Yamaha FZR1000 reincarnation

OldBoy said:
      ...u ovoj igri sa aluminijem, varenje je bilo JEDINI dio koji su mi radili drugi. Ovo sa ušicama izgleda komplicirano, ali sada više ne ovisim o nikome. I ono što je meni osobno važno: izazov je u startu bio SVE učiniti sam osnovnim alatom kojeg ima svaka pristojna šupa  :mrgreen:...


Ideja je važnija od realizacije.
 
e, gerijatrijo... da te pitam .... pala mi ideja na um ... ali možda si ti to već i probao, pa ti se nije sviđalo ... ili nešto treće..

jesi probao to isto napraviti ali sa bakrenim zakovicama... ? čini mi se da bi moglo biti zanimljivo ...

ili bar ubaciti svako malo bakrenu ... a ostale alu ...

samo ideja.... nemoraš me popljuvati ako ti se ne sviđa...  :mrgreen:
 
DADO+ said:
- kad će update slika komplet motora?  :D

      ...prije početka sezone (01.04)  (y).
      Predhodno ću ga malo izglancati, da razlika stari-novi dijelovi ne bude odmah uočljiva. A možda nađem nekoga da me fotka u vožnji, jer slikati se na motoru koji stoji je ili moronizam, ili samodopadnost (i jedno i drugo, naravno, nepovezivo samnom  :mrgreen:).
      Falim ti u arhivi?
 
      ...ovo su ti slike iz 2006, pa ocijeni sam. Mesingane lažne zakovice (ustvari ukrasne matice navoja M4). I danas ih negdje imam u garaži, tridesetak komada.
      Meni je to bilo malo "to much"  :mrgreen:, iako je ustvari sve na tom motoru polako pobjeglo u tom smjeru...

   
P3250013.jpg


   
P3250012.jpg


   
P3250011.jpg


   
P3250010.jpg


   
P3250008.jpg
 
stvar ukusa ali meni je odličan sa ovim lažnim mesinganim zakovicama....  (y)
 
    ...i aluminijske zakovice je problem pronaći, a za mesingane nisam nikad čuo. Varijanta sa mesinganim ukrasnim maticama također ne igra, jer je zakivanje daleko pouzdanije od vijčanog poja.
 
Zašto tražiti zakovice u trgovini.Ima ih ali pitanje je koliko su dobre za projekt.Svaki tokar će tokariti željenu zakovicu po crtržu.I aluminijsku i mesinganu.
 
peti said:
Zašto tražiti zakovice u trgovini.Ima ih ali pitanje je koliko su dobre za projekt.Svaki tokar će tokariti željenu zakovicu po crtržu.I aluminijsku i mesinganu.

imaš tokarski stroj ? oćeš mi istokariti 100 komada za 50 kuna s tvojim materijalom ?  :jesus: :LOL:
 
strasilo said:
imaš tokarski stroj ? oćeš mi istokariti 100 komada za 50 kuna s tvojim materijalom ?  :jesus: :LOL:


Da imam tokarski stroj.Pristao bi na 50 kn za izradu te količine s mojim materijalom ako mi napraviš generalku na MZ-u(termo grupa) i to sa tvojim materijalom.


 
peti said:
Da imam tokarski stroj.Pristao bi na 50 kn za izradu te količine s mojim materijalom ako mi napraviš generalku na MZ-u(termo grupa) i to sa tvojim materijalom.

a čemu onda onaj komentar ....  :misli: :misli:

cijena zakovica (aluminijskih) je od 0,17 - 0,65 kuna (17-65 lipa) po komadu ... cijena koju sam ja tebi ponudio je 50lp po komadu ....

cijena bakrenih je nešto veća, ali još uvijek fuckin' neisplativo praviti je na tokarskom stroju ... ;)

zakovice se prave štancanjem bez gubitka materijala ... a ako ih radiš na tokarskom, imaš (odoka) 25% gubitka materijala... ;)
 
      ...nisam siguran da bi spajanje aluminijskih tankih limova (2 mm) raskivanjem bitno tvrđih mesinganih zakovica išlo tako jednostavno kao sa aluminijskim zakovicama. Uzmite u obzir da dosjedi među limovima nisu sasvim jednostavni (ravne površine). Usput, evo nešto novijih cijena...
 
strasilo said:
to sa tvrdoćom je tvoj problem ...  :jesus: :LOL:

    ...znam da je, jer sam probao na nekim mjestima raskivati ove ukrasne mesingane (urezan navoj M4). Moram udarati bitno jače i riskiram deformaciju aluminija. A u kombinaciji Alu zakovice i lima to ide puno jednostavnije, a drži ODLIČNO.

    Ovo je primjer ispravljanja pogreške u formiranju ušice (događa mi se ponekad i to  :mrgreen:): otkinuo prekratku ušicu i nadomjestio je novom, produljenom. Zakovice su 3 mm.
     
P1273041_cr.jpg

 
DADO+ said:
- jel' to tamo kupljeno, jer je najpovoljnije ili se malo
buttsway.gif


:mrgreen:

    ...kupilo se jer sam siguran da ima sav spojni materijal, a ne navaža mi se po gradu za par kuna razlike.

    BTW, nisam rektalan tip ko neki  :wink: