Alati

Kvaliteta rucnog alata?


  • Total voters
    146
MOONSHIELD said:
ma sve je to potpuno jasno, ali meni se neda nikad tražiti manual jer prečesto mijenjam motore :mrgreen:
a ionak nemam kilo ključ doma, a i za sve "zahtjevnije" stvari imam mehaničare (y)
no i dalje mislim da grane auspuha nema razloga zatezati kilo ključem, ti konusni šarafi se zategnu tek tolko jer ionak nikam nejdu, a i da nekim slučajem koji otpadne, tu su federi (y)
meni su grane pričvršćene sa maticama. ne smije ih se jako zatezati, ali opet bi moglo puštati kod cilindra ako su pre slabo ili neravnomjerno zašerafljene  :misli:
..nisam htio tražiti mehaničara samo za montiranje novog auspuha na naked
 
MOONSHIELD said:
to mi je prvo i jedini palo na pamet, ali i dalje ne kužim zašto :mrgreen: ali to sam samo ja..
i još mi je trebao taj ključ za šerafe za lonac ali sam u setu imao i onu tekućinu da se umjetno zapeku pa sam ih samo stegao ko konj s onim setom imbusa koji stoje kao na privjesku. 100% nije bila propisana jačina ali i onako bi stajao gore i da ga nisam zašerafio  :mrgreen:
morao sam skinuti dio di je pedala stražnje kočnice da bi stavio akrapa a I ZA TO piše sa koliko Nm to treba zategnuti. ipak to su grublji djelovi pa sam zdravo zategnuo ''na oko''
za senzor sam dobio neku bakrenu pastu koju sam trebao staviti na navoj i tek kasnije sam išao provjeravati sa kključem koliko sam ju zategnuo i bilo je više manje točno  :neznam:

čića mića..
 
dugo se nije pisalo, a piše da alat postoji dugo... 20 godina????? ime Toptul i JTC
Ima tko iskustva? meni osobno djeluje dosta ok, cijena isto
 
Toptul koristim vec godinama, proslo auta i auta hoces mehanickih ili karoserijskih radova i nema greske, po meni odlican, ali nije svakako u rangu onih jeftinijih bas..

Imao samo jednu reklamaciju (svojom greskom unistio torx nastavak za elektroniku (onaj sa rupom u sredini) ) i bez problema dobio drugi u zamjenu, mislim da je isto dozivotna garancija ako se ne varam..
 
toptool se proširio u zadnjih nekoliko godina po radionicama .. i zaista nije loš alat ..  (y)
 
Prijavljivam se u temu popodne cu se malo raspisati ;)

Poslano sa mog HTC One mini koristeći Tapatalk

 
Od elektricnog plavi Bosch (ponesto Black&Decker i Skill - Skill je valjda isto Bosch samo se zove skill) i Stihl  :mrgreen:.
Rucni obicni moze i iz Lidla, a nesto malo bolje bih rekao Stahlwille.
 
Kuci garnitura M tech nasadnih kljuceva ( iz Markura) koja je najbolja kupnja ulozeno dobiveni jer san ih kupija na rasprodaji za 200 kn
Powerfix iz Lidla par garnitura gedora i okasto,vilicastih koje su u klasi Eco linije bilo kojeg proizvodjaca i dilera tipa Forch,Wurth,Unior itd. i to odgovorno tvrdim jer san prodavao te setove i smatram da ni Proxon,Unior,Forch,Berner,Wurth,Reca nisu na razini kojoj su bili prije 10 g po pitanju kvalitete ali imaju par klasa alata pa se moze naci za svakog ponesto.Uglavnom ako tribate rucne alate;
Lidl za hobi upotrebu best buy,ostali napucane cijene koje dosta puta ne prate kvalitetom ali uz neke akcije Unior,Proxon su odlicna kupnja s tim da ih na pune cijene nebi kupova
Profi; Hazet,Gedore,Koken skupe ali su top
Forch,Wurth,Reca,Berber ( za profi upotrebu vise klase alata i onda stima ;)
Elektricni ;
Tu je prica malo slozenija jer ima more jefilen uredjaja made in prc koji znaju itekako ugodno iznenaditi ali ako gledamo generalno imamo par klasa alata.
Hobi;
Zeleni Boch,Crvena Makita (mactec) Iskra,Lidl i more drugih kineza,uglavnom to su alati koji znaju iznenaditi kvalitetom u odnosu na ulozeno ali generalno u profi upotrebi nece dugo.

Profi: Makita,Bosch,Flex,Fein,Metabo itd,alati koji su odlicni po kvaliteti a i dalje su ajmo reci pristojni sa cijenom,ode bi kupija bilo kojeg samo da nije made in prc jer se pokazalo u praksi da uredjaji iz kine i Eu istog proizvodjaca imaju razlicit rok trajanja ;)

Industrijski ;
Hilti,Milwaukee,Dewalt,jesu alati koji se kvalitetom izdizu stepenicu iznad profi alata i neprikosnoveni kralj ove klase je Hilti definitivno jer nitko na trzistu ne moze dati uvjete garancija i servisa kao oni,kvaliteta je isto tako sam vrh industrije

Osobno volim profi alate ali san s vrimenom uvidija da za povremeno koristenje nema previse smisla trpati pare u sve pa san odilija to ovako,gedore,kljuceve i kacavide gledam u toj eco klasi jer mi kalibracija i kvaliteta odgovara za moje uvjete koristenja a ne trpam previse novaca

Elektricne alate gledam kupiti Boch,Makita profi jer volim da je alat kvalitetan i ergonomski dobro oblikovan (tu bi volija jednu zescu stemalicu od Hiltija ali trenutno nedostizno :( ) uz poneki model iz Lidla jer imaju pojedine elektricne alate koji pariraju i najboljima

Aku alate samo profi izvedba jer sve ostalo mi je varanje samog sebe,naravno kod aku alata morate znati uvjete koristenja jer nije rijesenje najskuplja ni najjeftinija masina nego ona koja ce vam za vas posa odgovarati
Eto jos da nabrojim par masina koje su kuci
3 x udarne busilice zeleni Bosch (na kljuc),Hitaci (brzostezna) i plavi Bosch (brzo stezna)
2 x ubodne pile,Lidl i zeleni Bosch (Lidl smece i zeleni Bosch ok ali samo za hobi uporebu)
2 x brusilice Makita profi x 115 mm i Aeg x 125 mm sa podesavanjem okretaja ( obe top uredjaji)
1 x rucni cirkular Lidl ( ok uredjaj)
Stemalica u procesu kupnje jer imam neko kinesko smece
Aku iz busilica-vidalica iz Lidla ( napisa san gori da vridi samo profi i ovo sve ostalo je smece :LOL: )

Ima sigurno jos toga ali sad nije ni bitno,mislin da je zakljucak jasan i nadan se da san malo pomoga,duga i siroka je to tema da bi je obradili ovako u jednom postu

P.S .Sta se tice kemijskih proizvoda za ciscenje,odmascivanje itd. mogu reci da san odusevljen s kvalitetom Forch proizvoda






Poslano sa mog HTC One mini koristeći Tapatalk

 
Skoro da potpisujem od rijeci do rijeci tekst, identicno M tec kupio na akciji, slucajno, izrazito dobar set, godinam radim sa njim... samo cim cujem Lidl alat, najezim se :? ( znaci NE mozete otegnuti jedan zapeknuti vijak, a da to ne smrdate, popravljati djetetu igracke, ok )

uz Forch izdvoji bi i Wurt, ali to samo za posebne prilike, jer inace imam provjerene jeftilene koji obave posao posto to trosim na kartone :?
 
Sip said:
Skoro da potpisujem od rijeci do rijeci tekst, identicno M tec kupio na akciji, slucajno, izrazito dobar set, godinam radim sa njim... samo cim cujem Lidl alat, najezim se :? ( znaci NE mozete otegnuti jedan zapeknuti vijak, a da to ne smrdate, popravljati djetetu igracke, ok )

uz Forch izdvoji bi i Wurt, ali to samo za posebne prilike, jer inace imam provjerene jeftilene koji obave posao posto to trosim na kartone :?
Powerfix iz Lidla koristim kao pomocni alat i zadovoljava hobi potrebe,moram priznat da sve zesce stvari vidam sa M tech alatom i da sam s njim prezadovoljan,u nastavku je slika alata od Forcha kojeg bi volija kupiti jer bi uz garnituru M techa rijesija kompletno pitanje alata u kuci,pravi profi alat ali je i cijena takva :(  (cca 2600-2900 kn kad je na akciji )
Okasti su sa cegrtaljkom,dvi racne,pravi imbusi,svi moguci bitevi itd...
2790e745fff3efea9ef7e5ad870377b2.jpg


P.S. Ovo sta si napisa za Wurt stoji,odlicna kemija ;)

Poslano sa mog HTC One mini koristeći Tapatalk
 
Sip said:
Skoro da potpisujem od rijeci do rijeci tekst, identicno M tec kupio na akciji, slucajno, izrazito dobar set, godinam radim sa njim... samo cim cujem Lidl alat, najezim se :? ( znaci NE mozete otegnuti jedan zapeknuti vijak, a da to ne smrdate, popravljati djetetu igracke, ok )

uz Forch izdvoji bi i Wurt, ali to samo za posebne prilike, jer inace imam provjerene jeftilene koji obave posao posto to trosim na kartone :?
Potpis za ovaj dio u zagradi, nije mi se jednom to desilo da zglodam glavu zbog recimo lose kalibrirane gedore, baš u takvim situacijama bolji alat dolazi do izražaja...


Inace, imam doma nesto od starog žutog uniora (kombinirke, špicange, klijesta i šarafcigeri) i to je fakat odlican alat, žilav i čvrst, a u zadnje vrijeme samo proxxon kupujem jer mi se best buy cini, cak i bolji od uniora... osim račni i gedora kaj im je provjereno kvalitetno, čak me i kvaliteta njihovih šarafcigera iznenadila :)




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
cadjo said:
Powerfix iz Lidla koristim kao pomocni alat i zadovoljava hobi potrebe,moram priznat da sve zesce stvari vidam sa M tech alatom i da sam s njim prezadovoljan,u nastavku je slika alata od Forcha kojeg bi volija kupiti jer bi uz garnituru M techa rijesija kompletno pitanje alata u kuci,pravi profi alat ali je i cijena takva :(  (cca 2600-2900 kn kad je na akciji )
Okasti su sa cegrtaljkom,dvi racne,pravi imbusi,svi moguci bitevi itd...
2790e745fff3efea9ef7e5ad870377b2.jpg


P.S. Ovo sta si napisa za Wurt stoji,odlicna kemija ;)

Poslano sa mog HTC One mini koristeći Tapatalk
imao sam ovakav set alata....skupo placen ali nsiam ni jedne kune ulozenog pozalio..nazalost je nestao kad sam imao provalu u garazu  :x
 
tetrijeb said:
imao sam ovakav set alata....skupo placen ali nsiam ni jedne kune ulozenog pozalio..nazalost je nestao kad sam imao provalu u garazu  :x
Da,Ceste Sibenik vec godinama rade s njim oko kamiona i brutalan je,prije izgube koji dio nego sta slome.Vrhunska stvar je sta se sve moze pojedinacno naruciti pa i to igra veliku ulogu,jednog dana je moj sigurno i ide pod debeli kljuc ;)

Poslano sa mog HTC One mini koristeći Tapatalk

 
Sta si se jutros raspisa mora bit da si se razbolija :mrgreen:
 
Aj mozda popodne svratin do tebe i donesen ti čaja ako ces bit doma
 
Dale said:
Aj mozda popodne svratin do tebe i donesen ti čaja ako ces bit doma
Kuci san.Ides li? I ne spamaj temu vise ;)

Poslano sa mog HTC One mini koristeći Tapatalk

 
Ima li iskustva sa Rothewald alatima iz Louisa?Koliko su kvalitetni I di bih svstali u usporedbi s ostalim proizvođačima?

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk