Yamaha XT 700 Tenere

Ode Plete na tlaku 2,4  :mrgreen:

68925888_2308193386108411_6042856231981285376_n.jpg
 
Sredju said:
Sta su vijke i  plocice kojim  je pricvrscen blatobran kupili u bauhausu.
Mogli su staviti crne.

Visina blatobrana u odnosu na gumu je podesiva upravo na tim vijcima .. da su crni ostali bi tragovi pri promjeni visine.
 
Paket Rally odnosno Akrapovič dolazi u Lyon 30.08.(tu je i Pletin sic :mrgreen:). Izgleda mi da ću ipak ić na privremeni otvoreni ispuh, powered by Shacal

69156210_475272626590154_2799009175823187968_n.jpg
 
Zbog kojeg to razloga bi gubio mogućnost vožnje suvozača "udaljene" 2 vijka od 8mm i morao izrađivati novi, krači nosač ispuha :misli:
 
kk said:
Koji si filter zraka stavio?

Nisam ga stavio ... ni skidao. Ali vidim da je duct(što je jako čudno) ugrađen bez ljepljenja. To bi bio 1. stage nakon skidanja katalizatora. S obzirom da nismo dirali katalizator nećemo ni usis modificirat .... a kad to i budemo radili, radit ćemo u kompletu sa pojačanjem goriva

 
Snimka zvuka je na FB-u. https://www.facebook.com/yamahapbs/videos/372720273418884/

Ispuh je toliko tih da sa db killerom gotovo da nema razlike u odnosu na tvornički zvuk. Na kraju krajeva tako bi to po homologaciji i trebalo bit, ali redovito nije. S obzirom da sam prigušivać uzeo od jednocilindričnog XT660 malo je duži i vjerovatno je tu "caka" zbog ćega je tiši, odnosno bolje apsorbira zvuk. Vozit ću ga bez db killera
 
joke said:
Snimka zvuka je na FB-u. https://www.facebook.com/yamahapbs/videos/372720273418884/

Ispuh je toliko tih da sa db killerom gotovo da nema razlike u odnosu na tvornički zvuk. Na kraju krajeva tako bi to po homologaciji i trebalo bit, ali redovito nije. S obzirom da sam prigušivać uzeo od jednocilindričnog XT660 malo je duži i vjerovatno je tu "caka" zbog ćega je tiši, odnosno bolje apsorbira zvuk. Vozit ću ga bez db killera

Mda, katalizator nema veze s prigušenjem buke  :LOL:

femtoajatolah je postao struĆnjak i za prigušivanje buke :lolcry: :lolcry: :lolcry:
 
jolly the roger said:
Mda, katalizator nema veze s prigušenjem buke  :LOL:

femtoajatolah je postao struĆnjak i za prigušivanje buke :lolcry: :lolcry: :lolcry:

O chemu ti  :misli:
 
joke said:
O chemu ti  :misli:
O tomu da hvališ tu skarabudžiju od auspuha koliko je tih sa i bez db killera, a zapravo nije do auspuha. Frendica je na XJ6 namontirala SC project kratki auspuh, promjene buke u odnosu na tvornički auspuh maltene nema.
Zašto? Jer je "nuspojava" katalizatora prigušenje buke
 
jolly the roger said:
O tomu da hvališ tu skarabudžiju od auspuha koliko je tih sa i bez db killera, a zapravo nije do auspuha. Frendica je na XJ6 namontirala SC project kratki auspuh, promjene buke u odnosu na tvornički auspuh maltene nema.
Zašto? Jer je "nuspojava" katalizatora prigušenje buke

Opet ne znam o ćemu pričaš.
Idemo redom da ti budu  neke stvari jasnije kad već pametuješ.

Imamo aftersales sustave sa i bez katalizatora i zvukovi su im isti, ili neprimjetno različiti.
Testirali smo jer da bi dobili EC isprave katalizator za Akrapovič moramo kupiti, ali ugradnja se ne kontrolira. Ono što je  jedino primjetno je puno viša temperatura i sporije hlađenje cijelog agregat sukladno tome. Zvuk je dakle neprimjetno različit slijedom katalizatora(što je i mene zbunilo, očekivao sam bar malo smanjenje buke)

Tenere700 ima katalizator u granama, i odvojeni slip-on prigušivač. Kad se skine prigušivač zvuk samih grana je nepodnošljivo jak, a katalizator je na svom mjestu u granama i dalje.

XJ6 ima katalizator u prigušnom loncu, a lonac i grane su neodvojive, te se mora mjenjat cijeli ispušni sustav.

Ako ti je frendica kupila ispuh sa EC normom, ima i zavareni katalizator u njemu i zavareni dbkiller koji mora imat neznatno različit zvuku odnosu na original

Evo ti slika zavarenog katalizatora u Termignoni ispuhu, a zavaren mu je i dbkiller ... da bi se uopće mogao prodati, homologirati i upisati u Prometnu ispravu...zvuk je u toj izvedbi identičan tvorničkom
66218830_2282106395383777_7545737478661996544_o.jpg
 
Znaš o ćemu pričam, samo se praviš englez samo da bi štitio trust mozgova iz YPB :LOL:
Pročitaj što sam napisao s razumijevanjem, polako...ako trebaš, slovkaj i prati prstom
 
Napisao sam ti pojasni .. nije ovo kviz, ako nisi u mogučnosti pojasnit ne kompliciraj dalje. U svakom slučaju katalizator ne prigušuje zvuk. Da ti bude lakše, prije prakse i ja sam mislio da prigušuje
 
Nako kata ti treba top koji pravi dobru akustiku da bi pojacao zvuk,  sama shuplja cijev ne radi posao.


Seriski kat zaustavi 80 % zvuka.
Taj na zadnjoj slici je trkaci katalizator, vjerovatno aftermarket.