Yamaha FZR1000 reincarnation

Cista Petica nem sta unikat  (y)
 
OldBoy said:
   Je da... Umjesto da dovršim ralicu prešel sam na vožnjicu. Al bude na motoru iduće subote za Goodby Winter kod MK kompa...
Samo kaj tebe nisam uspel skužit...ali sad mislim da znam. I ti si šetal sa fotićem okolo? I zglediš mršavije nego na avataru.
 
Bandit said:
Samo kaj tebe nisam uspel skužit...ali sad mislim da znam. I ti si šetal sa fotićem okolo? I zglediš mršavije nego na avataru.

      Slikal me kompić prošle godine i uhvatio me sa tom "tapirskom" fazom face, taman za avatar. A i ja se sada kontam i čini mi se da te vidio, ali malo mi je teže jer perika dobro odvlači pažnju. Bude još dosta susreta pa ak si za  :piva: :piva:.
 
skidsm kapu za originalnost i kako sam vidio iz postova mukotrpan posao, zanima me kolika je debljina lima kad ga počneš obrađivati i kolika je kad je sve gotovo

 
Anto said:
skidsm kapu za originalnost i kako sam vidio iz postova mukotrpan posao, zanima me kolika je debljina lima kad ga počneš obrađivati i kolika je kad je sve gotovo

              Zanemariva razlika. Ustvari da budem iskren, nikada nisam mjerio. Ako te zanima da li se nakon sveukupne obrade smanjila nosiva čvrstoća određenog komada, mogu ti odmah reći da se bitno POVEĆALA u odnosu na ravan lim (posljedica lagano savijenih rubova i oblik sa tek nekoliko pravilno ocjenjenih udaraca "umiren" u novo stanje).
 
nije moj stil, ali veeeeeliko priznanje za ideju, pogotovo izvedbu, a i trud koji sigurno nije malen
 
OldBoy said:
              Zanemariva razlika. Ustvari da budem iskren, nikada nisam mjerio. Ako te zanima da li se nakon sveukupne obrade smanjila nosiva čvrstoća određenog komada, mogu ti odmah reći da se bitno POVEĆALA u odnosu na ravan lim (posljedica lagano savijenih rubova i oblik sa tek nekoliko pravilno ocjenjenih udaraca "umiren" u novo stanje).

nisam mislio zbog čvrstoće već s obzirom da ostaju udubljenja od kovanja dojam mi je da dosta toga treba skinuti da bi se udubljenja došla do ravnine tj. visokog sjaja kakav si na kraju dobio, zanimalo me prvenstveno zbog toga koliko vremena još utrošiš nakon savijanja-kovanja jer mi se čini da ovaj drugi dio posla nije baš zanemariv.
Tvoja ideja mi je više nego originalna jer si uistinu napravio uličnog ratnika spojio si današnju tehniku sa ratnicima u iskovanim oklopima po meni je to okrutnije od streetfightera
 
Anto said:
nisam mislio zbog čvrstoće već s obzirom da ostaju udubljenja od kovanja dojam mi je da dosta toga treba skinuti da bi se udubljenja došla do ravnine tj. visokog sjaja kakav si na kraju dobio, zanimalo me prvenstveno zbog toga koliko vremena još utrošiš nakon savijanja-kovanja jer mi se čini da ovaj drugi dio posla nije baš zanemariv.
Tvoja ideja mi je više nego originalna jer si uistinu napravio uličnog ratnika spojio si današnju tehniku sa ratnicima u iskovanim oklopima po meni je to okrutnije od streetfightera

      Probaj uzeti okrugli komadić alum lima veličine dlana debljine 2mm i papagajkama mu savij rubove da dobiješ oblik tanjurića. Nakon toga, okruglim čekićem na drvenom panju mu ravnomjerno istuci rubove i sredinu. Dalje ti ide kao u odg #49. Na donjoj slici ti je kompletan alat koji mi je za sav posao trebao. Fale panj i škripac.
      A ideju si mi u velikoj mjeri pogodio... Ljepota sjekira, mačeva, buzdovana... Dosta sam proučavao slike starih majstora (Albrecht Durer, Lucas Cranach, Werner Tubke... proguglaj ako ti se da) nastojeći pojmiti logiku pravljenja oklopa. Ovi iz današnjeg Fantasy Art usmjerenja slikaju oklope koji se u praksi ne mogu napraviti drugačije nego kistom, jer dečkima se neda detaljnije proučiti njihovu funkcionalnost. Inače i sam pomalo slikam. Iz hobija i za svoju dušu... Iz zajebancije!
 
bravo, drago mi je da nisi sebičan kada treba podjeliti iskustva i neke tajne zanata, produbio si mi neke spoznaje mada priznat ću ti da nemam sposobnosti upuštati se u ovu tehniku. Znači ti si umjetnička duša a što si po struci iz postova vidim da si dosta tehnički potkovan.
 
Anto said:
bravo, drago mi je da nisi sebičan kada treba podjeliti iskustva i neke tajne zanata, produbio si mi neke spoznaje mada priznat ću ti da nemam sposobnosti upuštati se u ovu tehniku. Znači ti si umjetnička duša a što si po struci iz postova vidim da si dosta tehnički potkovan.

        Prije puno godina diplomirao na ETFu. Danas se to zove FER.
 
    Zakivanje završeno, i centralni komad izvađen. Napravio sam ga iz dva dijela zbog ukupne simetrije, uštede materijala, a i lakše ga je na kraju odvojiti kada nije iz jednog komada. Na dvije je zakovice čekić pobjegao, ali ne da mi se ponovo brusiti i polirati.