Zamjena u garantnom roku...?

Cigla

New member
Zanima me da li postoji neki zakonski vremenski rok u kojem se nesto pod garancijom mora popraviti odnosno zamjeniti?
Pregledao sam doma papire i garancijsku knjizicu, no nisam nigdje nista konkretno nasao, pa me zanima da li postoji neko pravilo opcenito za sve, ili je to individualno od jednog do drugog servisa-dilera?

Thanx
 
mislim da to,nažalost, ovisi o dobroj volji servisera :twisted:
 
Znaci, on ti onda moze zavlaciti nesto mjesecima, i ti mu prakticki ne mozes nista...?
 
Ne može. Koliko znam, postoji neki rok od 45 dana. Samo, ne znam jel' se to odnosi i na motore.
 
tako nešto,uvik može izmislit neko glupo opravdanje,nisu poslali pa su krivo poslali....idt.jedan moj prijatelj je djelove za skuter čeka 6 miseci,jer je diler naručiva rezervne djelove samo kad bi se skupila dovoljna količina. nije pravilo,ali tribaš bit spreman na sve.
 
Pa ako postoji neki zakonski rok, onda me ne zanimaju nikakva opravdanja, bila ona glupa ili pametna = ako su oni nesto krivo poslali ili bilo sta slicno to nije moj problem! Moj problem je to sto sam ja dao lijepu lovu za taj motor i uz njega dobio garanciju i onda hocu da se ona i postuje! Htio bih samo biti siguran da li postoji taj zakonski rok, kako bih znao sto dalje...?
 
probaj nazvat društvo za zaštitu potrošača,oni če ti najbolje objasnit šta ti je za činit.
 
Moraš pogledat u Zakon o obveznim odnosima, tamo je uređena garancija i odgovornost za materijalne nedostatke stvari. Mislim da fiksnog roka nema već je to "popraviti ili zamjeniti u razumnom roku" što znači da to ovisi o diskrecionoj ocjeni suda.
 
Ma ne mogu virovat. Odredili su di triba zalipit nalju od tehničkog, a garancije nisu riješili. Razuman rok? Pas mater.
 
Kod tehničkih uređaja je zakonom određen rok od 45 dana,a nakon toga se roba mora zamijeniti novom.90% sam siguran da je tako i s motorima!
 
dr.chala said:
Kod tehničkih uređaja je zakonom određen rok od 45 dana,a nakon toga se roba mora zamijeniti novom.90% sam siguran da je tako i s motorima!

Jel mi moze to netko sa sigurnoscu potvrditi...?
 
3 mjeseca
 
"Ako prodavalac ne izvrši u razumnom roku popravak ili zamjenu stvari, kupac može raskinuti ugovor ili sniziti cijenu i zahtijevati naknadu štete."

To je to kao što sam i rekao. Nepostoji rok u kojem on mora popravit, postoji samo garancijski rok, a to je trajanje garancije npr. 2 godine za motore. Iz gore navedenog citata zaključi šta ti je dalje činiti... tuži... ako imaš novaca i vremena.
 
dr.chala said:
Kod tehničkih uređaja je zakonom određen rok od 45 dana,a nakon toga se roba mora zamijeniti novom.90% sam siguran da je tako i s motorima!

Da, točno je, samo se odnosi samo na garantni rok, a ne poslije garancije.
 
stani mu na nogu i reci da bus mu jebal sve po spisku
e da i tek sad mu se makni s noge-meni uvijek upali
 
Mene je tako jedan zeza sa nekim kaučom i foteljama 4 mjeseca dok mi se nije diga film i isprid radnje se pojavija sa kamionom i još dvoje ekipe. Šinjorina koja je tamo radila panično je nazivala gazdu objašnjavajući mu da mu neka nezadovoljna mušterija upravo redom prazni radnju.
Nakon toga gazda je hitno da instrukcije da mi se da zamjenski kauč dok novi ne dođe. Novi došao nakon 7 dana, i to skuplja verzija nego šta san naručija + što mi je da neku fotelju-katridu ko poklon za nerviranje. Uglavnom zaradija dodatno nekih 3000 kn.
Pouka: mani se suda, kod nas nažalost pali samo jedna tehnika o kojoj ne smin dalje pričat jer vidin da ima policije na forumu pa da mi i zato ne opale neko kaznenu prijavu u smislu poticanja na izvršenje kaznenog djela. :mrgreen:
 
alien said:
Mene je tako jedan zeza sa nekim kaučom i foteljama 4 mjeseca dok mi se nije diga film i isprid radnje se pojavija sa kamionom i još dvoje ekipe. Šinjorina koja je tamo radila panično je nazivala gazdu objašnjavajući mu da mu neka nezadovoljna mušterija upravo redom prazni radnju.
Nakon toga gazda je hitno da instrukcije da mi se da zamjenski kauč dok novi ne dođe. Novi došao nakon 7 dana, i to skuplja verzija nego šta san naručija + što mi je da neku fotelju-katridu ko poklon za nerviranje. Uglavnom zaradija dodatno nekih 3000 kn.
Pouka: mani se suda, kod nas nažalost pali samo jedna tehnika o kojoj ne smin dalje pričat jer vidin da ima policije na forumu pa da mi i zato ne opale neko kaznenu prijavu u smislu poticanja na izvršenje kaznenog djela. :mrgreen:

ma nek i oni citaju i oni su ljudi .
ma ja sam ful miran lik al kad mi dopizdi onda :twisted:
nazalost ak hoces zastitit svoje nekad nema drugog izlaza