TGB R50X

Na serijali 50 cc se nakon 10.000 km treba promijeniti remen, a ponekad i rule variomata...I peglaj dalje...Kakav klip i radilica?? Sturm, ne zna nitko sve, zato i je forum tu...Nemoj tako tvrditi ono u šta nisi siguran..Možeš baciti nekoga u nepotreban trošak...A ako si siguran u to šta govoriš, onda te je neki uvjerljivi kvazi serviser gadno natakao :mrgreen: ...
 
Sturm kolega ... moja serijala,odblokirana je prošla 21 000km u 2 godine...ne da je došlo do zamora materijala, nego ona sve bolje ide i sve manje troši  :mrgreen:
a sve šta je minjano je remenje i kuglice  ;)
 
ha dobro, meni su rekli u vise navrata da mijenjam, al vidjet cu onda kad dodem do 10000 u kakvom ce stanju biti.
 
sta u kakvom stanju ce biti?
ne znam kom bi palo napamet ic provjeravat stanje masine kod serijskog 50ccm na 10t, tj znam kome, onom ko moze prodat pricu i uzet pare  (y)


ako 125-180 2t blok ne dires prije 30t di je 50ccm

 
Naišao sam na jadan broj od inžinjera Vladimira Korga...čovjek se navodno bavi izradom klipova i karika prema uzorku...radi na području Maksimirske 01/2312-708 ili 01/2312-078...jedan od ta 2 broja je...neko od forumaša se vjerovatno zabunio kad je pisao...


dali tko još ima kakvih poznanstava tipa toga?


htio bi si urediti ovaj cilindar danas, sutra...kad tbg opet prdne  :LOL:
 
Sturm said:
Uredu, ja cijenim covjeka od pomoci i koji je voljan dati savjet i svaka ti cast, al ono gore je moje misljenje i mislim da dijelovi na seriskom skuteru nisu napravljeni da ih se vozi duze od 10000 kilometara sa serijskom radilicom i klipom koji su gore stavljeni da razvijaju puno manje obrtaje i brzine. Mogu oni i duze izdrzat al onda kad puknu nastane sr...e.  eto to je moje misljenje. A sad se necu svadat vise.

Temeljeno na kakvom iskustvu? Temeljem čega si to zakljucio?

Mislim, poznam vise njih koji imaju 50ccm skutere (a i sam sam ga davno imao), od prvog dana bez blokada, sa 50 i vise tisuca km, bez vecih zahvata, tj. gotovo nikakvih osim redovnih servisa. Ne poznam nikoga tko je mijenjao prakticki cijelu termo grupu na 10 t km i to preventive radi.

Pa Piaggio Big Bore masina se ne dira bar 30-40 t km, a i tada najcesce samo radi kontrole termo grupe.
 
Sturm said:
Uredu, ja cijenim covjeka od pomoci i koji je voljan dati savjet i svaka ti cast, al ono gore je moje misljenje i mislim da dijelovi na seriskom skuteru nisu napravljeni da ih se vozi duze od 10000 kilometara sa serijskom radilicom i klipom koji su gore stavljeni da razvijaju puno manje obrtaje i brzine. Mogu oni i duze izdrzat al onda kad puknu nastane sr...e.  eto to je moje misljenje. A sad se necu svadat vise.

Neznalico neuka jadna li ti majka , objasni mi onda Piaggio skutere sa 50000 km i više sa prvom radilicom , objasni Yamahu Neos sa 70000km ,
Yamahu Spy od mog mlađeg brata sa zx-om i 40000 km ili da ti objasnim iz mog OSOBNOG iskustva

Piaggio NRG sa HEBO MANSON kitom i Leo vince 70 auspuh ima preko 25000km a serijska radilica , daj ne hrani nas sa glupostima i vrati se ispod kamena ovo sta si napisao je neobjasnjivo čak i psihijatrima
 
Makki said:
Neznalico neuka jadna li ti majka , objasni mi onda Piaggio skutere sa 50000 km i više sa prvom radilicom , objasni Yamahu Neos sa 70000km ,
Yamahu Spy od mog mlađeg brata sa zx-om i 40000 km ili da ti objasnim iz mog OSOBNOG iskustva

Piaggio NRG sa HEBO MANSON kitom i Leo vince 70 auspuh ima preko 25000km a serijska radilica , daj ne hrani nas sa glupostima i vrati se ispod kamena ovo sta si napisao je neobjasnjivo čak i psihijatrima

nisam moderator, niti branim ikoga...al nije ok vrijeđat jer mislim da sturm nije htio ništa loše...temu sam otvorio da pronađem najbolje/najisplatljivije rješenje i dobijem mišljenja od više ljudi ... ;)

zato nije potreban ovaj prvi dio tvog posta...
 
Phobocaster said:
nisam moderator, niti branim ikoga...al nije ok vrijeđat jer mislim da sturm nije htio ništa loše...temu sam otvorio da pronađem najbolje/najisplatljivije rješenje i dobijem mišljenja od više ljudi ... ;)

zato nije potreban ovaj prvi dio tvog posta...

Slažem se. Molim bez vrijeđanja, or else... Godisnji koji dan... sa neogranicenim kolicinama tropskog voca...  :mrgreen:
 
biker4life said:
Slažem se. Molim bez vrijeđanja, or else... Godisnji koji dan... sa neogranicenim kolicinama tropskog voca...  :mrgreen:


Mango  :mrgreen:
 
citam ovo i smijem se  :hehehe:  na 10000 mijenjat radilicu , decko ja sam  preso 90000 sa jacim base kitom i seriskom radilicom , nemoj pisat ako neznas jer ces covjeka bacit u trosak i sam sebe brukas
 
I.D.I.O.T said:
citam ovo i smijem se  :hehehe:  na 10000 mijenjat radilicu , decko ja sam  preso 90000 sa jacim base kitom i seriskom radilicom , nemoj pisat ako neznas jer ces covjeka bacit u trosak i sam sebe brukas
:LOL: :LOL: ti si jos gori od sturma :mrgreen:
 
Sturm said:
Ajde idiot suti!
Pravis se pametan a neznas ni kad rolice treba  promjenit (nisu roline)!
decko ja sam sklopio motora koliko ih ti nisi vidijo , nemoj se vise brukat molim te , de kad napunis 10000 poslikaj radilicu
 
I.D.I.O.T said:
ćao pametni  :LOL:
hoces reci da si prosao 90 000km sa kitom i serijskom radilicom,pa to je strasno kakve gluposti vi pisete :LOL:
 
malaga said:
hoces reci da si prosao 90 000km sa kitom i serijskom radilicom,pa to je strasno kakve gluposti vi pisete :LOL:
bili ti pomogla ova informacija 2 puta mijenjan iglicasti lezaj i klipnjaca
 
I.D.I.O.T said:
bili ti pomogla ova informacija 2 puta mijenjan iglicasti lezaj i klipnjaca
to je vec druga stvar,iako si stvarno imao srece i pazio tu masinu,ako si stvarno napravio 90 000km
 
malaga said:
to je vec druga stvar,iako si stvarno imao srece i pazio tu masinu,ako si stvarno napravio 90 000km
da da , full sintetika isla u njega , pazio je nisam ganjao sam se sa njom
 
znaci pun gas sa kitom si napravio 90 000km sa serijskom radilicom i lezajima radilice,pa to je strasno :LOL: ajde jos reci da je tih 90 000km napravio jedan kit :mrgreen: