ulje 2t

lucky007

New member
valvoline durablend 2t scoot oil
kakvo je i da li je problem ako sam ga pomiješao sa polusintetikom?
hvala na brzim odgovorima :) :)
 
DuraBlend 2T je vrhunsko polu-sintetičko motorno ulje s malom količinom dima u ispušnim plinovima, prikladno za uporabu u svim dvotaktnim motorima motorkotača.

več je polusintetik  8)
 
bmw m 5 said:
valvoline je katastrofa od ulja......bjezi od toga ubuduce.... :palacdolje:
kuglager je prepisao text iz brošure :LOL:

svi ostali proizvođači navode valvoline kao najgore ulje
 
sutra definitivno mijenyam ulje,hoće biti problem ako ga izvučem iz tanka koliko budem mogao,po dospem novo?
E da koje mi preporučujete da kupim,ne znam kojih ima tu u Brodu i gdje,ali već ću se snaći
 
yatasaki said:
kuglager je prepisao text iz brošure :LOL:

svi ostali proizvođači navode valvoline kao najgore ulje

Jesam  :mrgreen:

Valvoline ni ja ne preferiram.  (y)
 
biker4life said:
Ne znam sta vozis, ali ja u Gileru 180 dvotaktnu sipam Agip City Hi-Tech ful sinteticu, vec 35 000 km i motor radi kao sat, a nije vozen pomalo.
Cijena tog ulja je oko 90 kn/litra.

Imas i jeftiniju varijantu, isto to samo polusintetiku, mislim da je litra oko 60ak kn, frend sipa u Stalkera i nema problema!
i ja isto.cjena u ŠI je 99kn
 
castrol TTS.....

iako sam počeo sumnjati u njega, da netko ovdje kod nas nepuni......iz povečih bačvica, i prepakirava......jer kod mene u osijeku, litra je 115kuna, u baumaxu oko 145 kuna, a u louisu oko 56€ 4 litre,a koliko dođe litra,više neznam, samo kada sam gledao, kod nas je bio jeftiniji nego tamo.......pa mi baš i nije jasno.....

dok kada sam radio u jednoj firmi, što imaju stihl program, sami su pakirali stihl ulje u litrene bočice, i one od 10 litara.......iz bačve od 200 l, samo nisu one od 0,1l
 
zeto said:
castrol TTS.....

iako sam počeo sumnjati u njega, da netko ovdje kod nas nepuni......iz povečih bačvica, i prepakirava......jer kod mene u osijeku, litra je 115kuna, u baumaxu oko 145 kuna, a u louisu oko 56€ 4 litre,a koliko dođe litra,više neznam, samo kada sam gledao, kod nas je bio jeftiniji nego tamo.......pa mi baš i nije jasno.....

dok kada sam radio u jednoj firmi, što imaju stihl program, sami su pakirali stihl ulje u litrene bočice, i one od 10 litara.......iz bačve od 200 l, samo nisu one od 0,1l
ma kako god da bilo neke standarde mora zadovoljavati to ulje....bez obzira gdje ga punili....bitno je gdje ga i kako proizvode....ali jos uvijek ima prepoznatljiv miris (posebice kad otvoris bocu i pocmes ga sipati u rezervar ulja)... (y)
 
Ja u Nrg-a zadnjih 23k km (citaj do kad ga iam, 2004 godina) sipam tts i moram priznat da mi je makina
sacuvana kolko god moze bit a scoot se vozi po cijeloj godini. Znaci kad nema snijega onda sam na cesti a
jedino me on sprijecava da izadjem.
TTS u molydonu kosta 116kn litra, tak da tam kupujem posto mi je pored kuche :)
 
bmw m 5 said:
ma kako god da bilo neke standarde mora zadovoljavati to ulje....bez obzira gdje ga punili....bitno je gdje ga i kako proizvode....ali jos uvijek ima prepoznatljiv miris (posebice kad otvoris bocu i pocmes ga sipati u rezervar ulja)... (y)


ima miris ko TTS, kada se otvori, a iz auspuha je isto, kao i ono staro pakiranje.....sa makinom, od 2 cilindra........a ovaj novi power 1......a jedno vrijeme ih je bilo u intersparu, za 85kn, prije godinu, godinu i pol
 
bmw m 5 said:
ma kako god da bilo neke standarde mora zadovoljavati to ulje....bez obzira gdje ga punili....bitno je gdje ga i kako proizvode....ali jos uvijek ima prepoznatljiv miris (posebice kad otvoris bocu i pocmes ga sipati u rezervar ulja)... (y)
sva full synthetic ulja imaju isti miris kad otvoriš čep
 
yatasaki said:
sva full synthetic ulja imaju isti miris kad otvoriš čep
oo meštre....nemoj mi kazati da valvoline full synt ima isti miris ko castrol.... :shock:


Odakle ti sad to..... :mrgreen:
 
Ma svako ulje full sintetic je dobro ulje, jedno od najpreporučljivijih je Castrol tts, Total, Agip - to sam koristio u Apriliji RS 175-ici i sva su se pokazala odlična. Što bolje ulje , duže traje mašina. Polusintetiku i sintetiku možeš miješati , a ne treba vaditi ulje, čekaj da se i ovo potroši, pa onda stavljaj kvalitetu.
 
ropee said:
Ma svako ulje full sintetic je dobro ulje, jedno od najpreporučljivijih je Castrol tts, Total, Agip - to sam koristio u Apriliji RS 175-ici i sva su se pokazala odlična. Što bolje ulje , duže traje mašina. Polusintetiku i sintetiku možeš miješati , a ne treba vaditi ulje, čekaj da se i ovo potroši, pa onda stavljaj kvalitetu.


misliš 155ici.....?
 
Motor nisam ja slagao, ali sam ga više puta rastavljao, radilica ima kroz bolcn izbušenu rupu ( olakšana je) a klip je fi cca 60 mm , ne sjećam se više ,  :misli: