Caponord 1200 - 2013.

Vrijeme poluraspada mu je ka i Plutonija-239, uglavnom trajat će dulje od mene!

:mrgreen:

Uglavnom, napravljen veliki servis na 40000, rastavljen do najmanje vide, pregledan, sređen i sastavljen. Zamijenjene sve tekućine, svi filteri, svjećice, štelovani ventili, očišćeni injektori i throttle bodies, preventivno zamijenjena sajla EXUP ventila, sve odrađeno po PeeSu. Sve skupa 2950 jazavaca, moram još samo skoknuti da mi resetiraju servisni interval jer je servis napravljen prije nego se ikonica ključa pojavila na 40000.

Veselo pičimo dalje!
416eca81266a9caa1e33dcb3141f1f49.jpg


Sent from my MI 5 using Tapatalk

 
DiAbLeRo said:
Nije za one s OCDom!

:mrgreen:

Sent from my MI 5 using Tapatalk
:shock:

O jebente robijo, nisi moga stat kilometar ranije???

:mrgreen:


Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
DiAbLeRo said:
Vrijeme poluraspada mu je ka i Plutonija-239, uglavnom trajat će dulje od mene!

:mrgreen:

Uglavnom, napravljen veliki servis na 40000, rastavljen do najmanje vide, pregledan, sređen i sastavljen. Zamijenjene sve tekućine, svi filteri, svjećice, štelovani ventili, očišćeni injektori i throttle bodies, preventivno zamijenjena sajla EXUP ventila, sve odrađeno po PeeSu. Sve skupa 2950 jazavaca, moram još samo skoknuti da mi resetiraju servisni interval jer je servis napravljen prije nego se ikonica ključa pojavila na 40000.

Veselo pičimo dalje!
416eca81266a9caa1e33dcb3141f1f49.jpg


Sent from my MI 5 using Tapatalk

Rade li u tom servisu i Ducati?
 
Servisiram ga u Moto Mondu u Zagrebu i koliko znam ne rade Ducati, ali Dario Auto na Trnskom je (neslužbeni) Ducati servis. Imaju poseban odjeljak za servis i koliko čujem i vidim, rade izvrstan posao.
 
Capo mi je na listi idućih motora, medjuotsalim. Žao mi je što se više ne proizvodi... To će mu biti minus naspram konkurencije.

I servis nije puno izašao....  (y)
 
Daklem, ovu zimu sam riješio jedini problem koji me je povremeno a u zadnje vrijeme sve češće, nervirao. Radi se o nemirnom radu ispod 4000 okretaja. Znam, teško je od velikog V2 očekivati uglađenost rednog četverocilindraša, ali zbog zadovoljavanja Euro normi je ovaj problem još izraženiji jer je smjesa goriva i zraka jako siromašna, što se u vožnji manifestira nemirnim radom u nižim okretajima i "cukanjem" motora koje onda uznemirava cijelu šasiju. To sve skupa utječe i na udobnost u vožnji ali i na osjećaj sigurnosti, jer se cijeli motor u sporijim zavojima ponaša nestabilno zbog on-off efekta dodavanja gasa.
E, pa, rješenje je O2 modulator signala lambda sonde, koji "laže" centralnoj jedinici da obogati gorivom smjesu, i tako osigurava puno mirniji rad motora na nižim okretajima.
U mom slučaju, nakon ugradnje je Capo postao daleeeeeeko uglađeniji u sporoj vožnji, po gradu i u sporim zavojima da jednostavno ne mogu riječima opisati koliko je sad vozniji i upravljiviji ali nadasve djeluje stabilnije i sigurnije.
Uglavnom, sad više nemam niti onu jednu jedinu malu zamjerku na Capa koju sam do sad imao.

:D
7907b3cba8fc76e8c2223e286e938401.jpg
ff66314112c5e92764653a86a6437ecd.jpg


Sent from my MI 5 using Tapatalk

 
Znam da si ga prodava, a još nisi uspija. Znači li to da si odusta od prodaje jer nema zainteresiranih? :misli:
Ja sam ga testira (2 ure) i motor ima sve šta triba u toj klasi. I cijena novog je bila dobra. (y)
 
preskup je za apriliu  :LOL: ali šteta što su prestali proizvodit u svakom slučaju  :?
 
Nakon današnje vožnje sam jako blizu odustajanja od prodaje jer kad vidim šta imam, a pomislim koliko bih morao doplatiti da bih imao to isto ili malo bolje (ali novije), mislim se kako mi prodaja i nije baš najpametnija ideja!

:mrgreen:

Sent from my MI 5 using Tapatalk

 
s druge strane cijena mu moze samo padat a ne rast... pa ti budi pametan  :mrgreen:
 
Kupnja motora i onako nema veze s pameću, neki su drugi organi tu u igri.

;)

Sent from my MI 5 using Tapatalk

 
DiAbLeRo said:
Kupnja motora i onako nema veze s pameću, neki su drugi organi tu u igri.

;)

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Kad god staviš sliku mene opet iznova oduševi koliko je taj motor lijep,za razliku od honde,bmw-a i nekih drugih u toj klasi  (y)
 
Evo onda jedna umjetnička, vjerovatno najpodcjenjenijeg motora nadaleko i naširoko!

:)

b0dde2f18b752c24a74b670061678dfd.jpg


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Dene said:
Kad god staviš sliku mene opet iznova oduševi koliko je taj motor lijep,za razliku od honde,bmw-a i nekih drugih u toj klasi  (y)

Po meni tu jedino barem izgledom može parirat KTM 1290 SAS i Triumph Tiger 1200  :wink: