Yamaha MT-09 Tracer - generalna tema

Pozz, ima li tko da je prešao više od 50 tkm na Traceru 900? Ako da, kakav je što se tiče kvalitete, eventualnih kvarova elektronike ili agregata?
Ako tko kaže neće moći vraćati km za prodaju,... :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: BARKLEY
Pozz, ima li tko da je prešao više od 50 tkm na Traceru 900? Ako da, kakav je što se tiče kvalitete, eventualnih kvarova elektronike ili agregata?

Nema nekih poznatih boljki. Na par primjeraka sa početka proizvodnje na oko 70k km sam mjenjao vodilice lanca distribucije, i to je više manje to.
Natezač lanca na prvim serijama je bio pod opozivom, kasnije se obično mjenja baš na tih 70-80k km, postane lanac dosta bučan.

Originalan pogonski lanac napravi oko 25k km što je relativno malo, preporuka ZVMX(2) kasnije ugraditi zbog veća trajnosti i manje dotezivanja.
Kvačilo (korpa) nakon 50k km zna postati malo bučnije, ali ne utječe na funkcionalnost.
Sajla kvačila na prvim serijama postane dosta tvrda nakon cca. 30k km što je neobično za Yamahu i japanca općenito, na gen2 modelu je to rješeno.

Općenito CP3 mašina, bilo 847 ili 890 se pokazala vrlo dobra.
 
  • Like
Reactions: josko and BARKLEY
Puno hvala na odgovoru 👍 gledam nešto kao svakodnevno prometalo, za po gradu i ponekad đir pa mi se čini kao dobar izbor.

Da li se isplati doplata za Gt model u odnosu na obični za nekog nezahtjevnog vozača, to mislim prvenstveno na razliku o ovjesu?
 
Puno hvala na odgovoru 👍 gledam nešto kao svakodnevno prometalo, za po gradu i ponekad đir pa mi se čini kao dobar izbor.

Da li se isplati doplata za Gt model u odnosu na obični za nekog nezahtjevnog vozača, to mislim prvenstveno na razliku o ovjesu?
Ne valja ni novi ovjes naravno... imaš meko i tvrdo i ako imaš 200 kila naravno da ne valja ...na novom modelu ce to ispravit ...valjda (al će koštat 20000eur).
 
Ja sam izvagao cijenu, moju mogućnost iskoristivosti voznih svojstava motora, vrijeme provedeno vozeći se i odabrao Tracera.
Bio Tracer isfucan za nekoga ili ne boli me kiki.
XR je jumbo jet, a ja avion ne trebam, meni je moj Pipier Mr. Noa za moje potrebe top.
Moje osobno mišljenje.
E da, pare nisu problem, para nema.
Mudra odluka ...bolje razliku love potrošit na vožnje ,malo njih zna to iskoristit ,vecina se vozi s praznim gumama i sluzi im za .....nje ispred gostione.
 
  • Like
Reactions: Spori
Za 400e uzmes Shad nosace i komplet Shad SH36 bocne kofere u koje moze stati kaciga
Te sam ja ima na Traceru. Zlata vridili
 

Attachments

  • IMG_8490_Original.jpeg
    IMG_8490_Original.jpeg
    3.4 MB · Views: 0
Ajmo jedna vjecna debata.
semi ili full-syntetic ulje?
Citam po netu da se cak semi syntetic pokazao pogodnijim za Tracera sa mokrom spojkom