Yamaha FZR1000 reincarnation

      I evo prve ljuske. Nju je najteže napraviti, jer na neki način ona određuje sve ostale. Ovo što vidite je treća varijanta (predhodne su u smeću, tako to mora biti).
 
OldBoy said:
      I evo prve ljuske. Nju je najteže napraviti, jer na neki način ona određuje sve ostale. Ovo što vidite je treća varijanta (predhodne su u smeću, tako to mora biti).

OldBoy kako napreduje ralica?
Niai valjda odustao buduci vec duze vremena nisi stavljao nove slike?
 
stankovukovic said:
OldBoy kako napreduje ralica?
Niai valjda odustao buduci vec duze vremena nisi stavljao nove slike?

      Još malo pa gotovo. Recimo tjedan dana.
 
OldBoy said:
      Još malo pa gotovo. Recimo tjedan dana.
:nervious:

sa nestrpljenjem išćekujemo :D
 
Old Boy bike ti je STRAVA.

Sve sam od 0 krenuo... svaka čast,kapa do poda.


Daj mi reci kako radiš sa tim limom, savijanje i slično ?
 
      Približan oblik iz ravnog lima savijaš rukama, pa malo udaraš na nekim mjestima ćekićem okruglog vrha, a podloga je drveni panj. Udaranjem oslobađaš nutarnja naprezanja u limu i on počunje "prihvaćati" novi oblik. U početku je teško jer lim "ne sluša", nego ide kud hoće, ali kada uvježbaš neke zahvate i shvatiš gdje, koliko puta, i kojom jačinom udariti, sve dođe na svoje mjesto.
 
To mi je jasno da ga udaraš i da se on krivi od udarca ali mi nije jasno kako ga posle ispeglaš dali ga brusiš ili šta , a šta se motora tiče meni je ovo prva liga (y)
 
evo kako motor izgleda navecer pod ulicnom rasvjetom...  slikano je mobom, pa je slika losa....  slikano je u 10 mjesecu prosle godine.... svaka cast na trudu oko motora...  (y)
 
stRRava ovo je prelipo , maštovito i posebno .

(y)

a uz to jednostavnog i posebnog izgleda , nevolin kad je previše kiča
 
kokic said:
To mi je jasno da ga udaraš i da se on krivi od udarca ali mi nije jasno kako ga posle ispeglaš dali ga brusiš ili šta , a šta se motora tiče meni je ovo prva liga (y)

      Komad nakon savijanja i kovanja izgleda kao onaj u odg #40. "Grašak" po njegovoj površini su tragovi udaranja okruglog čekića kojim uvijek izbacuješ lim "prema van". Slijedeća je faza struganje "graška" ravnom turpijom. Svakim njenim potezom se udubine  između tragova čekića izvlače na površinu, dok ona ne postane ravnomjerno izgrebana kao ova na donjoj slici. Dalje je rutina: brušenje na vodu, a startaš sa 220 i sa njime brusiš dok ne nestane svaki trag grebanja turpije, pa prelaziš na slijedeći finiji... 
 
OldBoy said:
       Komad nakon savijanja i kovanja izgleda kao onaj u odg #40. "Grašak" po njegovoj površini su tragovi udaranja okruglog čekića kojim uvijek izbacuješ lim "prema van". Slijedeća je faza struganje "graška" ravnom turpijom. Svakim njenim potezom se udubine  između tragova čekića izvlače na površinu, dok ona ne postane ravnomjerno izgrebana kao ova na donjoj slici. Dalje je rutina: brušenje na vodu, a startaš sa 220 i sa njime brusiš dok ne nestane svaki trag grebanja turpije, pa prelaziš na slijedeći finiji... 


Odlično ! Ja si razmišljam tako napravit bljatobran ili bar kalup neki samo bi ja taj lim plastificirao ili nešto slično.

Daj mi samo reci, kako radiš ove rupe za vide? Šta si maticu uglavio unutra ili si samo savio taj lim gdje ide vida, to mi ne ide u glavi ?
 
Icek said:
Odlično ! Ja si razmišljam tako napravit bljatobran ili bar kalup neki samo bi ja taj lim plastificirao ili nešto slično.

Daj mi samo reci, kako radiš ove rupe za vide? Šta si maticu uglavio unutra ili si samo savio taj lim gdje ide vida, to mi ne ide u glavi ?

        Ako misliš na upuste sa ove zadnje slike, oni su zbog estetike (glava šarafa ispod linije površine lima). Rade se tako da probušiš 4mm rupu u limu, s jedne strane centriraš maticu rupe cca 14mm, a s druge ide kugla iz lagera cca 17mm promjera. Fiksiraš sa magic tapeom i kuglu i maticu, i sve skupa stisneš u škripac. Malo vježbaš predhodno na starim limovima...
 
Fino !

Baš ču probat sa par komada starih limova da vidim kako ide, ideja ti je ok. Mislim si od toga napraviti kučište za postranična svjetla ali fiberglas iznutra
 
      Još malo pa gotovo. Preostaje zakivanje (jedan se šaraf izvadi i umjesto njega ide zakovica, pa slijedeći, da se odnos ljuski ne poremeti). Centralni nepolirani dio je konzola koja je sve skupa tokom izrade držala na okupu, a po završenom zakivanju se odvaja i ostaju samo ljuske, čvrsto zakovane jedna ta drugu.
 
Odusevljen sam. Svaka cast na ideji. (y)