Yamaha FZR1000 reincarnation

    ...da, kopiram samog sebe. To je moja starija varijanta repa iz 2006. Rep sa "dekorom", obadva preuređena sica, preuređeni "subframe" sa original uklopljenim stražnjim svjetlom, žmigavcima i nosačem tablice PRODAN PRIJE ČETIRI GODINE za 100 eur, ako se ne varam.
 
OldBoy said:
    ...da, kopiram samog sebe. To je moja starija varijanta repa iz 2006. Rep sa "dekorom", obadva preuređena sica, preuređeni "subframe" sa original uklopljenim stražnjim svjetlom, žmigavcima i nosačem tablice za 100 eur, ako se ne varam.
Izgleda ko da si se razbija i onda dao malom djetetu da se igra i sastavlja  :pandur:  :konjic: :koka: :rofl:
 
OldBoy said:
    ...da, kopiram samog sebe. To je moja starija varijanta repa iz 2006. Rep sa "dekorom", obadva preuređena sica, preuređeni "subframe" sa original uklopljenim stražnjim svjetlom, žmigavcima i nosačem tablice za 100 eur, ako se ne varam.

Cek, cek, jel to tvoj motor ili wtf? rep je isti..
 
ja sam stavio link fz-a sa repom koji je imao oldboy na svojem fzr-u,a oldboy je stavio sliku svog fzr-a sa tim repom dok je bio kod njega
 
OldBoy svaka čast  (y)
Jučer mi je naš zajednički frend Kezo pričao o tvom motoru i moram priznati izgleda bolje nego što sam zamišljao  :shock: 
 
    ...prije nego li nastavim radove na svom motoru sa lancobranom i novom maskom, odlučio sam neke uočene nedostatke ispraviti.
      Prije četiri godine (na početku sezone 2008.) dovršio sam prednji blatobran na način da sam segmente vario jedan za drugi, što se pokazalo kao najlošija vatijanta jer su zavareni sklopovi uvijek kruti, a varovi krti pa usljed vibracija i dinamičkog naprezanja stalno pucaju. Krpao sam i vozio dalje, da bi na kraju to izgledalo kao na slikama: izbliza gledano užas, sa dva-tri koraka udaljenosti može se zanemariti.

   
P1263018_cr.jpg


   
P1263019_cr.jpg


   
P1263021_cr.jpg


   
P1263020_cr.jpg


    Riješio sam napraviti novi blatobran na način da ću na svakom njegovom elementu izvesti ušice kojima će biti povezan sa slijedećim u nizu. Neću vas gnjaviti detaljima izrezivanja, savijanja, i kovanja svake pojedine ljuske, jer sam o tome opširnije govorio prije par stranica. Na donjoj slici je blatobran u fazi dovršavanja kovanja i pripasivanja ljuski.

     
P1162781_cr.jpg


    A na ovoj slici je dovršeno kovanje. Elementi su povezani sa M4 vijcima i maticama.

   
P1192792_cr.jpg


    U slijedećem koraku se sve rastavilo i elemeti su se dodatno justirali do potpunog prijanjanja (papagajkama sa pobrušenim zubima)...

   
P1263003_cr.jpg


    ...i izgrebani rašpom.

   
P1263011_cr.jpg


    Pa se sve ponovo sastavilo (za potrebe slikanja)

   
P1263030_cr.jpg


    I na kraju, da usporedite: stari i novi blatobran jedan pored drugoga. Uočite na starome ojačanja koja sam ubacivao s nutarnje strane kada se više nije moglo ništa postići varenjem.

   
2qv85fo.jpg


 
grgaSH said:
..a sad najzabavniji dio posla 8)
(y) :LOL:


inače me oduševljava  (y)
 
znači gerijatrijo, definitivno ne odustaješ od te svoje rugobe...  :mrgreen: :mrgreen:

svaka ti čast ...  (y) (y) :naklon:
 
      ...moraš priznati da napredujem. Ustvari, učim na greškama i primjenjujem nova saznanja. I definitivno, kada nešto češće radiš, ruke se izvježbaju i "same" rade. Čak i u ovim godinama  :mrgreen:...
 
malo je reći da napreduješ ...  (y) (y)

zaista se vidi da sad već radiš sa iskustvom ...  (y)
 
OldBoy,
varovi su popucali jer zapravo to je samo "popikano",
da je zavareno cca 3 cm umjesto tocke vjerojatno bi drzalo.
Druga je stvar koji je aluminij lim i sa kojim je materijalom vareno
Al 99,5 ; AlSi 5 ;AlMg 4 ;AlMg 5 ..... trebalo bi se malo poigrati i vjerujem da bi se dalo i zavariti.
Ali opet s druge strane ti si vec sve rjesio na tezi nacin  (y)
 
To što radi old boy začinjeno je sa mnogo ljubavi.Uvjeren sam.A tad je sve moguće.Onog trenutka kad nakuca i Kacigu/a trebao bi/ priznat ćemo mu titulu viteza.
 
Nema se kaj rec, vec je vitez, mislim sudeci po tome kak mu "konjek" izgleda  (y)
 
      ...u ovoj igri sa aluminijem, varenje je bilo JEDINI dio koji su mi radili drugi. Ovo sa ušicama izgleda komplicirano, ali sada više ne ovisim o nikome. I ono što je meni osobno važno: izazov je u startu bio SVE učiniti sam osnovnim alatom kojeg ima svaka pristojna šupa  :mrgreen:...