Zaštita skutera od krađe - savjeti

Biker686

New member
slobodno me tucite ak ima nekaj slicno..  :mrgreen:

znam da nema 100% zastite i ak se neko namjeri na skut uzet ce ga.. ali ipak da se lopovu malo oteza..  :D imam jedan lanac koji je cisto ok samo kaj je problem kaj znam dosta cesto parkirat negdje di ga nemam za kaj zvezat.. sad me zanima jel ima ko iskustva s alarmom na skuterima?! kolko love, di ugradit, kolka je isplativost istog..?! 



_________
EDIT: Dopunjen naslov.
 
disk lock





alarm + daljinsko paljenje http://www.c-mod.hr/?section=kategorija&idkat=10 ja imam ovo,ali nije spojeno :mrgreen:
 
malaguti said:
disk lock
Nist posebno
malaguti said:
alarm + daljinsko paljenje http://www.c-mod.hr/?section=kategorija&idkat=10 ja imam ovo,ali nije spojeno :mrgreen:
A kak tu rijesit kod kljuca i blokadu motora da bi radilo daljinsko paljenje?
 
malaguti said:
disk lock





alarm + daljinsko paljenje http://www.c-mod.hr/?section=kategorija&idkat=10 ja imam ovo,ali nije spojeno :mrgreen:

ovaj dvosmjerni ili onaj jeftiniji?!  :misli:
 
Fronius said:
Nist posebnoA kak tu rijesit kod kljuca i blokadu motora da bi radilo daljinsko paljenje?
naznam kako je to radilo ovom decku od kojeg sam kupio skuter,uglavnom njemu je prilikom paljenja skuter pao i od tad je to iskljuceno,tako da ja nisam ni spajao...

Biker686 said:
ovaj dvosmjerni ili onaj jeftiniji?!  :misli:
onaj jeftiniji...
 
malaguti said:
naznam kako je to radilo ovom decku od kojeg sam kupio skuter,uglavnom njemu je prilikom paljenja skuter pao i od tad je to iskljuceno,tako da ja nisam ni spajao...
onaj jeftiniji...

to bi si onda mogel piknut.. jer tam di ga nemrem vezat sam mu obicno blizu pa bi ga cul.. kaj se daljinskog paljenja tice to nebum ni pokusaval s bocnom nogarom.. upravo iz tog razloga..  a ovo za disk mi se isto cini ok.. jel znas mozda kolko to kosta?!
 
Biker686 said:
to bi si onda mogel piknut.. jer tam di ga nemrem vezat sam mu obicno blizu pa bi ga cul.. kaj se daljinskog paljenja tice to nebum ni pokusaval s bocnom nogarom.. upravo iz tog razloga..  a ovo za disk mi se isto cini ok.. jel znas mozda kolko to kosta?!
100-150kn  :neznam:
 
malaguti said:
naznam kako je to radilo ovom decku od kojeg sam kupio skuter,uglavnom njemu je prilikom paljenja skuter pao i od tad je to iskljuceno,tako da ja nisam ni spajao...
Mislil sam da znas. Koliko ja znam (tak mi je bar rekel Mislav iz C-moda), na onima koji nemaju kod kljuc radi, a na onima koji imaju trebalo bi izvadit onu ampulicu iz kljuca i zalijepit blizu citaca koda. A s tim sam onda maknul blokadu, pa ga je automatski lakse ukrast.
 
Fronius said:
Mislil sam da znas. Koliko ja znam (tak mi je bar rekel Mislav iz C-moda), na onima koji nemaju kod kljuc radi, a na onima koji imaju trebalo bi izvadit onu ampulicu iz kljuca i zalijepit blizu citaca koda. A s tim sam onda maknul blokadu, pa ga je automatski lakse ukrast.
tako je,to sam i ja negdje procitao da treba rastavit jedan kljuc i kod zaljepiti blizu tog paljenja...
 
malaguti said:
tako je,to sam i ja negdje procitao da treba rastavit jedan kljuc i kod zaljepiti blizu tog paljenja...
Da, al onda je dovoljno samo bravu slomit i odeeeeee skuter. Taj kineski alarm ionak nije tesko provalit.
 
Fronius said:
Mislil sam da znas. Koliko ja znam (tak mi je bar rekel Mislav iz C-moda), na onima koji nemaju kod kljuc radi, a na onima koji imaju trebalo bi izvadit onu ampulicu iz kljuca i zalijepit blizu citaca koda. A s tim sam onda maknul blokadu, pa ga je automatski lakse ukrast.

upravo to  :wink:
najbolje je kupiti dvosmjerni alarm (ne spajati paljenje ako ga imate iz gore spomenutog razloga)jer ti on dojavi da ti netko dira skuter,ceradu preko, vezati ga nekim dobrim lancem.
i ostavljati skuter na osvijeteljenom mjestu,na prometnom mjestu......

Fronius said:
Da, al onda je dovoljno samo bravu slomit i odeeeeee skuter. Taj kineski alarm ionak nije tesko provalit.

nažalost skoro svaki alarm se rad u Kini. čak i oni kvalitetniji kao Aolin i drugi.....
 
Ja sam kupio lanac od 12mm kockastog profila celika, s tim prednji kotac za ogradu, disk lock na straznji disk i kodirani kljuc serijski, nadam se previse zajebancije za maznut beverly200...
 
BM0021 said:
Ja sam kupio lanac od 12mm kockastog profila celika, s tim prednji kotac za ogradu, disk lock na straznji disk i kodirani kljuc serijski, nadam se previse zajebancije za maznut beverly200...

imam i ja lanac koji mi uljeva povjerenje al mi je sranje kad ga nemam za nis zvezat recimo kod cure po noci nema zive duse tam.. tak se jednostavno u kombi utrpa da je to milina!  :mrgreen:  zato sam mislil neki alarm piknut tak da se bar susjedi scimaju i pocnu vikat!  :D
 
evo ja uzeo kasko pa me boli ona stvar hoce li ga tko maznuti,razbiti i mirno spavam!! inace bi me jako nerviralo sve vezano za te lokote kljuceve brave alarme...
 
koda voziš skuter vridan 20 iljada eura pa da si toliko zabrinut :misli:
da će se lopov zajebavat iti sa lokotom za motor koji mu takav vridi 500-600 kuna na crnom tržištu :misli:

moš mislit :mrgreen:

 
pajo_patak said:
koda voziš skuter vridan 20 iljada eura pa da si toliko zabrinut :misli:
da će se lopov zajebavat iti sa lokotom za motor koji mu takav vridi 500-600 kuna na crnom tržištu :misli:

moš mislit :mrgreen:

Topa dobro x-maxa,ali gilerice kradu pa ih prodaju u dijelove  :mrgreen: , tu je lopovima lova
 
obično te pedesetice i gluposti krade balava mularija za zajebavat se ili se vratit doma jer im se neda ić pješke...

teško da će to neko prodavat tek tako u djelove...split nije mali grad, pa se sve pročuje...a kamoli po manjim mjestima...

a to da će ti nestat koja plastikica, retrovizor ako prenoći koji put u nekoj zabiti...toga je uvik bilo i bit će...
 
pajo_patak said:
koda voziš skuter vridan 20 iljada eura pa da si toliko zabrinut :misli:
da će se lopov zajebavat iti sa lokotom za motor koji mu takav vridi 500-600 kuna na crnom tržištu :misli:

moš mislit :mrgreen:

ocito nisi upoznat sa gamadi koja zivi u zagrebu i okolici!  (y)  a da sad bas imam love za kupovat skuter svako malo jer mi ga neko krade nemam..
 
pajo_patak said:
obično te pedesetice i gluposti krade balava mularija za zajebavat se ili se vratit doma jer im se neda ić pješke...

teško da će to neko prodavat tek tako u djelove...split nije mali grad, pa se sve pročuje...a kamoli po manjim mjestima...

a to da će ti nestat koja plastikica, retrovizor ako prenoći koji put u nekoj zabiti...toga je uvik bilo i bit će...

Nazalost. :(

Mada se dosta love okrece i u prodaji tih Gilera u dijelove, to je isto istina. :? :palacdolje:

Ali, drz'mo se teme. (y)