XJR 1200/1300

Cijene su ok. Ima naravno i oglasa bez pol pameti. Al posto vozim XJR pa popratim i njemacko tržiste i tamo cijene nisu bas puno drukčije nego kod nas.
 
Pozdrav!
Oduvjek me zanimao xjr, pa onda dvojba da li gsx1400 ili cb1300... pa onda u nedostatku love uleti versys al to je druga priča...
Listam njuškalo i naletim na ovo
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/yamaha-xjr1300-1300-cm3-oglas-19931226
Zna li netko nešto konkretno o ovom motoru, vidim preinake,vilice,far...
Hvala!
 
Satovi nisu original za tu godinu, a po izglefu su kineski. Sheme boja su 2003, i mozda 2004. Amoretizeri nisu Ohlins koji su dolazili serijski 2003- a koja je godina mozes viditi po broju sasije. Prdnja felga je od xjr1200 ili neka szarija Yamaha ala fzr1000. Ako je 2006 onda u broju sasije mora biti RP10. A u kakvom je stanju motor to odi viditi. Ljudi rade razne prerade XJR-a pa treba viditi motor uzivo.
 
Pozdrav..
Na xjr iz 2002g imam jedan problemčič,naime predkraj prošle sezone primjetio sam po koju kapljicu ulja na podu,pokraj nogare..
Mislio sam da je od špricanja lanca i nečistoče ispod poklopca prednjeg zupčanika.
E sad sam ja to sve fino očistil,sastavil nazad.
Prošli vikend sam napravio 300 kilometara i od toga sam 2x stao na kavi i svaki put je kapnulo po 2 ili 3 kapljice ulja na asvalt.
E sad količina ulja je toliko mala da ga zasad ne fali ni u motoru ni od sklopke,rastavit ču još jednom i probat locirat odakle dolazi.
Sumnjam na klip od spojke koji potiskuje onu palicu koja ide kroz mašinu na drugu stran ili na semering kroz koji prolazi ta palica.

E sad zanima me dali se da negdje dobit set brtvi za taj klip spojke (možda u kompletu i sam klip + brtve ,nešto kao set za popravak kočionih čeljusti) i ak ima možda netko kataloški broj tog seta.
I zanima me oznaka semeringa groz koji prolazi ta šipka ili ak ima neko kataloški broj?

Hvala.
 
kao i svima ostalima, procuri slave cilindar kuplunga. Firma u ZG to rjesi za nekih 50kn.

Šulekova ulica 18, Zagreb, GUMA METAL d.o.o.
 
Aha..
Slave ?
Znači koliko sam razumio ,taj klipič od kuplunga propiša.
Hm ZG mi je malo tak.. To bi trebo skinut,slat ili nosit u ZG pa čekat..


Jel ima ko kataloški br od cjelog tog cilindra?
Ili kataloški od tih brtvi i klipa


Nemam baš vremena sa nekim se dogovarat,nosit nekome pa čekat oče neče,kad če..
Ak postoji set,sam repariram ili kupujem novi cjeli taj dio i stari bacam i gas dalje.

@pajo99  svejedno hvala za kontak.
 
Kužim sad clutch slave cylinder .. jebem mu ...m..
A ja pisal kojekakve fraze ,pa kuplung pa ovo pa ono i ništ mi ne nađe google :mrgreen:
 
Našel..
Evo ako još kome  zatreba

Clutch slave cylinder Repair kit OEM  Part Nr.  26H-W0098-00
 
To če mo sredit i gas dalje.
Inače prezadovoljan motorom,konačno sam našel motor koji je odmor za dušu.

Prošli tjedan napravljen servis,otvoreni seijski auspusi i stavljene nove gume Pirelli angel GT,.
 
Pa probal sam lociraj se na taj forum..
Poslal zahtjev, procital pravila ali nikad nisam dobil nazad potvrdu na mail za aktivaciju.
Sad kad se prodam logirat, piše mi da je več neko logiran pod tim imenom I lozinkom, a baš mi je krivo..pasem se onda po stranim xjr forumima.
Eto nas ima trojica sa xjr.. Mogli bi se vam ponekad pridružit na nekom xjr meetu.
 
Poznanik mi traži ramu za XJR 1200/1300. Ako netko ima ramu ili ima info di ima neka mi pošalje PP. Hvala.
 
e39 said:
Pa probal sam lociraj se na taj forum..
Poslal zahtjev, procital pravila ali nikad nisam dobil nazad potvrdu na mail za aktivaciju.
Sad kad se prodam logirat, piše mi da je več neko logiran pod tim imenom I lozinkom, a baš mi je krivo..pasem se onda po stranim xjr forumima.
Eto nas ima trojica sa xjr.. Mogli bi se vam ponekad pridružit na nekom xjr meetu.


i ja sam se pokušao registrirati, ali nisam također dobio aktivacijski mail
 
Ajd da probam ovdje jel netko zna.
Imam XJR 2002. Federi u prednjim vilicama su mi malo ispod donje granice. Za sad nije frka, ali problem je taj što više nema orginalnih za tu seriju, već za 2005. na dalje. Našao na ebayu progresivne za 1.200,00 kn, pa mi to nekak malo previše, pogotovo jer orginalni dođu oko 350 kn.
Jel ima netko pojma da bi ovi iz 2005. na seriju 2002.?

Inače ima i na njuškalu lik koji prodaje dijelove baš za moju seriju, ali nekako sumnjam da mi prodao samo federe.
 
Damian said:
Ajd da probam ovdje jel netko zna.
Imam XJR 2002. Federi u prednjim vilicama su mi malo ispod donje granice. Za sad nije frka, ali problem je taj što više nema orginalnih za tu seriju, već za 2005. na dalje. Našao na ebayu progresivne za 1.200,00 kn, pa mi to nekak malo previše, pogotovo jer orginalni dođu oko 350 kn.
Jel ima netko pojma da bi ovi iz 2005. na seriju 2002.?

Inače ima i na njuškalu lik koji prodaje dijelove baš za moju seriju, ali nekako sumnjam da mi prodao samo federe.

Javi mi se privatnom porukom i nešto ćemo riješiti
 
tank_fish said:
i ja sam se pokušao registrirati, ali nisam također dobio aktivacijski mail


Isti problem.Bio logiran i sada nema šanse da se logiram.Ako netko cita sa foruma nek nešta pokuša.