Učka i malo Istre

smarty

Active member
Ne znam da li ovo moje popodnevno lutanje zaslužuje otvaranje teme, ali dobro, ja sam otvorio, pa čitajte, ili ne čitajte.​


Nedjelja je, 22. dan mjeseca lipnja godine 2008. Sunce je zapržilo užasno, ne mogu ni disati, te jutro odlučujem provesti u klimatiziranoj kući na ugodnih 21 stupnjeva celzijevih. Vani je preko 25. Ekipa se razbježala, svi se kupaju, čak i moji bajkeri, a meni se ne da, more mi je ispod prozora pa me valjda zato ne privlači baš previše.

Već sam ujutro odlučio da idem nekamo đir kad sunce i toplina malo popusti. Odluka je da idem na Učku da se malo rashladim i vidim pogled. Nisam bio već par godina a živim ispod. Zovem par frendova, nitko neće iz raznoraznih razloga. No dobro, idem sam uživati svojim tempom.
U 16:30 još je toplo, sunce peče, ali vrag mi ne da mira. Navlačim opremu, palim zvjerkicu i krećem. Dobro znana cesta od Ičića prema Učki je fenomenalna zbog hladovine i zavoja. Asvalt je nikakav pa idem stvarno polako. Ispred mene giba i neki Peugeot 605, naravno dizel i uništava prirodu, moja pluća i moj bijeli motor. Naravno, kad ga želim prestići on nabija gas, iz drugog kraja dolaze auti, pa odustajem od preticanja. Ipak sam išao uživati, a ne razrađivati motor. Kod restorana Dopolavoro skrećem lijevo i nakon 7 km stižem na vrh Učke (Vojak, 1401 m n.v.).

Negdje s pola puta, pogled na Medveju izgleda ovako:
 
Motor mi nije na sigurnom, dolje je neka provalija, pa nastaljam prema vrhu.​


Sa samog vrha pogled je zaista fenomenalan. Puše lagani vjetrić, temperatura cca. 7 stupneva niža nego dolje uz more. Uživancija totalna. Uspinjem se na kulu i promatram s jedne strane Kvarner, sve otoke. Vrijeme je dobro pa se vidi i Goli otok tamo negdje u daljini. S Istarske strane nepregledna polja...

Na kuli je po ogradnom zidu na kamenoj ploči sve uokolo ispisano i skicirano što se s gleda. Uputiš pogled i na kamenu pročitaš što ustvari gledaš (otoci, i svi planinski vrhovi u daljini sa nadmorskim visinama):


Rijeka i Kvarner:
   

Lijevo Kvarner, desno Istra:


Istra:


Kula na Vojaku:
   


Ljubazni Čeh me slika (potencijalne suvozačice mogu zatražiti sliku na PP), ja mu "Dekujem" i nastavljam dalje. Spuštam se do Dopolavora i onda na Istarsku stranu prema dolje. Prolazim pored tunela Lupoglav, Vranja i stajem na brani u Letaju.
Voda je dosta nisko:
Tada sam se sjetio da bi mogao posjetiti frenda iz sada već bivše škole, koji tu ima kuću i preko vikenda je uvijek tu. Zovem... Ništa... Zovem... Ništa...
Yamaha ima premalo kilometara pa odlučujem ja da idem ipak do njegove kuće:


Ako ga nema idem ja svejedno do vrha tog brda da mu kuću prekontroliram pa što bude. Dolazim na vrh i vidim da je netko gore. Upoznajem mu nonota i čekam 10-tak minuta dok dođe sa traktorom. Sadili su neke masline. Poziva me u kuću da probam domaće maslinovo ulje i sir. Tko bi ga odbio... Sve je vrhunsko, a najbolja je voda iz šterne jer sam dehidrirao. Taj dio nisam uspio uslikati  :mrgreen:
I tako prošla 2 sata u ćakulanju, i krenuh ja prema doma preko Plomina.
Evo me doma  8).

Rashlađivanje se je pretvorilo i u gastro ćakulanje. Dan je bio savršen. Ovako bi mogao cijelo ljeto bez kupanja.


.....
Slike nisu savršene, nije mi se dalo nositi pravi fotić nego sam mobitel iskoritio. Bit će bolje drugi put.
......​
 
Dave said:
Drugi puta zovi kolegu a ne ovako samotnjačkim stilom! ;) Danas sam baš mogao sa tobom ali drugi puta tko zna! ;)

E sad... Zvao sam sve koje znam i ne znam.
Imam i tebe sada na popisu za neki drugi put (y)
 
Neloše...ja sam bio na Vojaku sinoć u 10.....jel moram naglasit da nije bilo nikoga osim mene  :mrgreen:

Mogu primjetit da je prejeben pogled ovako noću....a bio sam gore bar 5 puta u zadnjih par mjeseci...
Vojak fan  :LOL:

Nego...jel taj tvoj bijeli stroj parkiran negdje na onom potezu Mošćenička-Medveja s gornje strane ceste?
Nisam ga vidio jučer...ali snimio sam par puta bijelog fazera tamo negdje....kad mi motor već sam ide do Brseča  :LOL:
 
alfred stokes said:
Neloše...ja sam bio na Vojaku sinoć u 10.....jel moram naglasit da nije bilo nikoga osim mene  :mrgreen:

Mogu primjetit da je prejeben pogled ovako noću....a bio sam gore bar 5 puta u zadnjih par mjeseci...
Vojak fan  :LOL:

Nego...jel taj tvoj bijeli stroj parkiran negdje na onom potezu Mošćenička-Medveja s gornje strane ceste?
Nisam ga vidio jučer...ali snimio sam par puta bijelog fazera tamo negdje....kad mi motor već sam ide do Brseča  :LOL:

Na 10 kažeš... Mora bit strašno gore tako kasno. Sad si malo mislim, moram i to jednom probati.
Ja ću isto biti Vojak fan, jer je stvarno odlično za rashladit se, prođirat se, i nagledat se. Jedino sam napravio grešku, što sam išao ovuda gore, pa preko Istre nazad. To je greška jer je u Istri sunce palilo do 8 i došao sam doma mokar i prekuhan. Treba definitivno po Istri ići, onda na Vojak na hlađenje i poslije na našoj strani više nema sunca, jer je s druge strane Učke...

Da, da, stroj je moj i sve ono iza njega  :mrgreen:. Sad ga idem premjestiti da nisam toliko uočljiv  :misli:
 
alfred stokes said:
Jel imas sestru....slobodnu....s tendencijom udaje za kolegu bikera  :misli:
:LOL:

Nažalost ne.

Ali imaš možda kojim slučajem ti? Ne mora biti sestra, daj šta daš za prvu ruku  :D. Samo da nije teža od mene, ipak je to 600ccm pa tko zna da li bi do Vojaka uspjeli ako je neka malo jača  :?. Moji zahtjev su manji, ne mora mati tendenciju udaje...za sada...
 
Icek said:
Ma treba si ić na more!  8)

Ne znaš ti... Trebao si ti u planine  8).
 
Evo lagani update od danas. Nakon više od godinu dana, evo mene opet na vrhu. Sada s pravim fotićem.


9lea81.jpg
 

6dzcx0.jpg
 

2rpzr5y.jpg
 

rjlcg6.jpg
 

2elz9ts.jpg
 

16m8tc9.jpg
 

11qtv2v.jpg
 

2dj6tt3.jpg
 

90r788.jpg
 

2uokztt.jpg
 

9ktgtl.jpg
 

16jgh6v.jpg
 

2rfr14h.jpg


2n6ykw1.jpg
 
smarty said:
Evo lagani update od danas. Nakon više od godinu dana, evo mene opet na vrhu. Sada s pravim fotićem.

....



Lijepe slike. (y)
Lijepo je na Ucki, ja cesto odem (bio sam 3-4 puta ove godine).
Vidim da je zaista cisto vrijeme bilo (bez oblaka, magle), meni se to jos nije potrefilo. :? :mrgreen:
Evo ti link na moje slike: http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,101229.msg2255070.html#msg2255070
Pozz... (y)
 
biker4life said:
Lijepe slike. (y)
Lijepo je na Ucki, ja cesto odem (bio sam 3-4 puta ove godine).
Vidim da je zaista cisto vrijeme bilo (bez oblaka, magle), meni se to jos nije potrefilo. :? :mrgreen:
Evo ti link na moje slike: http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,101229.msg2255070.html#msg2255070
Pozz... (y)

Pa i nije bilo baš prečisto, ali ok. Vidio se Snežnik. Još jedino moram napraviti istu stvar ujutro, kad je sunce s druge strane da se čisto vidi Istra. Uvijek odem popodne/navečer, tako da Istru ne uspijem poslikati.


Super Jura said:

8)
 
legajuana said:
ajde više s tom Istrom......    uf.....

Što je pjednik htio reći  :misli:

:mrgreen:
 
ja sam danas prešao preko učke, nisam ništa slikao :mrgreen: :mrgreen:

p.s. totalno besmislen post :lolcry:

p.p.s. šta sam htjeo reći: ako budeš išao opet oko 1. ili 2.8. zovi i mene :wink: javi se na pp za broj :wink:

nađemo se na gore pa te malo prođiramo tu kroz istru
 
mv_agusta said:
ja sam danas prešao preko učke, nisam ništa slikao :mrgreen: :mrgreen:

p.s. totalno besmislen post :lolcry:

p.p.s. šta sam htjeo reći: ako budeš išao opet oko 1. ili 2.8. zovi i mene :wink: javi se na pp za broj :wink:

nađemo se na gore pa te malo prođiramo tu kroz istru

Kamo bi me đirao?  :jesus:

Mogao bi, ako budem slobodan, ne znam da li će biti kakva veća gužva kroz koji tjedan, što se posla tiče.
Ako ništa drugo, makar bez điranja, na jednu Pašaretu gore  :D
 
kuda, boo :misli:

ima oko buzeta dobrih cestica to nam nije daleko od učke a super je

još se čujemo za pašaretu :wink: imamo vremena