Dolomiti 2019 - vikend izlet

Jako lijep đir. Koje su to gume na BMW-u?

Roadtec 01 SE
Lijepo su polozile test. Kako po brusenju po zavojima, tako i po potopima u povratku (y)

Koliko košta noćenje u tim kućicama ?
Ako mislis na ovu u sumi, ne iznajmljuje se... nazalost :(
A ova druga kucica je na passo Giau. Ima zvono pa pretpostavljam da se radi o nekoj maloj crkvi ili kapelici, a ne bungalovu
 
Last edited:
Roadtec 01 SE
Lijepo su polozile test. Kako po brusenju po zavojima, tako i po potopima u povratku (y)


Ako mislis na ovu u sumi, ne iznajmljuje se... nazalost :(
A ova druga kucica je na passo Giau. Ima zvono pa pretpostavljam da se radi o nekoj maloj crkvi ili kapelici, a ne bungalovu

učinilo mi se Conti, zato sam pitao
stavio neki dan RoadAttack4 na S10...

YjZgZTe.jpg


J85yiRgl.jpg
 
  • Like
Reactions: esso_sa and Boogie
učinilo mi se Conti, zato sam pitao
stavio neki dan RoadAttack4 na S10...

Uvijek sam ovo postavljanje natpisa modela na sami rub gume gledao kao provokaciju :mrgreen: Kao da ti proizvodjac gume porucuje: “e hajd’ pobrusi i izbrisi natpis ako mozes, mangupe…”:ROFLMAO:
 
da, baš mi je to palo na pamet... :mrgreen:
bude se to izbrisalo sa vremenom... :mrgreen:
Mozete mozda vi po magistrali…. Sada u povratku sa Alpi prosao dionicom Senj-Karlobag-Starigrad… potrosio tu gume vise nego na cijelom putu po Alpama :ROFLMAO:
Putevi po kojima ja vozim jednostavno nisu toliko abrazivni. Dodje to do ruba, ali Metzeler “slonic” se i dalje smjeska :)
 
  • Like
Reactions: Spori
Mozete mozda vi po magistrali…. Sada u povratku sa Alpi prosao dionicom Senj-Karlobag-Starigrad… potrosio tu gume vise nego na cijelom putu po Alpama :ROFLMAO:
Putevi po kojima ja vozim jednostavno nisu toliko abrazivni. Dodje to do ruba, ali Metzeler “slonic” se i dalje smjeska :)

magistrala
plominka
grobnik-delnice...
grobnik
ima tih cesta ovdje...

sve oznake i rubove poskidam, evo ti SP V3 na mom drugom motoru... slika skroz desno je prednja guma
p4Mc7rT.jpg
 
Mozete mozda vi po magistrali…. Sada u povratku sa Alpi prosao dionicom Senj-Karlobag-Starigrad… potrosio tu gume vise nego na cijelom putu po Alpama :ROFLMAO:
Putevi po kojima ja vozim jednostavno nisu toliko abrazivni. Dodje to do ruba, ali Metzeler “slonic” se i dalje smjeska :)

zadnja:
5NHygO4l.jpg
y3cAYUll.jpg

prednja:
hP7wpr1l.jpg


prva vožnja po D8 sa Conti RoadAttack4
zadovoljan sam, guma se dobro ponaša

Privikavam se još doduše, na ovom motoru sa svim gumama koje sam imao (osim Pirelly Scorpion Rally STR), a po sjećanju to su Bridgestone BattleWing BW501/502, Pirelli Scorpion Trail II i Bridgestone Battlax A41, strugale su nogare, sa ovima još nisu, također, kod svih navedenih guma i prednja je išla do ruba, ovdje ima još dosta neiskorištenog. Mislim da je i tempo bio takav, više turistički, nisam baš forsirao - pretoplo pa koncentracija bježi, a bilo je i prometa.

U svakom slučaju, sport-touring guma na maxi-adv motoru, ponašanje po asfaltu jako dobro.
 
  • Like
Reactions: Paf
Pirelli Scorpion Trail II ., eto ja ove gume 2 para na Stromu 650 koristio, sad evo promjenio i drugi par na Stromu 1000...jednostavno mi leže, nemam sa njima problema po suhom, a ni po mokrom...cak odradjuju i nesto makadama...i mislim da o nekim drugim i ne razmisljam...
 
Pirelli Scorpion Trail II ., eto ja ove gume 2 para na Stromu 650 koristio, sad evo promjenio i drugi par na Stromu 1000...jednostavno mi leže, nemam sa njima problema po suhom, a ni po mokrom...cak odradjuju i nesto makadama...i mislim da o nekim drugim i ne razmisljam...

guma je fantanstična, imao sam 2 seta, tj 3 prednje 2 zadnje
problem mi je bio što mi se na ovom motoru prednja trošila nenormalno, prosjek je po sjećanju bio oko 4k km
onda sam prešao na A41 što je OK, ali puno tvrđa guma, ni blizu gripa kao Pirelli - nakon svega toga stavio sam gumu koja ima i off road afiniteta, i sad nakon nje sam stavio čistokrvnu cestovnu gumu - nisam to još imao na ovakom motoru, a mišljenja su (kako sam čitao) podjeljena - pokazalo mi se za sada okej
 
  • Like
Reactions: diesel power
Kakava je Scorpion Rally STR na mokrom i na kojoj brzini počne bučiti ?
Znam da sam uletio, al vidim da ste vozili tu gumu pa me zanima 🤷‍♂️
 
Kakava je Scorpion Rally STR na mokrom i na kojoj brzini počne bučiti ?
Znam da sam uletio, al vidim da ste vozili tu gumu pa me zanima 🤷‍♂️

nisam je puno vozio po mokrom, ono malo što jesam - okej je, ali ako je asfalt sklizav (gradski), ipak treba više paziti nego sa cestovnom gumom
do 100 km/h ne ideš za bukom, 100-120 km/h je čuješ, iznad 120 pari ka kardan od šlepera dok se voziš usporedo s njim sa jet kacigom, znači ludnica :mrgreen:

gle, u načelu do 100 km/h guma se vozi odlično, ima gripa i na asfaltu, da se fino voziti s njom, čak bih rekao da ako vožnja nije extremna do tih brzina ne gubi ništa u odnosu na cestovnu gumu

van asfalta - meni osobno koji nisam nikad ozbiljnije vozio hard enduro i motokros daje malo više samopouzdanja na makadamu, što dobro dođe kad motor ima 280-290 kg

za autoput i putovanja zaboravi - bučna je i brzo se troši - zato sam je i privremeno skinuo i stavio cestovne gume, možda je vratim na zimu
sad sam stavio conti roadattack4, tiha guma, motor se opet vozi kao cestovni, razlika u gumama znači dosta
recimo na cestovnoj gumi nema nikakvih vibracija i pri nekih 150-160 km/h na tempomatu na autocesti, dok na ovoj "polukaramponki" vibrira vizir i sve oko njega
 
  • Like
Reactions: DacMan
  • Like
Reactions: tommy71k