Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

majle said:
http://www.svera.hr/

cini mi se da su oni jedan od boljih ducana u hr, a posto su ti blizu, javi se njima i vidi sta preporucuju...  :wink:

...
mv_agusta said:
bježi od svere
oni ti uzmu 20kn za napumpat gumu i sl. gluposti obični droput kod njih dođe 200kn a svugdje drugdje je 80-100kn
kod njih eventualno kupit bike i onda na servis kod brune i šišan

U Sferi sam uzeo prosli bajk, KHS, samo sto je to bilo jos '99. :mrgreen:
Doduse, unatoc generalno pozitivnom iskustvu, sjecam se da je tip sto je radio tamo znao biti naporan u nekim situacijama. :mrgreen: :wink:

giantMC said:
kak je majle reko previse novaca.. da ima neke postene hidraulicne disk kocnice i bar 100mm hoda vilice mozda bi opravdao cijenu.. ovako platit tolko jer na njemu pise KTM nema smisla, bez obzira na komplet XT-a na njemu, pogotovo jer smrtnik nece ni osjetit da ima xt nit je to neki hard core bicikl

Komentiras cijenu od 10 kila ili ovu snizenu 30%?

giantMC said:
btw za one koji imaju 8 soma viska.. vidi ponude http://www.ciklo-centar.hr/new/artikli.asp?ID=371 ...

...Bogami nije los... :) Cijena je primaljiva, samo, ovisi o tome tko ju je i kako "testirao"... :misli:


 
biker4life said:
Komentiras cijenu od 10 kila ili ovu snizenu 30%?

...Bogami nije los... :) Cijena je primaljiva, samo, ovisi o tome tko ju je i kako "testirao"... :misli:


odnosilo se na cijenu sa popustom 7500kn, onu 'punu' necu ni komentirat jer je i ova previse..

a jbg, ko zna, jedino ako je u nekom biker-u izaso clanak il negdje na netu.. ako ih pitas mozda isto kazu (mozda ne punu istinu mozda da).. cijena sasvim ok.. da imam viska love mozda bi i razmisljo o akviziciji, radje 8500 za testirani stinky nego 7500 za onaj ktm novi  :mrgreen:
 
biker4life said:
U Sferi sam uzeo prosli bajk, KHS, samo sto je to bilo jos '99. :mrgreen:
Doduse, unatoc generalno pozitivnom iskustvu, sjecam se da je tip sto je radio tamo znao biti naporan u nekim situacijama. :mrgreen: :wink:

Komentiras cijenu od 10 kila ili ovu snizenu 30%?

...Bogami nije los... :) Cijena je primaljiva, samo, ovisi o tome tko ju je i kako "testirao"... :misli:

nije bitno, nema se tu šta pokidati stinky je napravljen za divljanje
 
mv_agusta said:
nije bitno, nema se tu šta pokidati stinky je napravljen za divljanje

ako je neki forumas ima, i/ili ju je vozio, rado bih cuo dojmove iz prve ruke (kvaliteta izrade, izdrzljivost, ciklistika i okretnost itd.)! :wink:

thx (y)

p.s. ne mogu naci podatak o tezini doticnog bajka, zna netko (vidim da su joj na nekim testovima stavili tezinu pod minus, a i npr. ovdje vecina korisnika to napominje: http://www.mtbr.com/cat/bikes/freeride-full-suspension/kona/stinky/PRD_363106_1543crx.aspx )??? :misli:

Podatak cak ne mogu naci ni na sluzbenim stranicama, pa me bas zanima?
 
ispod 16kg nije sigurno, ali je zato neuništiv
ali ni to nemoj uzeti jer ćeš biti spor pa se nećemo voziti, stinky je namijenjen za ovakvu vožnju
http://www.youtube.com/watch?v=v3nkzjACUG4&feature=fvw
toga nema kod nas
 
jolly the roger said:
mtbr je hrpa izjava razmaženih derišta (nađe se tu i tamo koji dobar review)

ali moras priznati da ako 95% onih koji su je vozili kazu da je malo preteska, mozda ima nesto u tome :misli:

mv_agusta said:
ispod 16kg nije sigurno, ali je zato neuništiv
ali ni to nemoj uzeti jer ćeš biti spor pa se nećemo voziti, stinky je namijenjen za ovakvu vožnju
http://www.youtube.com/watch?v=v3nkzjACUG4&feature=fvw
toga nema kod nas

Koliko kg ima tvoj bajk?

Moras mi dati đir da vidim kako se vozi, dam ja tebi na khs-u :wink: :mrgreen:

Sta jos gledati tipa ove kone stinky, ali ne ful suspension, i svakako ne preko cca. 12-14 kg? A da bude kvaliteta i orijentirano off-road voznji?

U kojem kontekstu mislis spor, zbog tezine bajka, ili ima neka caka sa prijenosom/prijenosnim omjerima?
 
biker4life said:
ali moras priznati da ako 95% onih koji su je vozili kazu da je malo preteska, mozda ima nesto u tome :misli:
a možda samo 5% zna voziti. jer težina na DH/FR biciklu je najmanja stavka. ne voze se s njom kružne trke di ti je svaki sačuvani atom snage bitan za idući krug :wink:
 
mv_agusta said:
http://www.youtube.com/watch?v=v3nkzjACUG4&feature=fvw

Odlican video! :)

jolly the roger said:
a možda samo 5% zna voziti. jer težina na DH/FR biciklu je najmanja stavka. ne voze se s njom kružne trke di ti je svaki sačuvani atom snage bitan za idući krug :wink:

OK, koja je po tebi najveca tezina je jedan bajk koji bi se koristio za sve pomalo, tj. - cestu (za doci do sume) i voznju po sumi (kako vrijeme prolazi sve konkretniju)? Dali mislis da je ova Kona o kojoj pricamo ok bajk za takvu primjenu? U biti, ono sto zelim pitati je - dali zbog nesto vece tezine previse umara u voznji po neizbjeznom asfaltu?
 
biker4life said:
Odlican video! :)

OK, koja je po tebi najveca tezina je jedan bajk koji bi se koristio za sve pomalo, tj. - cestu (za doci do sume) i voznju po sumi (kako vrijeme prolazi sve konkretniju)? Dali mislis da je ova Kona o kojoj pricamo ok bajk za takvu primjenu? U biti, ono sto zelim pitati je - dali zbog nesto vece tezine previse umara u voznji po neizbjeznom asfaltu?
nije ova kona za takvo što, al ne zbog težine neg zbog suspenzija. za takvo što bi ova kona trebala imati suspenzije s lock-outom (ponajviše za uspone)
 
biker4life said:
Odlican video! :)

OK, koja je po tebi najveca tezina je jedan bajk koji bi se koristio za sve pomalo, tj. - cestu (za doci do sume) i voznju po sumi (kako vrijeme prolazi sve konkretniju)? Dali mislis da je ova Kona o kojoj pricamo ok bajk za takvu primjenu? U biti, ono sto zelim pitati je - dali zbog nesto vece tezine previse umara u voznji po neizbjeznom asfaltu?

Moja fulka je u kompletu 13.78kg i penjem se bez beda na sljeme, kolega vozi haro x-6 od cca 16 kg penje se uredno, dok recimo jedan drugi kompić ima neku fulku, koninu od 17 kg i napere i mene i njega do vrha, najviše je do vozača tako da ne treba se toliko zamarat težinom, niste profesionalci da vam je svaka stotinka i gram bitna, dobra je stvar kao što jolly reče da bicikl ima lockout, tako da se ne gubi višak energije usljed bobanja na usponu, ali ni to rekreativcima nije toliko presudno.
 
u biti najveći je problem kod fr/dh bicikala, prijenosni omjer tj. šajbe koje imaju naprijed i kazete, jer jednostavno nisu predviđeni za uspon,po meni što se tiče bicikla kao multipraktika, najbolja je solucija am bicikl 120-140mm hoda u kombinaciji sa 2.1 gumama, fino ide po cesti, fino ide uz brijeg a bogme i dolje, ne može se uspoređivat sa biciklima namjenjima isključivo jednoj od tih stavki ali opet je dovoljno dobar za sve.

P.S. svaki cigo svoga konja hvali....

uglavnom probao sam i razne ht-ove, folke (am/fr/dh) i uglavnom sam skužio da mi am bicikl najbolje paše jer mi se fakat neda imat 3 bicikla od 1,5-2 k eura svaki
 
danas sam se malo vozio.. 44km kombinacija makadam-asfalt al vise makadam.. isel sam na ovaj aeromiting u lucko.. malo me sad noge bole al sam saznao nebitnu informaciju di je taj golf country club  :LOL: po opisima kaj dave stalno na tv mislil sam da je sa druge strane save i malo dalje.. al ko ih jebe bitnije da tam na cesti pored njih su 3 velke lokve dubine 10-15cm, jedna za drugom (i trecom) kroz koje se planiram sad jedan dan zaletit i malo snimat spricanje  :mrgreen: nisam vec godinama
 
biker4life said:
Odlican video! :)

OK, koja je po tebi najveca tezina je jedan bajk koji bi se koristio za sve pomalo, tj. - cestu (za doci do sume) i voznju po sumi (kako vrijeme prolazi sve konkretniju)? Dali mislis da je ova Kona o kojoj pricamo ok bajk za takvu primjenu? U biti, ono sto zelim pitati je - dali zbog nesto vece tezine previse umara u voznji po neizbjeznom asfaltu?

puno gluposti se u ovom topicu može pročitati.
kona stinky se NE KORISTI za pedaliranje, osim u krajnoj nuždi.
niti je ona downhill bicikl, to je freeride bicikl.

ono što tebi treba je neki kvalitetan AM bicikl.
dakle moja preporuka bi bila trek FUEL, giant trance, giant reign, itd itd.
....ako baš mora biti FS.


ako tek počinješ, onda NEMOJ gledati FS-a, nego uzmi nešto na čemu češ se naučiti voziti, znači neki HT, pošto vidim da se lijepim svotama barata, onda recimo kona kula.
 
solar said:
puno gluposti se u ovom topicu može pročitati.
kona stinky se NE KORISTI za pedaliranje, osim u krajnoj nuždi.
niti je ona downhill bicikl, to je freeride bicikl.

ono što tebi treba je neki kvalitetan AM bicikl.
dakle moja preporuka bi bila trek FUEL, giant trance, giant reign, itd itd.
....ako baš mora biti FS.


ako tek počinješ, onda NEMOJ gledati FS-a, nego uzmi nešto na čemu češ se naučiti voziti, znači neki HT, pošto vidim da se lijepim svotama barata, onda recimo kona kula.

Hvala na savjetima, progoogle-ati cu malo. (y)
Ne pocinje se tek, nego se vracam nakon dugo vremena. :mrgreen:
 
solar said:
puno gluposti se u ovom topicu može pročitati.
kona stinky se NE KORISTI za pedaliranje, osim u krajnoj nuždi.
niti je ona downhill bicikl, to je freeride bicikl.

ono što tebi treba je neki kvalitetan AM bicikl.
dakle moja preporuka bi bila trek FUEL, giant trance, giant reign, itd itd.
....ako baš mora biti FS.


ako tek počinješ, onda NEMOJ gledati FS-a, nego uzmi nešto na čemu češ se naučiti voziti, znači neki HT, pošto vidim da se lijepim svotama barata, onda recimo kona kula.
hvala što si ponovio i potvrdio sve što je dosad rečeno (y)