Toskana 2016!

zaree said:
Jura kao i svaki put  (y) odlično, podsjetili me na naš obilazak Toskane
Prošao to 2015.
znam da u Toskani ima puno za vidjeti al trebali ste skoknuti i u San Leo utvrde s muzejom torture i oružja, a možda ste ga obišli u drugoj rundi

U drugoj rundi je nešta drugo,  :wink:
a Toskana je tu blizu, moramo nešta ostaviti za slijedeći đir :mrgreen:

gianni said:
Super Buba  (y)
lijepo prezentirano i dobra inspiracija za putovanjce po digiciji  :0648:
nestrpljivo ocekujemo putopis sa velike voznje 8)

Bude, ali ne baš odmah :wink:
 
Odlično (kao i uvijek)!
Jura, kak se vozite po It (mislim na poštovanje propisa).
Nekak mi se stalno provlači misao da je tamo policija opaka prema motoristima.
 
putopis, slike i ostalo odlično, (y) (y) a tam je njihovih 5 vrsta policije opako prema svima  :palacdolje: :palacdolje:
 
clox said:
Nekak mi se stalno provlači misao da je tamo policija opaka prema motoristima.

Neznam kako je u ostatku Italije jer dosta varira od regije do regije, ali najviše sam se vozio po Frulia-Venezia-Julia (potez od Trsta na dalje) i iskreno vozim se nerijetko i slobodnije nego u HR i nikada nisam imao problema. (y)

U nekim dijelovima Italije ima dosta kamera pa treba pripaziti, inače nema brige. Po Veroni sam se isto nešto vozio sa motorom i nikakvih problema nisam imao. Provlačenja pored kolone, sumanuta vožnja gradom (tempo kao i svi drugi), to je tamo normalno... :neznam:

Mada vidim u onoj temi da nekima dolaze i "čestitke" iz IT...
 
clox said:
Odlično (kao i uvijek)!
Jura, kak se vozite po It (mislim na poštovanje propisa).
Nekak mi se stalno provlači misao da je tamo policija opaka prema motoristima.

Nisam primjetio da su lošiji nego drugdje :mrgreen:
Kako vozim? Živahno, čini mi se da sam uhvatio obrazac postavljanja kamera. Još čekam čestitke :mrgreen:
Patrola nema puno, imaju kamere.

U dosta mjesta u sjevernoj IT kao i u A su smanjili brzinu ispod 50 i to poštujem jer se cijeli promet kreće tom brzinom i ponašanje pješaka je prilagođeno toj brzini. U tim mjestima se može očekivati kamera ili patrola.
Van mjesta vlada sloboda... :mrgreen:
 
hvala svima na odgovorima
bilo je ono da su imali zakon koji zabranjuje dizanje ruke s guvernala
i da plijene motor za to
a onda su kao ukinuli
 
clox said:
hvala svima na odgovorima
bilo je ono da su imali zakon koji zabranjuje dizanje ruke s guvernala
i da plijene motor za to
a onda su kao ukinuli

Čuo sam za to prije 10+ godina, ali mislim da je to bilo upereno protiv njihovih lokalnih heroja
(valjda su uz to i pokazivali nešto :azn:)
 
clox said:
Odlično (kao i uvijek)!
Jura, kak se vozite po It (mislim na poštovanje propisa).
Nekak mi se stalno provlači misao da je tamo policija opaka prema motoristima.
U naseljenim mjestima sam smanjivao brzinu ali je uvijek bilo malo preko ogranicenja, po gradu na semaforima smo se provlacili kao i lokalci  :mrgreen:
Cak smo u Bologni usli u dio grada gdje se navodno ne smije, uglavnom sve bez problema
 
Pa u principu je uvijek najbolje gledat šta rade lokalci.
 
Ono sto me odusevilo u Italiji je kultura vozaca auta i kamiona, svi se micu desno i pustaju da ih prestignes
Cak imam sliku gdje na magistralnoj cesti prestizem slepera sa cca 120 kmh a drugi slerer je usporedo s nama, oba na desnoj strani ceste  (y)
 
zaree said:
Ono sto me odusevilo u Italiji je kultura vozaca auta i kamiona, svi se micu desno i pustaju da ih prestignes
Cak imam sliku gdje na magistralnoj cesti prestizem slepera sa cca 120 kmh a drugi slerer je usporedo s nama, oba na desnoj strani ceste  (y)

Pa ja mislim da su Talijani odlični vozači. To micanje u desno nije vezano samo uz motore.
 
clox said:
Pa ja mislim da su Talijani odlični vozači. To micanje u desno nije vezano samo uz motore.

Talijani su opasni po sebe i po druge, ali da se miču - miču se. Prema 2 kotača su vrlo korektni. Imaju tu kulturu vožnje 2 kotača i u načelu ajmo reći poštuju one koji su na 2 kotača. Uz to nisu toliko rigorozni prema dvokotačima kao prema autima.

Opčenito se vozi brže nego kod nas i ljudi se naviknu, ali u globalu bar po mom iskustvu nisu dobri vozači. :? Doživio sam svašta u Italiji, vožnje u rikverc na autoputu, vračanje u rikverc po nepreglednoj petlji na autoputu, kamioni koji pretječu kamione sa 5 km/h razlike i to onda traje kilometrima, itd., a sulude poteze u gradskoj vožnji ni ne brojim... Pune linije i zabrane parkiranja kao da ne znače ništa, kada dođe crveno prođu još 3 auta, itd. :?

Na stranu to, volim voziti po Italiji, dinamično je i ne vozi se sporo... :D

 
Talijani  (y)
 

Attachments

  • P1090507 1.jpg
    P1090507 1.jpg
    305.9 KB · Views: 235