VFR/VTR generalni topic

Samo sam ga parkira metar od ceste... oprosti    :LOL: :LOL:
 
Da se i ja priduzim temi, buduci da sam nakon 19 godina žudnje za VTR-om konačno odlučio kupit jednoga!
Šteta što je siva i malo izudarana, ali je u stvarnosti jako dobro sačuvana i održavana.

 

Attachments

  • IMG_4686.jpeg
    IMG_4686.jpeg
    1.7 MB · Views: 233
lijepi stroj (y)
nadam se da bu tu i tam zagrmil po međimurju :mrgreen:
 
Shokrefumi said:
Da se i ja priduzim temi, buduci da sam nakon 19 godina žudnje za VTR-om konačno odlučio kupit jednoga!


Ista stvar je i kod mene bila...  :D

I tocno je takva kakva sam mislio da je... snage malo, ubrzanje isto tako, tezina se osjeti...  kocnice super... vozi se lipo po otvorenoj cesti

Al s druge strane osmjeh kad sjednem na nju i prodem djir + kad ju pogledam u garazi mi nadomjesti sve te nedostatke
 
Di si uzeo? Tu kod nas nisam viđao...



I daj jos koju sliku  ... ne budi skrt    :mrgreen:
 
karadolo46 said:
Di si uzeo? Tu kod nas nisam viđao...



I daj jos koju sliku  ... ne budi skrt    :mrgreen:
Buduci da si mi ti odnio svoju pred nosom, morao sam traziti i one neoglasene! Kupio sam u Sloveniji, nije uopce bila u oglasniku, i iskreno tad ih vec nisam niti trazio (buduci da se ne vidi svaki dan, vec sam se bio prebacio na trazenje Aprilije).

Ima 30 000 km, od 2014. godine stoji, tako da sad cekam akumulator i filtere zraka, a nakon toga slijedi uvoz. S motorom sam napravio mozda 2 km, samo da vidim dal sve radi kako treba i sad jedva cekam da registriram i pocnem se vozit. Je, teska je, nezgrapna i u usporedbi s danasnjim motorima joj fali 70 ks, ali ima neki faktor X. Steta sto je siva, ali je mehanicki iznimno uredna, sto mi je bitnije.
 

Attachments

  • IMG_4747.JPG
    IMG_4747.JPG
    494.2 KB · Views: 215
Shokrefumi said:
Buduci da si mi ti odnio svoju pred nosom, morao sam traziti i one neoglasene!


Oprosti    :LOL:


Bila je takva siva u zg... tu je bio decko s foruma koji je kasnije s njom imao tesku prometnu...

Inace ih je malo u toj boji...

Zadnje lampe i nosac tablice imas original na njoj?
 
karadolo46 said:
Oprosti    :LOL:


Bila je takva siva u zg... tu je bio decko s foruma koji je kasnije s njom imao tesku prometnu...

Inace ih je malo u toj boji...

Zadnje lampe i nosac tablice imas original na njoj?

Da, sve je na njoj original osim Auspuha (kompletni Akrapovic Racing) i tamnog vizira.
 
mislim da ni felge nisu original boja, ali svakak je lijepi ulov, a vjerujem da je bila i relativno povoljna i meni je baš fora siva
 
Sjećam se kada je tek izašla, i pogotovo u ovoj sivoj boji. Tek se počelo po časopisima pisati o njoj i slike stavljati, kada jedan dan bauljam bezveze i vidim ju uživo na Lošinju sa probnim koliko se sjećam Zg tablicama. Ostao paf, jbt doslovno nekidan pišu o njoj, i onda stoji ispred mene. Da je CBR 929 koji je također bio istovremeno predstavljen još ajde, ali SP-1... Vjerojatno sam kao neki potencijalni lopov djelovao pored nje tada.  :wink:
 
Ponovo u planinarenje s VTR-om...  :mrgreen:

Ovaj put na Rijecku stranu
 

Attachments

  • 20190914_141151_resized_1.jpg
    20190914_141151_resized_1.jpg
    755.1 KB · Views: 226
Konacno sam uspio uvesti i registrirati motor, pa je pala i prva duza voznja (cca 200 km). Na uskim i zavojitim cestama (sto znaci i male brzine), motor je... prava krava! Jako tezak na upravljacu, jos nemam pojma u kojoj sam brzini (sve osim prve su jako kratke, tako da je razlika u okretajima dosta mala - moram se naviknuti). Sve preko 100 km/h je milina jer je mrcina jako stabilna. Snage ima bas taman, vise bi, meni osobno za cestu, bilo previse. Kocnice su OK, treba malo jace stisnuti da bi zbilja kocile, ali su super modulabilne. Sto se ovjesa tice, zadnji amortizer i nije bas neka sreca: na standardnim postavkama uopce ne prati prednju vilicu, dakle morat cu se malo poigrati. Polozaj je ubitacan za zapesca, imam osjecaj da mi jos netko visi na ledima, sto je mozda posljedica toga da se vec 9 godina ne vozim po cesti.
 
Tocno to. Za po gradu definitivno nije i za kratke spore zavoje. Osjeti se dosta tezina . I nezgrapan za manevriranje. Al cim se uhvati otvorene ceste prica je drukcija.

Kocnice po meni cak i vise nego dobre za motor star skoro 20 godina.

Snage da fali, fali... aj jebiga prec s novijih R-ova 1000 sad na nju je tesko i bit objektivan.

Al realno za neku finu cestovnu voznju bez pretjerivanja je ok.

Bio i sad u subotu s njom lagani djir po Krku i bas je gust    :D
 
:azn:

A za po gradu je tu onda manja sestra s kojom se manevrira ko s biciklom    :D
 

Attachments

  • 20191012_152732_resized.jpg
    20191012_152732_resized.jpg
    1,019.7 KB · Views: 224
  • 20191013_114752_resized.jpg
    20191013_114752_resized.jpg
    1.4 MB · Views: 209