Yamaha YZF R1 , boje za 2010.

joke

Active member
Meni osobno najdraža plavo/zlatna kombinacija.
"Otišla" je i roza šasija sa bijelog, a "došla" je crvena trakica na crnim naplatcima
Crna bez promjene

2010-yamaha-YZF-R1_DPBMC_studio_006_prv_tcm26-325970.jpg


2010-yamaha-YZF-R1_BWC1_studio_006_prv_tcm26-325958.jpg


2009-YZF-R1-static-16_prv_tcm26-266160.jpg
 
Sad kad nema više iber metRRo bijele sa rozom ramom mi je favorit crni koji mi je bio i do sada tu negdje sa bijelo-rozom. Baš mi je nekako profinjena kombinacija, jako lijepa (crno-zlatna).
Plava mi je nekako hladna, nema mi emocija tu, ne znam, mada je lijepa kombinacija sa zlatnom.
 
mislim da je za 2010, crni nesto drugaciji...bar po nekim drugim izvorima

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/yamaha/yamaha_r1%2010.htm

 
a) plava je službena boja racing odjela Yamahe i kao takva je najsportskija od ponuđenih, neovisno o trendovima i osobnom ukusu
b) crna 2009 stoji udaljena od mene nešto manje od 2 metra i kad je usporedim s ovom na slici (službena slika Yamahe Europe za 2010) ne vidim razliku u designu oklopa ni shemi boja šasije i naplataka.
 
joke said:
a) plava je službena boja racing odjela Yamahe i kao takva je najsportskija od ponuđenih, neovisno o trendovima i osobnom ukusu
Po meni boja nije najsportskija zato što je to boja racing odjela nego mi je to isto u rangu osobnog ukusa.
Šta sad znači da je plava sad postala sportskija od crvene jer je racing odjel promijenio boje?

joke said:
b) crna 2009 stoji udaljena od mene nešto manje od 2 metra i kad je usporedim s ovom na slici (službena slika Yamahe Europe za 2010) ne vidim razliku u designu oklopa ni shemi boja šasije i naplataka.
Na tvojim slikama je crna kombinacija i po meni potpuno ista kao i modelska 2009. Realno, mislim da ipak ti imaš točnije tj. točne slike i sheme boja nego na motospecs-ovim koje je Mandrake postavio. A na toj stranici je i plava drugačija tj. i ona ima crne felge uz drugačije sheme.
 
Bez uvrede ali plava vuce na RRetro, zato je crna za felge lizat  :slinavac:
 
Meni osobno je i dalje najljepsa kombinacija boje crveno bijela kakvu je imala prva R1 i model 07.Ona sa crvenim sicom  :wink:
 
Mandrake said:
mislim da je za 2010, crni nesto drugaciji...bar po nekim drugim izvorima

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/yamaha/yamaha_r1%2010.htm

Ovo su USA modeli  :?
 
bobo RR said:
Meni osobno je i dalje najljepsa kombinacija boje crveno bijela kakvu je imala prva R1 i model 07.Ona sa crvenim sicom  :wink:

Oteo si mi rijec iz usta, da su barem jos jednu kombinaciju i samo plavu boju zamjenili crvenom (y)  :D. Ako se ne varam za USA trziste ima crveno bijela :misli:
 
maRRio 8 said:
Po meni boja nije najsportskija zato što je to boja racing odjela nego mi je to isto u rangu osobnog ukusa.
Šta sad znači da je plava sad postala sportskija od crvene jer je racing odjel promijenio boje?
Na tvojim slikama je crna kombinacija i po meni potpuno ista kao i modelska 2009. Realno, mislim da ipak ti imaš točnije tj. točne slike i sheme boja nego na motospecs-ovim koje je Mandrake postavio. A na toj stranici je i plava drugačija tj. i ona ima crne felge uz drugačije sheme.

Po tebi bi onda CBR u Repsol kombinaciji mogao biti manje sportskija nego npr. bilo koja druga boja. :misli:
 
joke said:
Po tebi bi onda CBR u Repsol kombinaciji mogao biti manje sportskija nego npr. bilo koja druga boja. :misli:
1. OK, koja je po tebi "sportskija" Repsol ili HRC Fireblade ili čak i HANNspree 600?

Evo dvije slike R6 iz WSS, obe su ti jako poznate, jedna iz 2007., jedna iz 2009 (Curtain i Crutchlow).






2. Koja ti je od te dvije sportskija? Jel sad plava postala sportskija jel je racing odjel Yamahe promjenio boje (tj. zamjenila dva Yamahina programa)?

Koji ti je kriterij pri ocjeni i šta je za tebe sportskija boja? Za mene takva ne postoji.
Čak za Repsol repliku i mogu možda reči da je "sportskija" jer je direktna replika, ali mi sigurno obična CBR-ka da postoji narančasta nebi bila sportskija jer nemam kriterij da ju tako svrstam.
 
U ponudi za 2010 su tri boje modela YZFR1, crni, bijeli i plavi.
Plava je najbliža tvorničkom trkačem teamu čija je zaštitna boja ista , a crna i bijela su "miljama daleko".
Sve ostalo stvar je osobnog ukusa kao što sam već napisao.

Evo ti i slka aktualne M1 u baznoj verziji pa ti zaključi koja je boja od crne, bijele i plave najsportskija kod Yamahe.

m1_Spies.jpg


2010-yamaha-YZF-R1_DPBMC_studio_002_prv_tcm26-325973.jpg


 
A da ne zaboravimo, i ostali Yamahini sportaši imaju skoro identičnu shemu boja za 2010.

2010-yamaha-TZR50_DPBM12_studio_002_prv_tcm26-326937.jpg


2010-yamaha-YZF-R125_DPBM13_studio_002_prv_tcm26-325886.jpg


2010-yamaha-YZF-R6_DPBMC_studio_002_prv_tcm26-325952.jpg
 
Joke, sam si spomenuo Repsolku i ja sam ti na to pitanje odgovorio. Ja sam tebi postavio isto dva jasno naznačena pitanja i još poslje neka u nadi da ću te shvatit i razumijet tj. možda promjenit mišljenje. Nisi niti na jedno odgovorio.
Ne znam, boja mi može opčenito "zračit", u tom smislu opčenito mi može definitivno bit crvena "sportskija", mada kažem nije mi jasna ta kategorija. Ako je jedna boja "sportska" i "sportskija" zato jer je tvornički team koristi onda je to čisti marketing a to mi nema veze sa emocijama. Mislim da kategorija "sportske" boje može bit stvar ukusa ili opčenita. Kao što sam rekao mogu shvatit jedino da je neka replika boja neke ekipe u ponudi pa reč ajde...
 
Pa upravo tako i rekoh, Yamaha je odredila jednu boju koja je identična sa onom koja se koristi u Racing programu i ja je nazivam sportskom jer poštujem "pravila" kuče proizvođača, neovisno koji je to brand.
Ako ti je neka druga boja sportskija, to je onda tvoj osobni odabir i ukus, upravo onako kako sam ti napisao i u prvom odgovoru.

Glede Repsolke, tu sam ja malo "zabucao" jer ne pratim detaljno paletu otkad HR uvoznik nije agilan s akutualnim godištima. Naravno da mi uz HRC izvedbu, Repsolka pada u drugi plan.
 
mislim da u ovom slucaju, sto se tice nove R1, vrijedi pravilo...svaka joj boja dobro stoji...
motor je fantastican sam po sebi a sama boja je stvar osobnog ukusa...
meni osobno ova crna sa zlatnim felgama i vilicom je najljepsa, ali ni  na ostale kombinacije boja nisam imun...



 
Bilo bi dobro da malo pogledate izvore slika, jer ova žuta, kao i nekoliko iz prvih postova su modeli za USA tržište, i kao takvi nisu dostupni u EU.
Možemo im se diviti, ali teško da če ih netko uživo vidjeti tu kod nas.