Virovitica - Rovinj (16.07.)

NoOne

Member
Pozz ekipa,

sljedeći utorak (16.07.) u popodnevnim satima (13-14h) krećem iz Virovitice do Rovinja, pa ako netko slučajno ide prema istoj destinaciji (barem od Zagreba) neka se slobodno javi.

Ovo mi je prva "duža" vožnja, pa je suputnik i vođa puta dobrodošao.  :D

Povratak je planiran u četvrtak, 18.07.

:021:
 
Vozi solo uživaj stani kad oćeš pogledaj šta oćeš kreni kad oćeš.

Prikolice će ti se nakačit sa vremenom, ali prvi đir je prvi đir, neš ga dva put napravit. Izbriši ovaj post dok ti se neki boomer ne uvalja djelit savjete kako sjeć krivine i kako čistit lanac.

(y)
 
Dobro kažeš, najbolje je ići sam. Da ide neka iskusnjara, morao bi ga ganjat, a za to još nisam.

Ma, položio sam prije mjesec i pol dana, pa sam zato mislio ako netko ide, ne bi bilo loše.

Btw, svaki savjet je dobrodošao, osim ovog u tvojoj zadnjoj rečenici.  :mrgreen:
 
Ma koje ganjanje. Tek si počeo vozit, prije nego počneš gubit vrijeme na grupnjake provedi evo bar milju km solo, skupi satnicu u sicu. I ne pokušavaj pratit nikog na cesti, šta te boli tuki kako neko vozi.

Ševa je reko za cugu, ja ću parafrazirat za bajk - jel vozim za tvoje? Eto toliko.
 
Tako je.
I ako se budeš vozio s nekim “iskusnijim” vozi prvi.
Razlog je jednostavan. On tebe može pratiti, a ti njega ne.
Prvi si i voziš kako tebi najbolje paše. I ne misliš da budeš malo brži jer on za tobom gusla.
 
NoOne said:
Btw, svaki savjet je dobrodošao...

Nakon Rijeke svakako Plominkom (D66), s time da pripazi barem do Brseča, kupači parkiraju svugdje i uključuju se u promet svakako.

Ono što nazivamo "plominkom" ti je od Moščeničke drage do Vozilići.

Nakon Vozilići možeš za Pazin, pa ili za Žminj ili prema Limskom, pa prema Rovinju, ili u Vozilićima možeš čak produžiti za Barban, pa za Žminj i preko Rovinjskog sela do Rovinja.

Imaš nekoliko kamera na koje treba pripaziti, u Raši imaš jednu koja je opasna ako ideš ovako kako je napisano (snima prema jugu), a druga ti je u Putinima (neznam u kojem smjeru gleda).

Ako te zanima što vidjeti i kamo se provozati po Istri, pitaj, ili baci oko na ovu temu:
> https://www.motori.hr/forum/index.php?topic=244900.msg4905201#msg4905201 (slobodno prolistaj barem zadnjih par stranica, ima dosta slika) (y)
 
Nikakvo ganjanje osim tamo di se sigurno moze i znas vec, ovo ostalo pratit promet i pazit jer je previse onih zivcanih koji bez zmigavaca izlijecu, ne riskirat jer ne vrijedi, tako da samo pametno i vozi kako ti je najugodnije, nikome nije cilj oboriti rekorde dolaska... Ganjao sam se u 5.mj od plitvičkih do karlovca jer je bilo 21-22h i nigdje zive duse, al sta da izleti neka zivina tamo iz šume, nije samo auto opasnost :crazy:
Tako da laganica, imam i ja u planu odvozit Istru samo cekam jedan vikend da se organiziram i opusteno :021:
btw dal se isplati skidat tablicu zbog patrola po istri, vidio sam da ih ima dosta i motorista pa da ne krenu zamnom? Sto najvise gledaju zapravo tamo? Hvala
 
dipsi997 said:
Nikakvo ganjanje osim tamo di se sigurno moze i znas vec, ovo ostalo pratit promet i pazit jer je previse onih zivcanih koji bez zmigavaca izlijecu, ne riskirat jer ne vrijedi, tako da samo pametno i vozi kako ti je najugodnije, nikome nije cilj oboriti rekorde dolaska... Ganjao sam se u 5.mj od plitvičkih do karlovca jer je bilo 21-22h i nigdje zive duse, al sta da izleti neka zivina tamo iz šume, nije samo auto opasnost :crazy:
Tako da laganica, imam i ja u planu odvozit Istru samo cekam jedan vikend da se organiziram i opusteno :021:
btw dal se isplati skidat tablicu zbog patrola po istri, vidio sam da ih ima dosta i motorista pa da ne krenu zamnom? Sto najvise gledaju zapravo tamo? Hvala

Nemoj skidati tablicu, u nepoznatom si kraju i na nepoznatom terenu, ako te vide bez tablice sigurno idu za tobom i realno šansa da pobjegneš je mala ili nikakva jer ne poznaš ceste i jer tu ima par dečkiju (motorista) koji voze respektabilno... (y) Da ne govorimo da i presretači redovno cirkuliraju ne samo po autocesti nego i po gradovima a i okolnim cestama.

Imaš tih nekoliko kamera, pogledaj gdje su točno, a za ovo ostalo pripazi kroz naselja i opčenito gledaj to kao godišnji odmor, a ne kao obaranje rekorda.
Sezona je, ceste su zagušene, stranci imaju neočekivane manevre, itd.
 
Ako planiraš od Karlovca do Rijeke starom cestom onda samo do Delnica.
Između Delnica i Rijeke su radovi na cesti i ima smafora. Bolje taj dio odradi autoputom.
 
Točno, radova i semafora za poludit, da ne voziš autocestom skreneš nakon Delnica za Crni Lug (prvo raskrižje nakon izlaska iz Delnica), pa Mrzle Vodice pa na Gornje Jelenje.
Cesta Delnice-Crni Lug je samo prvih cca 400m loša i neki radovi, kasnije odlična i za dinamičniju vožnju (meni dođe gušt, da tu dionicu u điru prođem 10 puta :D ).
Crni Lug-Mrzle Vodice malo spora i dosadna cesta ali zato lijep krajolik u kojem uzivaš, pogotovo uspon Mrzle Vodice na Gornje Jelenje
 
Igor28 said:
Točno, radova i semafora za poludit, da ne voziš autocestom skreneš nakon Delnica za Crni Lug (prvo raskrižje nakon izlaska iz Delnica), pa Mrzle Vodice pa na Gornje Jelenje.
Cesta Delnice-Crni Lug je samo prvih cca 400m loša i neki radovi, kasnije odlična i za dinamičniju vožnju (meni dođe gušt, da tu dionicu u điru prođem 10 puta :D ).
Crni Lug-Mrzle Vodice malo spora i dosadna cesta ali zato lijep krajolik u kojem uzivaš, pogotovo uspon Mrzle Vodice na Gornje Jelenje
(y)
 
biker4life said:
...Evo npr. jedna ideja...
https://goo.gl/maps/Qx5jqC5wz3zvNQdp8

.... Buje - Grožnjan - Oprtalj - Livade - Motovun - Karojba - Rakotule - Vižinada - Višnjan - pa dalje do Poreča....
Sve te krajeve je u prvoj trečini 20 stolječa  povezivala legendarna Parenzana....
 
izibajker said:
.... Buje - Grožnjan - Oprtalj - Livade - Motovun - Karojba - Rakotule - Vižinada - Višnjan - pa dalje do Poreča....
Sve te krajeve je u prvoj trečini 20 stolječa  povezivala legendarna Parenzana....

Da... postoje čak i neke organizirane ture sa onim vlakićem na kotačima ako se ne varam, bar je lani bilo, u Vižinadi je bio polazak. Samo dio te rute se vozio doduše...
 
biker4life said:
Da... postoje čak i neke organizirane ture sa onim vlakićem na kotačima ako se ne varam, bar je lani bilo, u Vižinadi je bio polazak. Samo dio te rute se vozio doduše...

Boktemazo on je pital za društvo do Rovinja, kakve su ovo fore vlakići Grožnjani Vižinade Motovuni vožnje razgledanja pizde materine? Jeste vi točni il kaj?
 
biker4life said:
Da... postoje čak i neke organizirane ture sa onim vlakićem na kotačima ako se ne varam, bar je lani bilo, u Vižinadi je bio polazak. Samo dio te rute se vozio doduše...

Tako je. Taj vlakič (prerušeni traktor) vozi vrlo malu dionicu, tek toliko za gušt, za turiste... Jedan moj poznanik je pre par godina cijelu rutu, od Trsta do Poreča, na biciklu provozao,  totalu cca. 120km . A ja sam (do sada) uspio samo italjanski i slovenski dio te nekada jedinstvene K&K uzkotirne pruge prebiciklirati...
 
Spori said:
Ako planiraš od Karlovca do Rijeke starom cestom onda samo do Delnica.
Između Delnica i Rijeke su radovi na cesti i ima smafora. Bolje taj dio odradi autoputom.

Ma nabijem ih na kimbalu .. radovi traju već više od godinu dana ... i samo se premještaju semafori ..

jesam rekao da ih nabijem na kimbalu .. ?!
 
izibajker said:
.... Buje - Grožnjan - Oprtalj - Livade - Motovun - Karojba - Rakotule - Vižinada - Višnjan - pa dalje do Poreča....
Sve te krajeve je u prvoj trečini 20 stolječa  povezivala legendarna Parenzana....

Dvigrad ... Jure Grando i ostale štrige i štriguni ...  :mrgreen: