Unkulunkulu......Juzna Afrika '08.........

ako se ne varam, ona honda kojoj ste udahnuli život je bila cr500?... :mrgreen: lijepa igračka.. :mrgreen:

putopis  (y) (y) (y) (y)
 
picoda said:
Joburg - Toy Run
...
Dio u kojemu smo mi sudjelovali je „Off Road Toy Run“ koju vec godinama organizira Dirk uz pomoc Ivana i prijatelja iz kluba. Ja sam imao cast ,da kao njihov gost te jedan od postavljaca staze, budem tzv. „Marshall“. Dobro zvuci iako nisam primjetio neki posebni respekt prema mojoj tituli pa sam odlucio biti „Marshall“ u internacionalnoj grupi. To je velika grupa koja broji jednog clana. Mene. Tako sam na kraju pazio sam na sebe na sto sam bio posebno ponosan. Nije lako paziti na ovoliku budalu.
...
:LOL: :LOL: :LOL: :lolcry:

idemo dalje na Kralj Afrike  (y)
 
e IE cita sve OK  (y)
dok FF zna zafrkavati ...
sa malim programcicem (wget) automatski skinio sve slike sa dvije stranice posta i  ukupno 346 slika (31 MB)


nego oce li biti još slika :)

 
fjaka said:
e IE cita sve OK  (y)
dok FF zna zafrkavati ...
sa malim programcicem (wget) automatski skinio sve slike sa dvije stranice posta i  ukupno 346 slika (31 MB)


nego oce li biti još slika :)

bit ce, bit ce. :wink:
 
Kralj Afrike

Ponedjeljak je. Dan kada Ivanov otac Angelo ide na operaciju srca. Ugradnja novog srcanog zaliska...i usput jedan "bypass". Velika operacija za osamdesetogodisnjaka. Iako je Angelo iznimno vitalan, a JAR poznat po operacijama srca, Ivan je dosta zabrinut. Me too. Budim se oko 8. Medju zubima mi krckaju ostaci pijeska od jucer. Ivan je vec u bolnici.

Dok cekam, odlucim oprati Transalp jer ga sutra vracam. Ne da sam imao sto prati, nego me ruke jos bole od trljanja spuzvom. Usput perem i BMW-a. Da mi brze prodje vrijeme zabavim se malo Ivanovom pilom po farmi. Usput naidjem na dobro drustvo te mi brzo prodje prijepodne.


egbxae.jpg



Farma...

2dqjbrp.jpg


2957fhi.jpg


2vt19ue.jpg


2hozslh.jpg


2v3ikgl.jpg


284286.jpg


2sbpok8.jpg



Lako se zabaviti uz dobro drustvo...

2f0bz1i.jpg


zanoj.jpg


2yyr1cg.jpg


Kao vjecni nogometni antitalent, davao sam prednost igrama bez lopte u kojima moje dvije "live noge" imaju sansu izbjeci gipsanu oblogu.

k34nll.jpg


Nadam se da ce ovako ostati i kad odrastu.

2d91t8p.jpg


16izghj.jpg



Tu je jos netko kome se moja zena posebno zahvaljuje. Kuci sam vratio svu svoju moto opremu i odjecu opranu i suhu. Monik. Dugo je kod Ivanove familije...prakticki je dio iste. Sad se brine za domacinstvo i Angela te joj strasno nedostaju Ivan i djeca. Krasna zena.

10r75fa.jpg


kd6gkl.jpg


abq9vn.jpg



Otisli smo do bolnice gdje smo proveli poslijepodne u iscekivanju. Nakon 6 sati operacija je zavrsila. Proslo je u redu ali se naknadno pojavilo obilnije krvarenje koje nas je dobro isprepadalo. Vec sutradan je sve bilo kao treba.
Ovim putem pozdravljam Angela koji se trenutno oporavlja na farmi. Valjda ce mu netko ovo prevest.


68d4s1.jpg


Na ovo sam naisao u bolnici. Mislim da je Dr. nase gore list.

n6yull.jpg


U bolnici...

2vkf4ec.jpg



Nakon jos jednog dana u Joburgu blizi se kraj moga putovanja. Samo kako doci u Afriku, a ne vidit Kralja.




U posjeti Kralju...


Zadnji dan u Africi.

Prvo treba vratit Hondu. Uz veliku zahvalu. 4000 km vise na satu. I jos dobijes KTM-a 950 na koristenje. 

a5da83.jpg



Lions Park

"Lions Park" nalazi se izvan Joburga te u njemu, uz Lavove, zive i ostale africke zivotinje u svom prirodnom okolisu. Sve te zivotinje mogu se vidjeti u svakom boljem zoo-u ali je stvarno posebno zivotinje gledati opustene u njihovom prirodnom stanistu...prakticki na slobodi.

Mi bi u park isli motorima, sto kazemo liku na vratima na sto ovaj zabezeknuto pocme mlatarati rukama. No, no, no...! Ne tresi se sine, salimo se. Ulazimo u auto i krecemo parkom. Vecina posjetitelja ide nekim poluotvorenim kamioncicima, ali mi se odlucujemo na svoje auto iako ulazis na vlastitu odgovornost posto neke od zivotinja vole ostrit svoje kandje na haubama i vratima. Prije ulaska par puta sam provjerio brzinu podizanja stakala i pouzdanost tog sklopa.


Prvu sretnemo jednu damu koja voli lickati automobile.

ofwv10.jpg


k035vo.jpg


149bl3l.jpg


Onda neke druge dame.

1rdafq.jpg


30u2s21.jpg


2mxgbap.jpg


I dolazimo u kraljevski dio. Na ulazu u njihovo podrucje glavni gazda "prati proizvodnju"....

2mm60rt.jpg


......dok ostala ekipa odmara u hladu i gosti se nekim komadima mesa. Zanimljivo je da su se nekoliko mjeseci prije dva Japanska turista odlucila izaci iz vozila i poslikati ove bebice izbliza. Kao...sto nam mogu ove male maze. Tako su slatke. Kazu da je sve trajalo nekih petnaestak sekundi. Nadam se da je ovo meso rucak od danas.

eaf6hd.jpg


lcwsg.jpg


207uy9w.jpg


fjho3k.jpg


351d6dj.jpg


Ne znam sta ovaj pokusava. Ne znam ni koja ce mu osiguravajuca kuca odobriti policu zivotnog.

2luc77m.jpg


Ustvari, mogu i sam ko i ovaj gore. Moji su jos veci samo je kut kamere neki cudan pa izgledaju mali.


2zyizc6.jpg


1z3ymhg.jpg


I dame su gladne.

2f07yvm.jpg


72x21k.jpg


34ybrb7.jpg


Evo jos nekih koje smo sreli danas.

noiigy.jpg


2pyotj9.jpg


Brbljavko...

2q0ldw4.jpg


I ova ekipa je danas bila u setnji.

2rhtwcz.jpg


1410705.jpg



Odlazimo iz parka u posjet Dirku i njegovoj skoli voznje.
Na putu jedan omanji kineski ducancic. I prakticno skladiste istog ducana.

2r3z19c.jpg


2qs1nkm.jpg


Skola voznje. Mala skola se odrzava na stazi u sklopu objekta dok se Michelin Superbike skola odrzava na stazi Kyalami i ostalim stazama JAR-e.

2rncx1u.jpg


Male pile za malu skolu.

oups8p.jpg


Velike pile za veliku skolu. Honda ih mjenja svakih par mjeseci. Obicno se u skolu dolazi vlastitim motorima, ove pile su za one koji zele nesto drugo ili nemaju svoj motor.

34f1i84.jpg


Iz skole odlazimo na veceru sa ostalim prijateljima posto je ovo moja zadnja vecer u Africi.


nastavak zadnji...........hrana, dojmovi i motori, motori, motori.












 
SM Blade said:
ako se ne varam, ona honda kojoj ste udahnuli život je bila cr500?... :mrgreen: lijepa igračka.. :mrgreen:

putopis  (y) (y) (y) (y)

Honda je CR 250. U svakom slucaju opasan motor. :wink:
 
Hrana  

Tesko je opisati raznolikost hrane u JAR-i. Od svih vrsta Europske kuhinje u kojoj prednjaci rostilj, preko jako zacinjene Azijske hrane, posebno Indijske, do cudnovatih jela iz Africkih plemena. Pokusat cu to docarati u sljedecih par slika. Sto se napitaka tice mogu govoriti samo o dvije vrste...koje sam jedine i probao. Voda, koja je za razliku od drugih podrucja Afrike dobra za pice i pivo kojeg ima stotine vrsta. Izdvajam Black Label i meni odlicno pivo iz Lesota, Maluti.

Meso

Pecena svinjska rebarca. "Lady" porcija. Pri pecenju se maze necim da bi se stvorila hrskava kora. Ocjena 5.

awc3s0.jpg


"Burenwurst" ili tako nekako. Kobasica starog naroda Buri. Uz to idu neke brzole.Ocjena 4.

2zgx2yf.jpg


Neka Portugalska "vesalica". Ocjena 5.

equxad.jpg


Jelo "Mganda tu mutu". U prijevodu "sta se beljis". Neocjenjeno.

2ai4jut.jpg


Cetiri porcije Zulu gulasa. Ocjena -5 zbog malo losije dekoracije.

2ikd0m0.jpg



Riba

Izbor izmedju Indijske i Atlantske ribe.

nx3mg4.jpg


Indijska varijanta. Skampe u tijestu. I izvan njega. Ocjena 5+.

2q0jd35.jpg


Skampe na maslu, a ispod njih odrezak "King Fish". I riza koja svijetli po noci. Ocjena 4+.

j9lly9.jpg



Zacini i ostalo.

Najdrazi od svih mi je "mother in law - ultra strong".


1z4in2a.jpg


Susena zanimacija.

2qjvkte.jpg



Dojmovi

Kriminal cu u ovom dijelu ostaviti po strani. Ovo je prelijepa zemlja puna suprotnosti. Zemlja prekrasne prirode, veselih ljudi, odlicne klime i dobre hrane. Pivo ide pod hranu, zar ne? Zemlja malih zivotnih troskova, vrhunskog zdravstva i jeftinog stambenog prostora. Jedinstveni spoj moderne zemlje prvog svijeta i iskonske Afrike. Ukratko, zamisljajuci ovu zemlju s manje kriminala, vidim jedno od rijetkih mjesta na svijetu gdje bih mogao zivjeti. 
Moj put po JAR-i od nekih 4000 km zaokruzuje samo jedan mali dio ove velike zemlje. Zamislite da Hrvatska u ovu zemlju stane vise od 27 puta. Sve u svemu, vracam se sigurno. Za sljedeci posjet ostaje mi ruta Joburg – Cape Town uz posjet zemlji Bushmana.

2z5m4ue.jpg



Motori

Sve ovo skupa ne bi imalo nekog smisla da nema veze s motorima. Juznoafricka Republika je raj za motore. Odlicne ceste, jos bolji tereni za ljubitelje terenske voznje, povoljne cijene opreme i samih motora. I zato prije kraja jos malo motora.

KBC "Motori" - jos par detalja.

apin93.jpg


34fb5sn.jpg


4qr43o.jpg


1072qfq.jpg


20ue73n.jpg


Dirkove pile

rvhiys.jpg


nq2qg1.jpg


Ivanove stare, meni posebno drage, pile.

25fk6lf.jpg


34689b6.jpg


ap8lxl.jpg


Jos malo motora svih vrsta.

2csdw6u.jpg


21ctsi8.jpg


17x25s.jpg


3160xuv.jpg


2ep4h0m.jpg


oawtw0.jpg


2mm8mxl.jpg



Za sam kraj jos jedna serija neobjavljenih slika.

Joburg - pripreme za SP 2010.

b62g53.jpg


Trznica "Mai Mai"

2j0mp1j.jpg


Proizvodnja novog od starog. Mai Mai.

ih70af.jpg


Pred pokret

1nz5au.jpg


Na putu

2wn1l6b.jpg


6o396x.jpg


10qjwk8.jpg


Janova farma - Off road academy

14msl2.jpg


21j2mc8.jpg


2csb035.jpg


5yte1f.jpg


29ft28m.jpg


24cwj9d.jpg


2a83vjt.jpg


kdv42a.jpg


Beware of motorcycles.........

m8ivpg.jpg


........inace......

4gjih5.jpg



On the road again.....

359hmhd.jpg


11w9esp.jpg


Dear John

fwh9hi.jpg


Durban - stara trznica. Trazim nesto za zgaravicu.

51borb.jpg


Durban - lungo mare.

28gy2ki.jpg


9a9zba.jpg


Kwa Zulu Natal

2mcx6pv.jpg


2ceoy1v.jpg


ip3adk.jpg


mcen1j.jpg


Sani Pass

2m77u3d.jpg


2ex2c2h.jpg


4l0s47.jpg


2ns0xty.jpg


Lesoto

21dlsau.jpg


2wr2hhh.jpg


zo6ole.jpg


688x3m.jpg


Toy Run

2uii241.jpg


nzpuhg.jpg


166m6bm.jpg


Joburg - duhovi u Monte Casinu

i593so.jpg





Kad sam bio mali i gledao cehoslovacke crtane filmove jedva sam cekao kraj radi jedne rijeci koja je bila ispisana vecim slovima pri dnu ekrana, a meni je tada bila veoma smijesna.



KONEC






 
Moram priznati jedan od boljih putopisa u zadnje vrijeme.  (y) Možeš li dati neke informativne cijene kao npr. spavanje, klopa, cuga ... Nije da bum baš poletjel dolje ali onak infa radi  :mrgreen:
 
(y) (y) (y) (y)
Moram priznati da mi je Južna Afrika ostala kao nešto prioritetno u mojim planovima, al isto priznajem da nema veze sa motorima...prvi plan je nešto drugo a ako uspijem i motorinom malo ko sritniji!
Još jedanput  (y)
 
Lolo said:
Moram priznati jedan od boljih putopisa u zadnje vrijeme.  (y) Možeš li dati neke informativne cijene kao npr. spavanje, klopa, cuga ... Nije da bum baš poletjel dolje ali onak infa radi  :mrgreen:

Hrana, spavanje, cuga od 40-50% jeftinije nego ovdje. Negdje i vise od toga.
 
još jednom, stvarno sjajan putopis! al jedna stvar mi upada u oko i traži pojašnjenje. kažeš par puta da imaju vrhunsko zdravstvo. kaj pod tim podrazumijevaš? s obzirom na epidemiju HIV-a i velike zdravstvene probleme vezane uz glad i neuhranjenost nije mi baš jasna ta konstatacija. jasno je jedino ako misliš da bogati bijelci imaju vrhunsku zdravstvenu uslugu, al to nije vrhunsko zdravstvo. po tom i ameri imaju vrhunsko zdravstvo...

još jednom plus za fotke i stil pisanja koji odskače!
 
Pokusat cu sto krace;
Putopis kakav, po mom misljenju, treba biti.
Naucio sam nesto o JAR-u vec iz iz pocetnog nabrajanja cinjenica,
jos vise iz kasnijeg teksta i fotografija.
Prijatelji kakve mozes samo pozeljeti.
Putovanje iz sna.
Uvijek sam se ponosio time sto sam otporan na zavist,
u zadnje vrijeme citajuci neke putopise (ukljucivo ovaj)
vise nisam siguran u to.
Drago mi je da si to odradio, nadam se cuti vise detalja kad
se vidimo (na vasem ili nasem terenu, sto prvo naidje).
Lucky bastard  :mrgreen:  (y)