Yamaha Niken

bila je nekidan neka rasprava... ima par ljudi koji su ih vozili, i kažu-odličan...
ako bi se iŔa pravdat godinama i to, znam čovika od 72 godine vozi motorinu... tako da je sve do čovika...
 
Last edited:
Bit će ti neugodno kad se parkiraÅ” pored ostalih motora... :eek:
Pa mozda i nece. Po meni jedan jako zanimljiv, tj. ekstravagantan motor. Ne bih ga vozio, ali sam primjetio da se svi okrenu za njim kad prodje.
Sa druge strane, dobar skuter sam vozio/imao i opet bih ga vozio/imao, ali tu pojedinima bude malo neugodnosti kad ga parkiraju pored motora :mrgreen:
 
Veliki minus je izbor i cijena prednjih guma, pa treba imati i to na umu.
120/70/15 su (gotovo) sve skuter gume - voditi računa o indexu brzine..
 

Evo mog teksta od prije koju godinu, a znam da smo i negdje relativno nedavno na forumu pisali, u svakom slučaju motor je bio za svaku pohvalu. Izgled je individualan, meni osobno sasvim ok.
Je čita san ga naravno tekst ti je odličan.Za koji dan ću ga imati priliku provozati pa ću biti pametniji.Ako možeÅ” podvući crtu i usporediti ga sa nekim putnim motorom bilo bi top.
 
Veliki minus je izbor i cijena prednjih guma, pa treba imati i to na umu.
120/70/15 su (gotovo) sve skuter gume - voditi računa o indexu brzine..
cca 120 eur par a toliko dođe i sama od 17 cola tako da je ista stvar.Index 180 brzine i viÅ”e nego dovoljno ionako viÅ”e od 150 ne vozim nikad.
 
Pa mozda i nece. Po meni jedan jako zanimljiv, tj. ekstravagantan motor. Ne bih ga vozio, ali sam primjetio da se svi okrenu za njim kad prodje.
Sa druge strane, dobar skuter sam vozio/imao i opet bih ga vozio/imao, ali tu pojedinima bude malo neugodnosti kad ga parkiraju pored motora :mrgreen:

ak ces ga kupit, kupi radi sebe ;)
trokolica ili ne, kog briga, bitno da se ceris dok se vozas
Tako je u tomu je poanta vožnje a i fora je kad te dvotočkaŔ vidi u retrovizoru pa misli da si marsovac a tako i vozač auta haha
 
Je čita san ga naravno tekst ti je odličan.Za koji dan ću ga imati priliku provozati pa ću biti pametniji.Ako možeÅ” podvući crtu i usporediti ga sa nekim putnim motorom bilo bi top.
Nisam bas pobornik putnih motora, vozim ih relativno često ali ne bi bili moj izbor. Niken uopce nisam dozivio na taj nacin, on mi je bio zabavan i zanimljiv. S ta dva kotaca naprijed i velikim osjecajem sigurnosti vise intrigira sportska voznja nego putovanje. Opet cu reci da je Multistrada V4 opcenito najbolji motor koji sam vozio ali nakon dva dana mi ga je dosta. GS isto. Na ovom testu sam bas uzivao, cak sam razmisljao o kombinaciji da ga uzmem na recimo godinu dana ali uvijek je problem naci vrijeme za jos jedan motor. Ako te pali, samo naprijed. U najgorem slucaju ces skupiti novo iskistvo a neces izgubiti neke ozbiljne novce. Ako uopce...
 
  • Like
Reactions: biker4life
Nisam bas pobornik putnih motora, vozim ih relativno često ali ne bi bili moj izbor. Niken uopce nisam dozivio na taj nacin, on mi je bio zabavan i zanimljiv. S ta dva kotaca naprijed i velikim osjecajem sigurnosti vise intrigira sportska voznja nego putovanje. Opet cu reci da je Multistrada V4 opcenito najbolji motor koji sam vozio ali nakon dva dana mi ga je dosta. GS isto. Na ovom testu sam bas uzivao, cak sam razmisljao o kombinaciji da ga uzmem na recimo godinu dana ali uvijek je problem naci vrijeme za jos jedan motor. Ako te pali, samo naprijed. U najgorem slucaju ces skupiti novo iskistvo a neces izgubiti neke ozbiljne novce. Ako uopce...
Hvala.Glavni razlog je suvozačica kojoj se sviđa a na stroma neće nikako pa ću pokuÅ”ati radi toga jer sam tija da malo skupa đirajemo.
Meni se čini da je dobar kompromis između sportskog i putnog motora a naravno zbog boljeg prednjeg gripa jer svi znamo osjećaj kad prednja prokliže.
 
Hvala.Glavni razlog je suvozačica kojoj se sviđa a na stroma neće nikako pa ću pokuÅ”ati radi toga jer sam tija da malo skupa đirajemo.
Meni se čini da je dobar kompromis između sportskog i putnog motora a naravno zbog boljeg prednjeg gripa jer svi znamo osjećaj kad prednja prokliže.
Manje joj ugađaj jer ćeÅ” se najist govana kroz život, uzmi Å”ta se tebi sviđa a ona ako oće oće a ako neće Å”ta te briga.:unsure:
Jedino ako ona financira projekt onda, jebi ga.:mrgreen:
 
Hvala.Glavni razlog je suvozačica kojoj se sviđa a na stroma neće nikako pa ću pokuÅ”ati radi toga jer sam tija da malo skupa đirajemo.
Meni se čini da je dobar kompromis između sportskog i putnog motora a naravno zbog boljeg prednjeg gripa jer svi znamo osjećaj kad prednja prokliže.
klasična ucjena žene koja zna Ŕto želi i razumim te skroz hahaha
ma ako vam je ćif jebe vas se, uzmi i uživajte :)

al pazi malo, ima ovdi ljudi obožavatelja stroma, moglo bi past i teŔkih riči hahahah
 
  • Haha
Reactions: Feis123
Nisam pratio temu, pogledao jucer test na jutubu novog nikena (ovaj sa Shepinog linka)..... Hvali se grip u zavojima i nagibi koji mogu biti veliki sto je i logicno zbog vece kontaktne povrsine guma kad se sve zbroji. Ali, nije sve u gripu, ima nesto i u agilnosti za dozivljaj voznje. Kakav je Niken po tom pitanju, jako los ili samo los? Cudilo bi me da je dobar, al ne znam, nisam probao, a zanima me (ne zbog kupovine, samo iz znatizelje)
 
Manje joj ugađaj jer ćeÅ” se najist govana kroz život, uzmi Å”ta se tebi sviđa a ona ako oće oće a ako neće Å”ta te briga.:unsure:
Jedino ako ona financira projekt onda, jebi ga.
Ha ha nisan nikad nju pita Å”ta ću kupiti,za stroma nije tila ni čuti a ja ga doveja drugi dan.
Na t maxu se vozila bez problema pa je popizdila kad san ga proda.