Z 750-tema za sve štovatelje malog zeca

adizonevic said:
evo kako izgledaju barracuda gljive:
konstrukcijski mi se cine OK - sam nosac je od aluminija a gljiva od neke tvrde plastike i moze se mijenjati ako se osteti (zavrne se na nosac)
Fino izgleda, ne stoji ružno, samo mi nije jasno zašto je jedna strana duža od druge.
 
Vedran_ZG said:
Fino izgleda, ne stoji ružno, samo mi nije jasno zašto je jedna strana duža od druge.
Da, zaista su dobro napravljene (uzevsi u obzir da su talijanske)
Ako pogledas sliku iz "pticije perspektive" vidjet ces da je na novom zecu kompletna masina pomjerena u desno - zato je lijeva gljiva duza...
 
zbog poklopca alternatora, da ga malo više zaštiti (ali od toga baš nema puno koristi kod klizanja)
 
Ma ja samo kažem da su sve vrsta gljiva polovično rješenje. Činjenica je da će nešto i spasiti, ali puno bolje rješenje su crashbarovi, na koje se motor nasloni i kliže. Gljiva se drži na jednoj točki (nekad i dvije) a crashbarovi na 4-6 (ako su povezane strane).

Zato što nije bilo crashbarova za kupiti , ja sam stavio gljive ali molim boga da ne padnem. Lijevi dekl na starom zecu je cca 1100 kn i u većini slučajeva strada (kad padneš na lijevu stranu). Dobro koncipiran crashbar će ga vjerojatno zaštiti.

Inače za sve motore ima više crashbarova nego za zeca, jer bi većini ljudi optički smetale okrugle cijevi oko mašine.
 
IgorS said:
Je Bubi mi je to napravio. Cijena je bila posebna, prijateljska, a inače ne znam pošto su mu ralice i ostale plastike. Uglavnom radi sve plastike za zeca.
Meni su u kms-u dali njegov broj, nisam ga zvao, al kad vidim tvoju ralicu, možda ga i nazovem. Navodno 400kn ralica. Stim da sam našao još jednu kaj čovjek u osijeku radi, rekli su mi da lijepo izgleda, pa kad vidim sliku, znat ću na koga pada izbor za kupnju. Zasad mi vodi ova tvoja i ona od djubreta iz bjelovara. (y)
 
A i ja se još razmišljam bi nebi, najradije bi prvo retrovizore promjenio i stavio neke carbon look male, ovi serijski su užas, a i tak se tresu da mi slika u njima nije baš nešto čista, al opet mi trebaju pa bar da to promjenim. Ralica mi nije neophodna, al vidit ću. Ovi štitnici killera su mi super i prvi koji su stvarno ko oni od z 1000, barem blizu. Kad vidim kakve sve ekipa stavi i onda ih još u crno farbaju... Bolje da nisu gore.
 
pajdo said:
trebalo bi da neke retrovizore "mini"stavit a kad pogledaš niti ti netrebaju baš previše tako da  su u biti jako malo upotrebljivi a ralica da ne pričam pa nemoram čistiti snijeg :jesus:
Pa nemoraš, ne sviđaju se ni meni sve, ali ima i jako zanimljivih koje jako dobro stoje. Jel ima tko kakav prijedlog za retrovizore?
 
pajdo said:
jedan moj jako dobar frend kupio je u austriji carbonske brdo al su jebeno mali i ljepi ako te interesira mislim da je svaki bio cc sa porezom oko150€
To je preskupo, pa u motormaniji ih ima ispod 300kn!
 
Ja sam na prošlom zecu imao luisove, male retrovizore, pa mi je jedan pukao i otpao na autoputu.

Ovi sada su kawasakijeva dodatne oprema za ER6N i na njima se vidi puno više nego na originalima.
 
pajdo said:
za moj ukus vizir ti je malo prevelik znam da štiti ali je prevelik ko u s izvedbi,nego...koliko si dao za nosač i postolje?

Ma ja sam od onih kojima je funkcionalnost bitnija od optike. Salžem se da je plexi malo previsok, ali ne puše, a to je bio i cilj. Kada hoću drugačije, skinem ga. Što se tiče nosača za kofer, šipke su bile negdje oko 450kn a ploču sam monitrao sa svog starog topcasea.
 
zlikavac said:
Evo prijedlog za retrovizore
E ovo je do jaja motor, već sam vidio i ovo me zanima, jel netko pokušao stavit upside-down na svoga? To mi predobro izgleda.
 
A da mi je ovako složen motor, nebi ga nikad prodavao...
 
Zanima me od kojeg motora uzmu vilice, navodno od 636 2005-2006 se daju pripasat ili od z1000 možda...
 
Mislim da se dosta toga da pripasat,samo kaj sve to dosta košta,treba trokute,kočnice itd.,onda rađe kupim drugi motor
 
zlikavac said:
Mislim da se dosta toga da pripasat,samo kaj sve to dosta košta,treba trokute,kočnice itd.,onda rađe kupim drugi motor
Slažem se, zato ću ja tak i napravit... za koju godinu kad bude para za 1000. (y)