Ulje Shell advance SX2 2T?

pesek iz cg

New member
Koristim ulje Shell advance SX 2T skoro tri godine bez ikakvih problema. Sad litar košta 4.80€, a ranije je bilo još jeftinije. Problem se pojavio ovih dana kad sam krenuo da ga kupim i gdje god sam tražio kroz Podgoricu, svuda su rekli da je prošlo ili da su ga povukli iz prodaje i to bez obrazloženja :?: :?: :?: Na jednoj pumpi ga je bilo, ali u pakovanju od 1/2l po cijeni 4.90€ :?: Na kraju sam ga ipak našao na jednoj drugoj pumpi i uzeo svih pet litara što su imali, naravno po staroj cijeni. Kasnije sam tražio po internetu podatke za to ulje, ali ga nisam mogao naći. Na pakovanjima koje sam kupio stoji datum proizvodnje lipanj 2006.
Može li mi netko reći o čemu se tu radi? Jel moguće da je to nekakvo prevaziđeno ulje, pa ga više ne proizvode?
 
Sto se doticnog ulja tice, neznam stvarno u cemu je problem. :misli:
Ali, mogu ti reci, ako trazis zamjenu, da ja koristim ulje Agip City Hi-Tech Ful Sintetic i prilicno sam zadovoljan. (y)
Vrlo kvalitetno ulje.
Također, nudi se i polusintetika istog naziva, nesto povoljnije cijene.
Ulje kod nas ima za kupiti u svakoj Piaggio trgovini (posto ga oni preporucaju), pa mislim da bis (valjda?) i kod tebe lakse nalazio ovo ulje.
(y)
 
biker4life said:
Sto se doticnog ulja tice, neznam stvarno u cemu je problem. :misli:
Ali, mogu ti reci, ako trazis zamjenu, da ja koristim ulje Agip City Hi-Tech Ful Sintetic i prilicno sam zadovoljan. (y)
Vrlo kvalitetno ulje.
Također, nudi se i polusintetika istog naziva, nesto povoljnije cijene.
Ulje kod nas ima za kupiti u svakoj Piaggio trgovini (posto ga oni preporucaju), pa mislim da bis (valjda?) i kod tebe lakse nalazio ovo ulje.
(y)
Ovo ulje je na prvi pogled sasvim pristojno, ne dimi, ne smrdi, pri paljenju kad je hladan minut se guši dok se ne zagrije, ali mislim da je to normalno.
Skut je prešao s tim uljem oko 4tkm bez problema, kako će dalje ne znam. Ne tražim zamjenu za ovo ulje, ionako ovdje nemam neki izbor,već me zbunjuje to što ga nema u katalozima pod tim nazivom. Našao sam samo verziju VSX u istoj ambalaži kao moje i to sintetičko. Ranije je na ambalaži bila naljepnica sa deklaracijom uvoznika gdje je stajalo da je SX polusintetičko ulje. Sad više nema ni toga, a na drugoj strani ambalaže ne piše ništa od koje je osnove ulje napravljeno (barem koliko ja mogu da ukapiram jer piše na češkom, slovačkom, finskom i švedskom jeziku). Što se cijene tiče, očito je prejeftino, pa i ovi ovdje hoće da ga poskupe ako ga uopće bude. Volio bih znati od koje osnove je to ulje napravljeno.
 
To sam ja točio u Tomose- ulje je bilo mineralno
 
zvons7 said:
:eek:pakoljut: :eek:pakoljut: :eek:pakoljut: :eek:pakoljut: :eek:pakoljut: :eek:pakoljut: :eek:pakoljut: :eek:pakoljut:
sto mu gromova, što da radim sada? U uputstvu piše da sipam sintetičko ili polusintetičko ulje, a ja kupio još pet litara ulja za tomos. Kakvi su ovo ovdje lažovi.
:punk: :skocko: :punk: :skocko: :punk: :skocko: :punk:
 
shell advance je POLUSINTETICKO ulje za podmazivanje 2-t motora. Premasuje JASO FB...i API TC...specifikacije. A samo to ti govori da se radi o kvalitetnom ulju..kojeg mozes slobodno koristiti. Razlog zasto ga nema je taj da je shell presao na nova pakovanja..i novu paletu tih ulja...odnosno...SHELL ADVANCE ULTRA2....SHELL ADVANCE VSX2...SHELL ADVANCE SCOOTER PLUS 2...SHELL ADVANCE SCOOTER 2.....sve su to sinteticka ulja..a samo SHELL ADVANCE S2 je mineralno ulje.... (y)
 
bmw m 5 said:
shell advance je POLUSINTETICKO ulje za podmazivanje 2-t motora. Premasuje JASO FB...i API TC...specifikacije. A samo to ti govori da se radi o kvalitetnom ulju..kojeg mozes slobodno koristiti. Razlog zasto ga nema je taj da je shell presao na nova pakovanja..i novu paletu tih ulja...odnosno...SHELL ADVANCE ULTRA2....SHELL ADVANCE VSX2...SHELL ADVANCE SCOOTER PLUS 2...SHELL ADVANCE SCOOTER 2.....sve su to sinteticka ulja..a samo SHELL ADVANCE S2 je mineralno ulje.... (y)
Ovo je bio izdašan odgovor, sad mi je već lakše. Puno hvala. :peace:
 
brale motul 710 single ester i preporodit ćeš se također transoil od motula za 2t gearbox u gradaciji 10w30 i šaltat ćeš ko curica