Zamjena u garantnom roku...?

Sasa MK Motori said:
I sad ti motor i dalje trokira ili ...

Osjetim razliku u mirnoci rada. Za sada ne trokira. Ali bumo vidli.
 
Pa to mi se i deslio. Cim je zahladilo sve je bilo ok. Ako u proljece bude ista stvar ponovit cemo korak broj 1
 
linza said:
Pa to mi se i deslio. Cim je zahladilo sve je bilo ok. Ako u proljece bude ista stvar ponovit cemo korak broj 1

Kupiti novi motor? :mrgreen: :mrgreen:
 
Kawabiker said:
Mali Caca said:
Svaki proizvodjac ima svoju garanciju tj.japanci & amerikanci imaju samo godinu dana,a sta se tice pravih motora iz Evrope :wink: koliko ja zanan vecina ima dvi godine s neogranicenon kilometrazon.I sve zavisi od dilera dali oce da ti zavrsi kvar.

Btw, japanci imaju dvije godine.....
Back on track....

Ovisi gdje ih kupujes i tko ti daje garanciju, dealer ili tvornica! Zanimljivo je da njemacki proizvodjaci automobila uopce nedaju garanciju! Garanciju ti daje trgovac od kojeg auto kupujes, a koji placa jednu vrst osiguranja.

Po (novijem) zakonu, u EU je propisana garancija od 24 mjeseca na potrosacku robu, ali ne kaze tko ti garanciju mora dati. Iznimka je profesionalna oprema na koju nema garancije.
 
Kawabiker said:
Mali Caca said:
Svaki proizvodjac ima svoju garanciju tj.japanci & amerikanci imaju samo godinu dana,a sta se tice pravih motora iz Evrope :wink: koliko ja zanan vecina ima dvi godine s neogranicenon kilometrazon.I sve zavisi od dilera dali oce da ti zavrsi kvar.

Btw, japanci imaju dvije godine.....

Ajde 8)
 
GussRadWixer said:
Ovisi gdje ih kupujes i tko ti daje garanciju, dealer ili tvornica! Zanimljivo je da njemacki proizvodjaci automobila uopce nedaju garanciju! Garanciju ti daje trgovac od kojeg auto kupujes, a koji placa jednu vrst osiguranja.

:twisted: :twisted: :twisted: idemo sad malo arguing (comes from argue).............. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jebo ga ti, pa ne može ti dat dealer garanciju na novi proizvod, to može samo proizvođać ?!?!
Njemački proizvođaći automobila daju garanciju i to uopće nije zanimljivo, već je logično.
Trgovac samo provodi garantne uvjete proizvođaća, tj. popravlja proizvod i za to dobi naknadu od proizvođaća i to samo za izvršeni rad.
 
Ajme kakve se ovdje rasprave vode.
Garanciju ne daje nikakav vražji diler nego proizvođač.
Odnosno on garantira da je motor ispravno složen,da svi djelovi ispravno funkcioniraju,da motor ima svoju kvalitetu iza koje stoji proizvođač s te 2 godine garancije bez obzira na kilometražu i tako dalje.A to sve vam piše u izjavi proizvođača u garancijskoj knjižici.Kad se dese neke nepravilnosti u garantnom roku radi se reklamacijski zapisnik koji se onda šalje u centralu.Dosada su svi djelovi nakon slanja reklamacijskog zapisnika i evidentiranja sa slikom poslani u roku od 10 dana.Ovo šta se desilo sa auspusima neide im na čast ali čemo na specijalizaciji u Holandiji zatržiti pismeno obrazloženje nastalog propusta.Specijalizacija je za 14 dana i znat ču točno gdje je zapelo.
Dilersku garanciju daje diler kad je motor uvežen NE OVLAŠTENIM PUTEM.
Odnosno onda diler garantira kupcu ispravnost proizvoda.
Ove godine došlo je do povlačenja prednjih felgi na modelu ZX-10R i felge su stigle u roku 20 dana s obzirom da su felge išle u ponovnu prizvodnju to je jako brzo.
Znam da se kod nas svašta dešava ali to je prvenstveno jer su se ovim poslom počeli svakakvi ljudi baviti koji onda prave razna sranja zbog kojih mi nastradamo.Pod "MI" mislim na sebe kao krajnjeg kupca.
To vam je ukratko to. Veliki pozdrav Cigli i cijeloj ekipi.
Dario-KMS Kawasaki Moto Sport :wink: :wink:
 
KAZE said:
Ove godine došlo je do povlačenja prednjih felgi na modelu ZX-10R i felge su stigle u roku 20 dana s obzirom da su felge išle u ponovnu prizvodnju to je jako brzo.

Kaze, kad si već ovo spomenuo, daj mi reci kakvi su bili uvjeti od strane proizvođača za izmjenu tih problematičnih felgi. Prije svega, mislim na vremenski rok za izmjenu iste i kako se njima dokazivala izmjena svake te felge? Pozdrav
 
To ti i ja mogu reci. Neispravne felge su se vracale, zapravo nisam siguran jel felge ili samo jedan dio felge ?
Felge u svakom slucaju jesu dosle dosta brzo sa obzirom da su se morale ponovo raditi.
 
Pozdrav Bool.
Felge su stvarno došle jako brzo,mislim točnije 23 dana.
A izmjena se dokazivala tako da se jedan dio gdje su oznake felge izreže,odnosno jedan komad kraka felge i pošalje nazad u centralu.
pozdrav
 
Svaka čast na logistici unutar Kawasaki-a... baš si mislim koliko bi se čekalo da je npr. bila riječ o Suzuki-u :?: :twisted:

Ono što me zanima, dali je postojao vremenski rok u kojem je vlasnik motora trebao zamjeniti felgu tj. dovesti motor do servisa? Pitam, jer znam za barem jednog koji to još nije učinio.
 
Sam da dodam u njemackoj od ove godine npr. kod mercedesa traje prava garancija 6 mjeseci,a ostalih 18 je neka djelomicna kod koje se kaze da tvornica samo odgovara ak mozes dokazat da je kvar vec postjao prilikom isporuke kupcu,daj dokazi ak mozes,sve sranje to je novi tzv. Gewehrleistungsgesetz.
 
Garanciju mozes kupit za par eura od osiguravajuceg drustva, pa ces imat 3,4 ili 5 godina garancije. Tako da za stvari koje dolaze od proizvodjaca koji nedaju 2 godine garancije koliko je EU zakonom propisano, razliku doplati dealer.
 
I tako dolazimo do zaključka da nema do JAPANCA.
Ljudi moji oni u te 2 godine TVORNIČKE garancije priznavaju pod garanciju takve stvari da se stvarno čovijek začudi.
Evo najnoviji primjer sam imao na svom motoru.
Na ZX-12R na pozicionom svijetlu imam jedan šprung i to sam im reklamirao i u roku TJEDAN dana stiglo mi je komplet svijetlo.Da vidim koji če ti švabo ili talijan to priznat pod garanciju.Reči če ti samo da se to dogodilo u vožnji gdje je kamenčić polomio staklo na svijetlu i odbit če zahtijev.Tako da sam na svojo koži to isprobao i svaka čast po tom pitanju.A za auspuhe ču vidjet šta se desilo. :mrgreen:
 
Upravo tako. Nema do JAPANACA. (y)

PISS ON EVERYTHINGELSE!!! :twisted: :twisted: :twisted:

A pogotovo na Nijemce. Samo bi se svadjali. Svaku put kad placam taxi kreditnom karticom cmizdre mi da im Amex uzme 3,5%. :ugovor: :bonk: :bonk: Skrte budale!
 
A sad opet malo natrag na temu...

KAZE, kao dealer, sto ti smatras "razumnim rokom" unutar kojeg trebas popraviti/zamijeniti stvar? :wink:
 
Peter Stingray said:
Sam da dodam u njemackoj od ove godine npr. kod mercedesa traje prava garancija 6 mjeseci,a ostalih 18 je neka djelomicna kod koje se kaze da tvornica samo odgovara ak mozes dokazat da je kvar vec postjao prilikom isporuke kupcu,daj dokazi ak mozes,sve sranje to je novi tzv. Gewehrleistungsgesetz.

Šatro, ajd' mi reci ko ti je to rekao?
Mislim koliko se sjećam živiš u dojčland, o.k., ali to je glupost kakvu nisam dugo čuo.
Mercedes da povuče takav potez, a pogotovo zbog situacije u kakvoj je na tržištu, nikad..... :mortal:
 
Kawabiker said:
Peter Stingray said:
Sam da dodam u njemackoj od ove godine npr. kod mercedesa traje prava garancija 6 mjeseci,a ostalih 18 je neka djelomicna kod koje se kaze da tvornica samo odgovara ak mozes dokazat da je kvar vec postjao prilikom isporuke kupcu,daj dokazi ak mozes,sve sranje to je novi tzv. Gewehrleistungsgesetz.

Šatro, ajd' mi reci ko ti je to rekao?
Mislim koliko se sjećam živiš u dojčland, o.k., ali to je glupost kakvu nisam dugo čuo.
Mercedes da povuče takav potez, a pogotovo zbog situacije u kakvoj je na tržištu, nikad..... :mortal:
Izasao je clanak o tome u ADAC-ovom mjesecniku i totalno su popljuvali sve Njemacke proizvodjace, a ne samo Mercedes. I pitaj svabe koje voze Mercedes, dali su dobili "Werksgarantie" ili nesto drugo (ako uopce znaju). :roll:
 
GussRadWixer said:
Garanciju mozes kupit za par eura od osiguravajuceg drustva, pa ces imat 3,4 ili 5 godina garancije. Tako da za stvari koje dolaze od proizvodjaca koji nedaju 2 godine garancije koliko je EU zakonom propisano, razliku doplati dealer.

Ne doplaćuje dealer. On ako i doplati to plaćaš ti kao krajnji kupac.
A garancija od osiguravajućeg društva nije ista kao od proizvođaća.
Vidio sam aute iz njemačke sa produženom garancijom, ali samo na motor i to na 5 godina. Ali opet s takvom garancijom (koja nije od proizvođaća) moš' se lagano :pelvic_thrust: .........vrijedi samo npr. u njemačkoj, ako dođeš u hrvatsku, moraš sve uredno platit pa tražit povrat love tamo gdje si dobio garanciju.