velim da me iznenadio skuter kad se to desilo, jer je uvjek dobivao sve "potrepštine"...al eto  :neznam:
 
baldeks said:
ukoliko se lampica ne upali pri davanju kontakta to znači da pumpa ulja ne radi  ;)

to znaci da je lamica krepala

a kad ti pukne mikro remen koji je zaduzen i za vodenu i za pumpu ulja, nece ti pomoc blinkanje lampice  :LOL: :LOL:

 
igor.sb said:
to znaci da je lamica krepala

a kad ti pukne mikro remen koji je zaduzen i za vodenu i za pumpu ulja, nece ti pomoc blinkanje lampice  :LOL: :LOL:
Zato se remenje minja u predviđenim intervalima tako da se mogućnost za taj problem svede na minimum... ;)
 
igor.sb said:
a to ti je 30tkm
20 000 km  ;) ili određeni vremenski interval...
meni 20 000 je dvogodišnja kilometraža otprilike tako da je to optimalno...a nije na odmet provjeravat mikro remenje ukoliko je motor stariji a slabije se vozi  ;)
Al opet ako si k.. sriće đaba ti išta provjeravat  :mrgreen: