Yamaha FZR1000 reincarnation

OldBoy said:
    ...ruke su najprecizniji alat na svijetu. Ne moraš se čuditi :wink:

  Ne cudim se sto zelis preciznost nego mi se cini da bi se jedan veci dio brusnih operacija mogao obaviti uz pomoc prirucnih strojeva a da samo finishiranje bude rucno (i bez uvrede Old Boy) sa jako slicnim ili cak posve istim rezultatim a sa dosta manje fizickog rada.
Neznam je li tebi "vjera ne dopusta" koristit strojna pomagala pa zelis da bas sve bude iskljucivo rucni rad... :misli:
 
      ...ma naravno da bi se to jednostavnije moglo izvesti onako kako ti kažeš! Ali ja od ovoga ne mislim radit biznis, meni vrijeme ne znači ništa, nemam rokove koje moram poštivati. Osnovna je namjera zabavit se. Što ću kad završim sa svime? Ne znam...

      Ali ima nešto i u principu da SVE odradim rukama. Nije mi bitno jel se to vidi ili ne. JA znam da je to ručni rad.
 
OldBoy said:
      ...ma naravno da bi se to jednostavnije moglo izvesti onako kako ti kažeš! Ali ja od ovoga ne mislim radit biznis, meni vrijeme ne znači ništa, nemam rokove koje moram poštivati. Osnovna je namjera zabavit se. Što ću kad završim sa svime? Ne znam...

       Ali ima nešto i u principu da SVE odradim rukama. Nije mi bitno jel se to vidi ili ne. JA znam da je to ručni rad.

  Ma tako sam nesto i shvatio iz dosadasnjih postova da ti zelis da je sve rucni rad, zato sam tako i pitao...ja na drugu stranu nisam jos naucio biti toliko strpljiv pa volim koristiti strojeve i alate koliko god mogu ali se divim tako strpljivima kao sto si ti (ili npr maketarima brodova)
 
Svaka čast...radiš s aluminijem ali imaš čelične živce  (y)
Nekad sam imao FZR1000 s poliranom ramom, tako da sam malo i sentimentalno vezan.
Inače mislim da si izabrao dobar motor za preradu jer je to po meni najljepša rama koja je napravljena za jedan serijski motor...bravo još jednom  (y)
 
svaka čast :shock:
 
kao sta sam rekao milijun puta,nisam ljubitelj kromiranja i poliranja do visokog sjaja,ali ovo treba cijenit (y)
 
ovih dana sam preokupiran sa brušenjem i poliranjem ispušnih grana  i tek sad kužim kakav si ti posao napravio  :naklon:
 
OldBoy said:
         ...još malo pa gotovo.
ejj.....danas 21:00h ,kod maksimira,ja i ti na semaforu:D  ..nije te tesko za uocit (y)  jos mi se vise svida uzivo (y)  samo kaj mi se cini da zmigavci ne rade :LOL:
 
luka737 said:
ejj.....danas 21:00h ,kod maksimira,ja i ti na semaforu:D  ..nije te tesko za uocit (y)  jos mi se vise svida uzivo (y)   samo kaj mi se cini da zmigavci ne rade :LOL:

      ...vozio si djevojku? Rade žmigavci, al ih ne dajem  :mrgreen:. Vidio si da sam posao dovršio i montirao stvari na motor. Gore su i dalje šarafi, jer mi pomoćnik nije stigao, a za precizno zakivanje bez naprave su potrebna dvojica. Sutra ili tokom tjedna kad to potučemo stavim slike...
 
OldBoy said:
      ...vozio si djevojku? Rade žmigavci, al ih ne dajem  :mrgreen:. Vidio si da sam posao dovršio i montirao stvari na motor. Gore su i dalje šarafi, jer mi pomoćnik nije stigao, a za precizno zakivanje bez naprave su potrebna dvojica. Sutra ili tokom tjedna kad to potučemo stavim slike...
da,taj sam:)  ...ajde super,samo mi je zao kaj ga po danu nisam vidio,to bi sigurno bilo jos puno bolje (y)
 
malaga said:
kao sta sam rekao milijun puta,nisam ljubitelj kromiranja i poliranja do visokog sjaja,ali ovo treba cijenit (y)
A čiji je ono skuter bija kromiran/poliran?  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: