Yamaha XT 700 Tenere

joke said:
Otprilike  :wink:
U svakom slučaju već smo je dva put vozili kako spada...puno više je kilometara napravila van ceste nego na cesti. Slijedom toga znam(o) da neki držač nije na odmet. Ima tvorničke profilirane ručke pod repom, ali tu ne mogu zatvorit šaku i bit 100% siguran da je držim. Ima i homologacijski držač suvozača u obliku remena povezanog na sjedalo. To mi pak ne uljeva povjerenje jer onda cijeli motor držiš preko sjedala, a ovo je direktno na šasiju.


Na šasiju je onda to -to!  (y)

Pretpostavljam da su šrafovi i sam navoj dovoljno čvrsti. U poslednje vreme svi idu na smanjenje težine i trpaju plastiku i gde joj nije mesto, pa sam sa rezervorm postao skeptičan.
Sad još samo ostaje da vlasnik ne pretera, pa da je vadi iz jame od 3 metra.  :wink:
 
BusMan said:
Na šasiju je onda to -to!  (y)

Pretpostavljam da su šrafovi i sam navoj dovoljno čvrsti. U poslednje vreme svi idu na smanjenje težine i trpaju plastiku i gde joj nije mesto, pa sam sa rezervorm postao skeptičan.
Sad još samo ostaje da vlasnik ne pretera, pa da je vadi iz jame od 3 metra.  :wink:

8mm, ima ih 20 mm u rami...to su u biti prihvati za "spider" mrežu prtljage
 
A ja mislio da je T7 dual-sport motocikl.... kad ono to enduro :misli:
Kako to?

Jel, u Splitu je to krosulja.... a opet ima svitlo pa nemoze biti  :misli:
Kako to?

A u p.m.! Sve mi se pobucalo.
Idem opet od prvog posta citati jer mi nista nije jasno. Valjda u dva dana uspijem ovih 1000 i kusur postova procitat.
Aj, #dobrojesve  :mrgreen:

Samo jedno, dodatne opreme ovaj T7 ima vise nego BMW Adventure sa i bez Touratech opreme?  :misli: :mrgreen:
Pa to ode na 100 000Kn u tren oka.... aj, na 90 000Kn.

Jel ima maglenke za kupiti, ono s pecatom?  :mrgreen: :mrgreen:
 
kk said:
A ja mislio da je T7 dual-sport motocikl.... kad ono to enduro :misli:
Kako to?

Jel, u Splitu je to krosulja.... a opet ima svitlo pa nemoze biti  :misli:
Kako to?

A u p.m.! Sve mi se pobucalo.
Idem opet od prvog posta citati jer mi nista nije jasno. Valjda u dva dana uspijem ovih 1000 i kusur postova procitat.
Aj, #dobrojesve  :mrgreen:

Samo jedno, dodatne opreme ovaj T7 ima vise nego BMW Adventure sa i bez Touratech opreme?  :misli: :mrgreen:
Pa to ode na 100 000Kn u tren oka.... aj, na 90 000Kn.

Jel ima maglenke za kupiti?  :mrgreen: :mrgreen:

Tu je i lipota različitosti, od endura, preko rally-a do touringa, sve u jednom. Ima i maglenki  :wink:
 
joke said:
Tu je i lipota različitosti, od endura, preko rally-a do touringa, sve u jednom. Ima i maglenki  :wink:

Ki sendvic s parizerom i to oni sareni s povrcem.  :mrgreen:
Zdravo i veselo!  (y)
 
kk said:
Ki sendvic s parizerom i to oni sareni s povrcem.  :mrgreen:
Zdravo i veselo!  (y)

Ima i ovi sa sirom  :mrgreen:
piko_abc_sir_14107.jpg.axd
 
pozdrav zna li netko odgovor na pitanje zašto njemci plaćaju tenere 700    9.250 € a mi 1500 euro više????
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=282393769&makeModelVariant1.makeId=26000&makeModelVariant1.modelDescription=700%20tenere&maxPowerAsArray=KW&minPowerAsArray=KW&scopeId=MB
 
zelendov said:
pozdrav zna li netko odgovor na pitanje zašto njemci plaćaju tenere 700    9.250 € a mi 1500 euro više????
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=282393769&makeModelVariant1.makeId=26000&makeModelVariant1.modelDescription=700%20tenere&maxPowerAsArray=KW&minPowerAsArray=KW&scopeId=MB
Zato šta oni imaju slabiji standard ???

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk

 
zelendov said:
pozdrav zna li netko odgovor na pitanje zašto njemci plaćaju tenere 700    9.250 € a mi 1500 euro više????
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=282393769&makeModelVariant1.makeId=26000&makeModelVariant1.modelDescription=700%20tenere&maxPowerAsArray=KW&minPowerAsArray=KW&scopeId=MB

Ovo bi 3bala bit ciena koae bila aktualna do 31.7. Sada je minimum 9.700 eura ako ne i vise
 
zelendov said:
pozdrav zna li netko odgovor na pitanje zašto njemci plaćaju tenere 700    9.250 € a mi 1500 euro više????
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=282393769&makeModelVariant1.makeId=26000&makeModelVariant1.modelDescription=700%20tenere&maxPowerAsArray=KW&minPowerAsArray=KW&scopeId=MB

Po današnjem tećaju pri kupnji eura za 76900 kn koliko je ta (stara) cijena koju si izvukao iz švapskog "njuškala" iznosila kod nas do prije 14 dana, dobio bi 10391 eur. Ne znam u koji si školu išao, ali po meni je to razlika od 1141 eur. Imaš kod njih manji porez na osnovnu cijenu(MWST), imaš prijevoz i homologaciju(50 eur) do HR. Hadezejova trošarina kod nas ti je za ovu zapremninu 651 eur. Eto nas na minus 440 ojra bez da smo ovaj porez niži uračunali.
 
joke said:
Sic mu još nije doša :mrgreen:

Ja ako mi serijski sic ne bude odgovarao, imam lokalnog majstora koji to sredi za sitne pare.  :mrgreen:
A i prekršili ste osnovno pravilo budženja motora - prvo idu naljepnice pa sve ostalo.  :mrgreen: (y)